Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 7, 2017

Pro Event: Kwalificatietoernooi 2 -- Pool West 3 Longoni Rotterdam Open 2017

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Alex Montpellier
5 (5/0) 27 (18/9)
67%
0
1 Navin Ramkhelawan
6 (4/2) 38 (23/15)
61%
0
1 Martin Sawicki
House of Billiards Weert Org
5 (4/1) 24 (17/7)
71%
0
1 Feng Chen
5 (3/2) 37 (22/15)
59%
0
1 Jeroen van Loon
5 (3/2) 33 (18/15)
55%
0
5 Keith Gonesh
SPC Capelle
5 (3/2) 37 (22/15)
59%
100
5 Elise Qiu
3 (2/1) 21 (11/10)
52%
0
5 Stéphane Vanel
4 (3/1) 29 (19/10)
66%
0
9 Łukasz Cabała
Thurston Rotterdam
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
60
Show more
9 Hoa Nguyen
2 (1/1) 12 (6/6)
50%
0
9 Yiu-Fai Cheung
4 (2/2) 30 (17/13)
57%
60
9 Richard Barendregt
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
60
13 Erik "Eagle Eye" Oortwijn
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
55
13 Simon Chen
3 (1/2) 19 (7/12)
37%
55
13 Willy Tse
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
55
13 Hassan Osman
3 (1/2) 18 (6/12)
33%
0
17 Mirjam Alfons
2 (0/2) 15 (5/10)
33%
0
17 William Giraldo Orozco
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
50
17 Key Fey Wong
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
50
17 Ahmet Dikici
3 (1/2) 18 (6/12)
33%
50
17 Richard Barendregt
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
50
17 Crelis Hogchem
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
0
Starts Jul 7, 2017, 4:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (22 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Thurston Rotterdam and Railbirds
Contact Jok Tang
More info
Geplaatst voor zondag / qualified for Sunday:
Alex Montpellier
Jeroen van Loon
Navin Ram
Martin Sawicki
Feng Chen

Voor alle informatie:
http://www.poolwest3.nl/rotterdam-open/

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Netherlands
Yiu-Fai Cheung
Netherlands
Richard Barendregt
Fri 16:02 
2   
France
Alex Montpellier
Walk Over
 
3   
Netherlands
Keith Gonesh
Netherlands
Key Fey Wong
Fri 16:03 
4   
France
Stéphane Vanel
Sudan
Hassan Osman
Fri 16:02  Table 19
5   
Netherlands
Crelis Hogchem
China
H.F. Chen
Fri 16:02 
6   
Netherlands
Elise Qiu
Netherlands
William Giraldo Orozco
Fri 16:03 
7   
Walk Over
Netherlands
Willy Tse
 
8   
Netherlands
Ahmet Dikici
Netherlands
Erik "Eagle Eye" Oortwijn
Fri 16:04 

Winner round 1

Race to 5
9   
Poland
Łukasz Cabała
Netherlands
Richard Barendregt
Fri 17:17 
10   
France
Alex Montpellier
Netherlands
Jeroen van Loon
Fri 16:09 
11   
Netherlands
Simon Chen
Netherlands
Keith Gonesh
Fri 16:51  Table 19
12   
France
Stéphane Vanel
Netherlands
Mirjam Alfons
Fri 16:46 
13   
Vietnam
Hoa Nguyen
Netherlands
Crelis Hogchem
Fri 16:52 
14   
Netherlands
Elise Qiu
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Fri 17:11 
15   
Netherlands
Richard Barendregt jr.
Netherlands
Willy Tse
Fri 16:09 
16   
Netherlands
Ahmet Dikici
Poland
Martin Sawicki
Fri 16:56 

Loser round 1

Race to 5
17   
Netherlands
Yiu-Fai Cheung
Netherlands
Ahmet Dikici
Fri 17:31 
18   
Walk Over
Netherlands
Willy Tse
 
19   
Netherlands
Key Fey Wong
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Fri 18:07 
20   
Sudan
Hassan Osman
Netherlands
Crelis Hogchem
Fri 17:31 
21   
China
H.F. Chen
Netherlands
Mirjam Alfons
Fri 18:07 
22   
Netherlands
William Giraldo Orozco
Netherlands
Simon Chen
Fri 17:22 
23   
Walk Over
Netherlands
Jeroen van Loon
 
24   
Netherlands
Erik "Eagle Eye" Oortwijn
Netherlands
Richard Barendregt
Fri 18:10 

Loser round 2

Race to 5
25   
Netherlands
Yiu-Fai Cheung
Netherlands
Willy Tse
Fri 18:20  Table 19
26   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Sudan
Hassan Osman
Fri 19:39 
27   
China
H.F. Chen
Netherlands
Simon Chen
Fri 19:02 
28   
Netherlands
Jeroen van Loon
Netherlands
Erik "Eagle Eye" Oortwijn
Fri 19:20 

Winners qualification

Race to 5
29   
Poland
Łukasz Cabała
France
Alex Montpellier
Fri 18:12 
30   
Netherlands
Keith Gonesh
France
Stéphane Vanel
Fri 17:58 
31   
Vietnam
Hoa Nguyen
Netherlands
Elise Qiu
 
32   
Netherlands
Richard Barendregt jr.
Poland
Martin Sawicki
Fri 17:30  Table 19

Losers qualification

Race to 5
33   
Netherlands
Yiu-Fai Cheung
Netherlands
Keith Gonesh
Fri 19:25 
34   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Poland
Łukasz Cabała
Fri 20:22 
35   
China
H.F. Chen
Netherlands
Richard Barendregt jr.
Fri 19:36  Table 19
36   
Netherlands
Jeroen van Loon
Vietnam
Hoa Nguyen
Fri 20:36 

Quarter final

Race to 6
37   
France
Alex Montpellier
Netherlands
Keith Gonesh
Fri 21:21 
38   
France
Stéphane Vanel
Netherlands
Jeroen van Loon
Fri 21:21 
39   
Netherlands
Elise Qiu
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Fri 21:34 
40   
Poland
Martin Sawicki
China
H.F. Chen
Fri 21:21 

Semi final

Race to 0
41   
France
Alex Montpellier
Netherlands
Jeroen van Loon
Mon 16:58 
42   
Netherlands
Navin Ramkhelawan
Poland
Martin Sawicki
Mon 16:58 

Final

Race to 0
43   
France
Alex Montpellier
Poland
Martin Sawicki
Mon 16:58 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants