Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 14, 2018

Pool Noord Regiotoernooi #4

Straightpool

Add players

Please wait...
Entry deadline Jul 14, 2018, 12:45 PM (local time)
Starts Jan 14, 2018, 1:00 PM (local time)
Format Double elimination (28 Participants)
Race to 50
Handicap No handicap
Rankings Pool Noord Regiotoernooien 2017/2018
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool Regio 1
Contact Hilbrand Boschma (hm.boschma@gmail.com, +31 0644111921)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 60
1   
Netherlands
Johan van der Leest
Walk Over
 
2   
Netherlands
Nick Pigounakis
Netherlands
Hilbrand Boschma
Sun 12:56  Table 13
3   
Netherlands
Peter de Boer
Netherlands
Harry Royes
Sun 12:56  Table 14
4   
Netherlands
Johan Koops
Netherlands
Ewout van Asselt
Sun 12:56  Table 12
5   
Netherlands
Richard Diphoorn
Netherlands
Erwin de Roo
Sun 13:03  Table 3
6   
Netherlands
Mervin Saib
Netherlands
Schelte Tiems
Sun 12:56  Table 11
7   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Lisa de Zwaan
Sun 12:56  Table 10
8   
Walk Over
Netherlands
Georg Stettinger
 
9   
Netherlands
Michel Drenth
Walk Over
 
10   
Papua New Guinea
Djay Latuputty
Netherlands
Timothy Voortman
Sun 12:56  Table 9
11   
Netherlands
Dick Klapwijk
Netherlands
Hindrik de Haan
Sun 12:56 
12   
Netherlands
Erwin Okken
Netherlands
Richard Brandsma
Sun 12:56  Table 7
13   
Netherlands
Laurens Steernberg
Netherlands
Joeke Kloosterman
Sun 12:56  Table 6
14   
Netherlands
Albert Schrotenboer
Netherlands
Erik van der Schaaf
Sun 12:56  Table 5
15   
Netherlands
Bart Mistrate Haarhuis
Netherlands
Koos Schreuder
Sun 12:56 
16   
Walk Over
Netherlands
Zadrach Singadji
 

Winner round 1

Race to 60
17   
Netherlands
Johan van der Leest
Netherlands
Nick Pigounakis
Sun 14:40  Table 4
18   
Netherlands
Harry Royes
Netherlands
Johan Koops
Sun 14:32  Table 12
19   
Netherlands
Richard Diphoorn
Netherlands
Mervin Saib
Sun 14:33  Table 7
20   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Georg Stettinger
Sun 14:34  Table 9
21   
Netherlands
Michel Drenth
Netherlands
Timothy Voortman
Sun 14:33  Table 11
22   
Netherlands
Hindrik de Haan
Netherlands
Richard Brandsma
Sun 14:47  Table 3
23   
Netherlands
Joeke Kloosterman
Netherlands
Albert Schrotenboer
Sun 14:37  Table 14
24   
Netherlands
Koos Schreuder
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 14:38  Table 13

Loser round 1

Race to 50
25   
Walk Over
Netherlands
Hilbrand Boschma
 
26   
Netherlands
Peter de Boer
Netherlands
Ewout van Asselt
Sun 14:25  Table 5
27   
Netherlands
Erwin de Roo
Netherlands
Schelte Tiems
  Table 10
28   
Netherlands
Lisa de Zwaan
Walk Over
 
29   
Walk Over
Papua New Guinea
Djay Latuputty
 
30   
Netherlands
Dick Klapwijk
Netherlands
Erwin Okken
Sun 14:46 
31   
Netherlands
Laurens Steernberg
Netherlands
Erik van der Schaaf
Sun 14:25  Table 6
32   
Netherlands
Bart Mistrate Haarhuis
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 50
33   
Netherlands
Hilbrand Boschma
Netherlands
Koos Schreuder
Sun 16:00  Table 9
34   
Netherlands
Peter de Boer
Netherlands
Albert Schrotenboer
Sun 15:57  Table 7
35   
Netherlands
Schelte Tiems
Netherlands
Richard Brandsma
Sun 16:16  Table 3
36   
Netherlands
Lisa de Zwaan
Netherlands
Timothy Voortman
Sun 15:14  Table 11
37   
Papua New Guinea
Djay Latuputty
Netherlands
Georg Stettinger
Sun 16:00  Table 13
38   
Netherlands
Erwin Okken
Netherlands
Mervin Saib
Sun 16:01  Table 6
39   
Netherlands
Laurens Steernberg
Netherlands
Harry Royes
Sun 15:35  Table 10
40   
Netherlands
Bart Mistrate Haarhuis
Netherlands
Nick Pigounakis
Sun 15:41  Table 12

Winners qualification

Race to 60
41   
Netherlands
Johan van der Leest
Netherlands
Johan Koops
Sun 15:55  Table 14
42   
Netherlands
Richard Diphoorn
Netherlands
Ralf Zigahn
Sun 16:01  Table 8
43   
Netherlands
Michel Drenth
Netherlands
Hindrik de Haan
Sun 16:16  Table 11
44   
Netherlands
Joeke Kloosterman
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 16:07  Table 5

Loser round 3

Race to 50
45   
Netherlands
Koos Schreuder
Netherlands
Peter de Boer
Sun 16:55 
46   
Netherlands
Schelte Tiems
Netherlands
Timothy Voortman
Sun 17:14  Table 9
47   
Netherlands
Georg Stettinger
Netherlands
Erwin Okken
Sun 17:30  Table 14
48   
Netherlands
Harry Royes
Netherlands
Bart Mistrate Haarhuis
Sun 16:56  Table 13

Losers qualification

Race to 60
49   
Netherlands
Peter de Boer
Netherlands
Richard Diphoorn
Sun 17:42  Table 10
50   
Netherlands
Timothy Voortman
Netherlands
Johan Koops
Sun 17:59  Table 11
51   
Netherlands
Georg Stettinger
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 18:30  Table 13
52   
Netherlands
Harry Royes
Netherlands
Hindrik de Haan
Sun 18:29  Table 14

Quarter final

Race to 60
53   
Netherlands
Johan van der Leest
Netherlands
Hindrik de Haan
Sun 20:14  Table 10
54   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Peter de Boer
Sun 20:14  Table 9
55   
Netherlands
Michel Drenth
Netherlands
Georg Stettinger
Sun 20:14  Table 14
56   
Netherlands
Joeke Kloosterman
Netherlands
Johan Koops
Sun 20:14  Table 13

Semi final

Race to 60
57   
Netherlands
Johan van der Leest
Netherlands
Ralf Zigahn
Sun 22:14  Table 13
58   
Netherlands
Michel Drenth
Netherlands
Johan Koops
Sun 21:44  Table 14

Final

Race to 60
59   
Netherlands
Johan van der Leest
Netherlands
Johan Koops
Sun 23:35  Table 14

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment