Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 24, 2017

Pool Noord Regiotoernooi #1

9-Ball

Add players

Please wait...

New member

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Zadrach Singadji
Kings & Queens Assen
8 (7/1) 72 (43/29)
60%
250
2 Norman Bakker
8 (6/2) 58 (41/17)
71%
180
3 Peter de Boer
7 (5/2) 50 (31/19)
62%
140
3 Michel Drenth
5 (4/1) 37 (27/10)
73%
140
5 Jacco Wieringa
5 (3/2) 43 (23/20)
53%
100
5 Hilbrand Boschma
N-Joy Drachten
4 (3/1) 34 (19/15)
56%
100
5 Joshua Harkelijn
4 (3/1) 33 (18/15)
55%
100
5 Gregor Badzwol
N-Joy Drachten
4 (3/1) 41 (23/18)
56%
100
9 Sander Tetelepta
5 (3/2) 40 (21/19)
53%
60
Show more
9 Dennis Niemeijer
4 (2/2) 36 (16/20)
44%
60
9 Ewout van Asselt
4 (2/2) 38 (18/20)
47%
60
9 Bauke de With
5 (3/2) 39 (21/18)
54%
60
13 Johan Koops
4 (2/2) 33 (17/16)
52%
55
13 Mervin Saib
4 (2/2) 27 (14/13)
52%
55
13 Ralf Zigahn
5 (3/2) 40 (25/15)
63%
55
13 Hindrik de Haan
5 (3/2) 34 (18/16)
53%
55
17 Eddie Lutjes
3 (1/2) 25 (10/15)
40%
50
17 Erwin de Roo
4 (2/2) 34 (17/17)
50%
50
17 Niek Kodden
4 (2/2) 30 (15/15)
50%
50
17 Mark Ruijtenbeek
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
50
17 Erik van der Schaaf
N-Joy Drachten
3 (1/2) 26 (11/15)
42%
50
17 Judah Ritmeester
N-Joy Drachten
3 (1/2) 23 (8/15)
35%
50
17 Bahman Faiq Sayed
3 (1/2) 25 (13/12)
52%
50
17 Harry Royes
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
50
25 Erwin Okken
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
40
25 Harm Nuwolt
2 (0/2) 13 (2/11)
15%
40
25 David Sheppard
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
40
25 Dylan ten Brinke
2 (0/2) 18 (7/11)
39%
40
25 Timothy Voortman
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
40
25 Ella de Jong
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
40
25 Ali Abu-Rashed
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
40
25 Iris-Eline Bakker
2 (0/2) 15 (4/11)
27%
40
33 Richard Brandsma
2 (0/2) 12 (1/11)
8%
30
33 Jurjen Postma
2 (0/2) 12 (1/11)
8%
30
33 Erik Oppedijk
2 (0/2) 14 (3/11)
21%
30
Entry deadline Sep 24, 2017, 1:00 PM (local time)
Starts Sep 24, 2017, 12:42 PM (local time)
Format Double elimination (35 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings Pool Noord Regiotoernooien 2017/2018
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool Regio 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Erwin Okken
Sun 13:00  Table 1
2   
Netherlands
Iris-Eline Bakker
Walk Over
 
3   
Walk Over
Netherlands
Peter de Boer
 
4   
Netherlands
Harry Royes
Walk Over
 
5   
Walk Over
Netherlands
Zadrach Singadji
 
6   
Netherlands
Dennis Niemeijer
Walk Over
 
7   
Walk Over
Netherlands
Timothy Voortman
 
8   
Netherlands
Mervin Saib
Walk Over
 
9   
Netherlands
Niek Kodden
Netherlands
Erwin de Roo
Sun 13:00  Table 2
10   
Netherlands
Dylan ten Brinke
Walk Over
 
11   
Walk Over
Netherlands
Jacco Wieringa
 
12   
Netherlands
Ella de Jong
Walk Over
 
13   
Walk Over
Netherlands
Bahman Faiq Sayed
 
14   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Walk Over
 
15   
Walk Over
Netherlands
Johan Koops
 
16   
Netherlands
Bauke de With
Netherlands
Erik Oppedijk
Sun 13:00  Table 3

Winner round 1

Race to 6
17   
Netherlands
Hindrik de Haan
Netherlands
Ralf Zigahn
Sun 13:57  Table 4
18   
Netherlands
Iris-Eline Bakker
Netherlands
Ewout van Asselt
Sun 13:00  Table 5
19   
Netherlands
Harm Nuwolt
Netherlands
Peter de Boer
Sun 13:00  Table 6
20   
Netherlands
Harry Royes
Netherlands
Gregor Badzwol
Sun 13:00  Table 7
21   
Netherlands
Erik van der Schaaf
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 13:00  Table 14
22   
Netherlands
Dennis Niemeijer
Netherlands
David Sheppard
Sun 13:00  Table 8
23   
Netherlands
Michel Drenth
Netherlands
Timothy Voortman
Sun 13:00  Table 9
24   
Netherlands
Mervin Saib
Netherlands
Richard Brandsma
Sun 13:00  Table 10
25   
Netherlands
Judah Ritmeester
Netherlands
Erwin de Roo
Sun 14:09  Table 1
26   
Netherlands
Dylan ten Brinke
Netherlands
Hilbrand Boschma
Sun 13:00  Table 12
27   
Netherlands
Mark Ruijtenbeek
Netherlands
Jacco Wieringa
Sun 13:00  Table 13
28   
Netherlands
Ella de Jong
Netherlands
Norman Bakker
Sun 13:01  Table 4
29   
Netherlands
Ali Abu-Rashed
Netherlands
Bahman Faiq Sayed
Sun 13:01  Table 11
30   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Puerto Rico
Sander Tetelepta
Sun 13:48  Table 10
31   
Netherlands
Eddie Lutjes
Netherlands
Johan Koops
Sun 13:48  Table 6
32   
Netherlands
Bauke de With
Netherlands
Jurjen Postma
Sun 14:03  Table 8

Loser round 1

Race to 5
33   
Netherlands
Erwin Okken
Netherlands
Jurjen Postma
Sun 14:48  Table 3
34   
Walk Over
Netherlands
Eddie Lutjes
 
35   
Walk Over
Puerto Rico
Sander Tetelepta
 
36   
Walk Over
Netherlands
Ali Abu-Rashed
 
37   
Walk Over
Netherlands
Ella de Jong
 
38   
Walk Over
Netherlands
Mark Ruijtenbeek
 
39   
Walk Over
Netherlands
Dylan ten Brinke
 
40   
Walk Over
Netherlands
Judah Ritmeester
 
41   
Netherlands
Niek Kodden
Netherlands
Richard Brandsma
Sun 14:10  Table 14
42   
Walk Over
Netherlands
Timothy Voortman
 
43   
Walk Over
Netherlands
David Sheppard
 
44   
Walk Over
Netherlands
Zadrach Singadji
 
45   
Walk Over
Netherlands
Harry Royes
 
46   
Walk Over
Netherlands
Harm Nuwolt
 
47   
Walk Over
Netherlands
Iris-Eline Bakker
 
48   
Netherlands
Erik Oppedijk
Netherlands
Hindrik de Haan
Sun 15:12  Table 6

Winner round 2

Race to 6
49   
Netherlands
Ralf Zigahn
Netherlands
Ewout van Asselt
Sun 15:11  Table 8
50   
Netherlands
Peter de Boer
Netherlands
Gregor Badzwol
Sun 14:28  Table 13
51   
Netherlands
Erik van der Schaaf
Netherlands
Dennis Niemeijer
Sun 14:07  Table 11
52   
Netherlands
Michel Drenth
Netherlands
Mervin Saib
Sun 13:59  Table 9
53   
Netherlands
Erwin de Roo
Netherlands
Hilbrand Boschma
Sun 15:16  Table 5
54   
Netherlands
Jacco Wieringa
Netherlands
Norman Bakker
Sun 14:25  Table 12
55   
Netherlands
Bahman Faiq Sayed
Netherlands
Joshua Harkelijn
Sun 14:42  Table 14
56   
Netherlands
Johan Koops
Netherlands
Bauke de With
Sun 14:49  Table 7

Loser round 2

Race to 5
57   
Netherlands
Erwin Okken
Netherlands
Eddie Lutjes
Sun 15:44  Table 13
58   
Puerto Rico
Sander Tetelepta
Netherlands
Ali Abu-Rashed
Sun 14:43  Table 10
59   
Netherlands
Ella de Jong
Netherlands
Mark Ruijtenbeek
Sun 14:29  Table 2
60   
Netherlands
Dylan ten Brinke
Netherlands
Judah Ritmeester
Sun 15:17  Table 4
61   
Netherlands
Niek Kodden
Netherlands
Timothy Voortman
Sun 14:39  Table 9
62   
Netherlands
David Sheppard
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 14:07  Table 3
63   
Netherlands
Harry Royes
Netherlands
Harm Nuwolt
Sun 14:30  Table 5
64   
Netherlands
Iris-Eline Bakker
Netherlands
Hindrik de Haan
Sun 16:02  Table 10

Loser round 3

Race to 5
65   
Netherlands
Eddie Lutjes
Netherlands
Mervin Saib
Sun 16:24  Table 4
66   
Puerto Rico
Sander Tetelepta
Netherlands
Erik van der Schaaf
Sun 15:51  Table 2
67   
Netherlands
Mark Ruijtenbeek
Netherlands
Peter de Boer
Sun 15:43  Table 9
68   
Netherlands
Judah Ritmeester
Netherlands
Ralf Zigahn
Sun 16:24  Table 12
69   
Netherlands
Niek Kodden
Netherlands
Johan Koops
Sun 16:22  Table 11
70   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Bahman Faiq Sayed
Sun 15:48  Table 12
71   
Netherlands
Harry Royes
Netherlands
Norman Bakker
Sun 15:09  Table 11
72   
Netherlands
Hindrik de Haan
Netherlands
Erwin de Roo
Sun 16:51  Table 14

Winners qualification

Race to 6
73   
Netherlands
Ewout van Asselt
Netherlands
Gregor Badzwol
Sun 16:30  Table 5
74   
Netherlands
Dennis Niemeijer
Netherlands
Michel Drenth
Sun 15:53  Table 14
75   
Netherlands
Hilbrand Boschma
Netherlands
Jacco Wieringa
Sun 16:18 
76   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Bauke de With
Sun 16:32 

Loser round 4

Race to 5
77   
Netherlands
Mervin Saib
Puerto Rico
Sander Tetelepta
Sun 16:57  Table 10
78   
Netherlands
Peter de Boer
Netherlands
Ralf Zigahn
Sun 17:06  Table 12
79   
Netherlands
Johan Koops
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 17:10  Table 13
80   
Netherlands
Norman Bakker
Netherlands
Hindrik de Haan
Sun 17:47  Table 14

Losers qualification

Race to 6
81   
Puerto Rico
Sander Tetelepta
Netherlands
Jacco Wieringa
Sun 17:57  Table 9
82   
Netherlands
Peter de Boer
Netherlands
Bauke de With
Sun 18:30  Table 14
83   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Ewout van Asselt
Sun 17:54  Table 8
84   
Netherlands
Norman Bakker
Netherlands
Dennis Niemeijer
Sun 18:29  Table 13

Quarter final

Race to 6
85   
Netherlands
Gregor Badzwol
Netherlands
Zadrach Singadji
Sun 19:35  Table 13
86   
Netherlands
Michel Drenth
Netherlands
Jacco Wieringa
Sun 19:35  Table 14
87   
Netherlands
Hilbrand Boschma
Netherlands
Peter de Boer
Sun 19:35  Table 13
88   
Netherlands
Joshua Harkelijn
Netherlands
Norman Bakker
Sun 19:35  Table 12

Semi final

Race to 6
89   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Michel Drenth
Sun 20:53  Table 13
90   
Netherlands
Peter de Boer
Netherlands
Norman Bakker
Sun 20:53  Table 14

Final

Race to 6
91   
Netherlands
Zadrach Singadji
Netherlands
Norman Bakker
Sun 21:47  Table 14

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment