Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 15, 2019

Pool Regionale Ranking Noord-Holland  #1 2019/2020

8-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jan Rempe
Boven 't IJ
8 (7/1) 54 (36/18)
67%
250
2 Hervis Hamid
6 (5/1) 43 (26/17)
60%
180
3 Rienus Gennissen
5 (4/1) 35 (21/14)
60%
140
3 Casper Verstegen
Plan B
5 (4/1) 34 (23/11)
68%
140
5 Gilliano Smit
5 (4/1) 37 (24/13)
65%
100
5 Jan Smeels
6 (4/2) 36 (20/16)
56%
100
5 Michael Verbeek
4 (3/1) 29 (17/12)
59%
100
5 Remy Nijssen
4 (3/1) 32 (19/13)
59%
100
9 Chaka Sanichar
4 (2/2) 25 (10/15)
40%
60
Show more
9 Alan Wooter
4 (2/2) 29 (16/13)
55%
60
9 Stefan Bakker
Boven 't IJ
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
60
9 Maarten Kous
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
60
9 Gerard Steeman
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
60
9 Rick Telehala
3 (2/1) 19 (13/6)
68%
60
9 Joris de Winkel
3 (2/1) 21 (13/8)
62%
60
9 Lennert Duyn
3 (2/1) 22 (11/11)
50%
60
17 Mirjam Alfons
3 (1/2) 21 (9/12)
43%
50
17 Maan Sadal
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
50
17 Radjis Ramoutar
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
50
17 Ad Lachchi
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
50
17 Yucel Hos
Sportcafe Alkmaar
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
50
17 Olesya Bila
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
50
17 Remco Homan
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
50
17 Valen Tino
3 (1/2) 21 (10/11)
48%
50
25 Eric van der Zwan
Sportcafe Alkmaar
2 (0/2) 15 (6/9)
40%
40
25 Jerrel Nanhekhan
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
40
25 Daniël Bruens
2 (0/2) 15 (6/9)
40%
40
25 Nima Dabiran Zohouri
Boven 't IJ
2 (0/2) 14 (5/9)
36%
40
25 Diana Meijer
Plan B
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
40
25 Marc Verweij
2 (0/2) 11 (2/9)
18%
40
25 Rodrigo Matias
2 (0/2) 15 (6/9)
40%
40
25 Peter de Swart
Sportcafe Alkmaar
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
40
33 Roberto Vasselli
Sportcafe Alkmaar
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
30
33 Rahadi Hamid
2 (0/2) 15 (6/9)
40%
30
33 Mieke Meijer
Plan B
2 (0/2) 9 (0/9)
0%
30
33 Pijke Vernout
3 (1/2) 18 (7/11)
39%
30
Entry deadline Sep 15, 2019, 12:00 PM (local time)
Starts Sep 15, 2019, 12:00 PM (local time)
Format Double elimination (36 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Pool Ranking Nederland and Regionale Ranking Noord-Holland 2019/2020
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool Regio 2
Contact Rienus Gennissen (Rienusgennissen@hotmail.com, +31 06-52380642), Marc Verweij , Laurenze Meskers (laurenze.m@hotmail.com, 0633666376) and Pijke Vernout (pijkevernout@hotmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Netherlands
Pijke Vernout
Sun 12:15  Table 1
2   
Netherlands
Remy Nijssen
Walk Over
 
3   
Walk Over
Mexico
Rodrigo Matias
 
4   
Ukraine
Olesya Bila
Walk Over
 
5   
Walk Over
Netherlands
Diana Meijer
 
6   
Netherlands
Lennert Duyn
Walk Over
 
7   
Walk Over
Netherlands
Chaka Sanichar
 
8   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Jan Smeels
Sun 12:15  Table 5
9   
Netherlands
Radjis Ramoutar
Netherlands
Jan Rempe
Sun 12:15  Table 6
10   
Netherlands
Hervis Hamid
Walk Over
 
11   
Walk Over
Netherlands
Maarten Kous
 
12   
Netherlands
Michael Verbeek
Walk Over
 
13   
Walk Over
Netherlands
Mirjam Alfons
 
14   
Netherlands
Eric van der Zwan
Walk Over
 
15   
Walk Over
Netherlands
Remco Homan
 
16   
Netherlands
Maan Sadal
Italy
Roberto Vasselli
Sun 12:15  Table 7

Winner round 1

Race to 5
17   
Netherlands
Valen Tino
Netherlands
Pijke Vernout
Sun 13:27  Table 9
18   
Netherlands
Remy Nijssen
Netherlands
Peter de Swart
Sun 12:15  Table 8
19   
Netherlands
Ad Lachchi
Mexico
Rodrigo Matias
Sun 12:15  Table 9
20   
Ukraine
Olesya Bila
Netherlands
Casper Verstegen
Sun 12:15  Table 10
21   
Netherlands
Stefan Bakker
Netherlands
Diana Meijer
Sun 12:15  Table 11
22   
Netherlands
Lennert Duyn
Netherlands
Alan Wooter
Sun 12:15  Table 12
23   
Netherlands
Daniël Bruens
Netherlands
Chaka Sanichar
Sun 12:15  Table 13
24   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Rahadi Hamid
Sun 13:06  Table 10
25   
Netherlands
Mieke Meijer
Netherlands
Jan Rempe
Sun 13:13  Table 6
26   
Netherlands
Hervis Hamid
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Sun 12:56  Table 7
27   
South Africa
Rienus Gennissen
Netherlands
Maarten Kous
 
28   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Marc Verweij
Sun 13:16  Table 1
29   
Netherlands
Joris de Winkel
Netherlands
Mirjam Alfons
Sun 13:02  Table 11
30   
Netherlands
Eric van der Zwan
Netherlands
Yucel Hos
Sun 13:03  Table 5
31   
Netherlands
Gerard Steeman
Netherlands
Remco Homan
Sun 13:12  Table 8
32   
Italy
Roberto Vasselli
Netherlands
Rick Telehala
Sun 13:35  Table 6

Loser round 1

Race to 4
33   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Italy
Roberto Vasselli
Sun 14:22  Table 9
34   
Walk Over
Netherlands
Remco Homan
 
35   
Walk Over
Netherlands
Eric van der Zwan
 
36   
Walk Over
Netherlands
Mirjam Alfons
 
37   
Walk Over
Netherlands
Marc Verweij
 
38   
Walk Over
South Africa
Rienus Gennissen
 
39   
Walk Over
Iran
Nima Dabiran Zohouri
 
40   
Netherlands
Jan Smeels
Netherlands
Mieke Meijer
Sun 14:06  Table 11
41   
Netherlands
Radjis Ramoutar
Netherlands
Rahadi Hamid
Sun 14:08  Table 7
42   
Walk Over
Netherlands
Daniël Bruens
 
43   
Walk Over
Netherlands
Alan Wooter
 
44   
Walk Over
Netherlands
Diana Meijer
 
45   
Walk Over
Ukraine
Olesya Bila
 
46   
Walk Over
Mexico
Rodrigo Matias
 
47   
Walk Over
Netherlands
Peter de Swart
 
48   
Netherlands
Maan Sadal
Netherlands
Pijke Vernout
Sun 14:22  Table 6

Winners qualification

Race to 5
49   
Netherlands
Valen Tino
Netherlands
Remy Nijssen
Sun 14:42  Table 1
50   
Netherlands
Ad Lachchi
Netherlands
Casper Verstegen
Sun 13:59  Table 13
51   
Netherlands
Stefan Bakker
Netherlands
Lennert Duyn
Sun 14:08  Table 10
52   
Netherlands
Chaka Sanichar
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 14:58  Table 7
53   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Hervis Hamid
Sun 14:26  Table 8
54   
Netherlands
Maarten Kous
Netherlands
Michael Verbeek
Sun 14:26  Table 12
55   
Netherlands
Joris de Winkel
Netherlands
Yucel Hos
Sun 15:21  Table 8
56   
Netherlands
Gerard Steeman
Netherlands
Rick Telehala
Sun 14:46  Table 13

Loser round 2

Race to 4
57   
Netherlands
Jerrel Nanhekhan
Netherlands
Remco Homan
Sun 15:22  Table 11
58   
Netherlands
Eric van der Zwan
Netherlands
Mirjam Alfons
Sun 14:52  Table 10
59   
Netherlands
Marc Verweij
South Africa
Rienus Gennissen
Sun 14:16  Table 1
60   
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Netherlands
Jan Smeels
Sun 14:45  Table 6
61   
Netherlands
Radjis Ramoutar
Netherlands
Daniël Bruens
Sun 15:15  Table 9
62   
Netherlands
Alan Wooter
Netherlands
Diana Meijer
Sun 14:38  Table 11
63   
Ukraine
Olesya Bila
Mexico
Rodrigo Matias
Sun 13:22  Table 12
64   
Netherlands
Peter de Swart
Netherlands
Maan Sadal
Sun 14:50  Table 5

Losers qualification

Race to 4
65   
Netherlands
Remco Homan
Netherlands
Chaka Sanichar
Sun 16:06  Table 7
66   
Netherlands
Mirjam Alfons
Netherlands
Stefan Bakker
Sun 16:08  Table 11
67   
South Africa
Rienus Gennissen
Netherlands
Ad Lachchi
Sun 15:30  Table 6
68   
Netherlands
Jan Smeels
Netherlands
Valen Tino
Sun 15:41  Table 5
69   
Netherlands
Radjis Ramoutar
Netherlands
Gerard Steeman
Sun 16:11  Table 10
70   
Netherlands
Alan Wooter
Netherlands
Yucel Hos
Sun 16:37  Table 13
71   
Ukraine
Olesya Bila
Netherlands
Maarten Kous
Sun 15:50  Table 12
72   
Netherlands
Maan Sadal
Netherlands
Jan Rempe
Sun 15:36  Table 13

Last sixteen

Race to 5
73   
Netherlands
Remy Nijssen
Netherlands
Gerard Steeman
Sun 17:35  Table 6
74   
Netherlands
Casper Verstegen
Netherlands
Maarten Kous
Sun 17:35  Table 13
75   
Netherlands
Lennert Duyn
Netherlands
Jan Rempe
Sun 17:35  Table 7
76   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Alan Wooter
Sun 17:35  Table 8
77   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Chaka Sanichar
Sun 17:35  Table 9
78   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Stefan Bakker
Sun 17:35  Table 10
79   
Netherlands
Joris de Winkel
South Africa
Rienus Gennissen
Sun 17:35  Table 11
80   
Netherlands
Rick Telehala
Netherlands
Jan Smeels
Sun 17:35  Table 12

Quarter final

Race to 5
81   
Netherlands
Remy Nijssen
Netherlands
Casper Verstegen
Sun 18:33  Table 11
82   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 19:02  Table 10
83   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Michael Verbeek
Sun 18:52  Table 12
84   
South Africa
Rienus Gennissen
Netherlands
Jan Smeels
Sun 18:29  Table 13

Semi final

Race to 5
85   
Netherlands
Casper Verstegen
Netherlands
Jan Rempe
Sun 20:15  Table 13
86   
Netherlands
Hervis Hamid
South Africa
Rienus Gennissen
Sun 20:15  Table 11

Final

Race to 5
87   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Hervis Hamid
Sun 21:45  Table 13

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment