Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 4, 2017

Pool Noord Recreantentoernooi

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Dylan ten Brinke
7 (7/0) 34 (24/10)
71%
2 Erwin Okken
6 (5/1) 28 (19/9)
68%
3 Erwin de Roo
6 (5/1) 24 (18/6)
75%
3 Gregor Badzwol
N-Joy Drachten
6 (4/2) 28 (17/11)
61%
5 Esra Garrelds
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
5 Walid Moussa
5 (3/2) 18 (10/8)
56%
5 Allen Debelec
4 (1/3) 17 (6/11)
35%
5 Jason Short
4 (2/2) 13 (6/7)
46%
9 Wia Swijgman
3 (2/1) 11 (6/5)
55%
Show more
9 Mariëlle Jansen
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
9 Jonne Meijering
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
9 Wouter Reugebrink
Kings & Queens Assen
4 (1/3) 15 (6/9)
40%
13 Jeroen Struiksma
4 (1/3) 12 (3/9)
25%
13 Nick van Tholen
3 (0/3) 11 (2/9)
18%
13 Jessey Arapogolou
4 (1/3) 18 (8/10)
44%
13 Richard Speelman
3 (1/2) 11 (3/8)
27%
17 Errol Sewnaik
4 (0/4) 15 (3/12)
20%
17 Trudy Smink
4 (1/3) 12 (3/9)
25%
Entry deadline Jun 4, 2017, 2:00 PM (local time)
Starts Jun 4, 2017, 12:00 PM (local time)
Format Round robin (18 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Pool Regio 1
Contact Esra Garrelds (Esragarrelds@hotmail.com, +31 06-14108190)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Erwin de Roo 4 4 0 0 12 2 10 0 0 0 0.857 4
2 Walid Moussa 4 3 0 1 10 5 5 0 0 0 0.667 3
3 Wouter Reugebrink 4 1 0 3 6 9 -3 0 0 0 0.4 1
4 Jeroen Struiksma 4 1 0 3 3 9 -6 0 0 0 0.25 1
5 Trudy Smink 4 1 0 3 3 9 -6 0 0 0 0.25 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Erwin Okken 3 3 0 0 9 1 8 0 0 0 0.9 3
2 Allen Debelec 3 1 0 2 6 8 -2 0 0 0 0.429 1
3 Jonne Meijering 3 1 0 2 5 6 -1 0 0 0 0.455 1
4 Richard Speelman 3 1 0 2 3 8 -5 0 0 0 0.273 1
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Esra Garrelds 3 2 0 1 7 3 4 0 0 0 0.7 2
2 Jason Short 3 2 0 1 6 4 2 0 0 0 0.6 2
3 Wia Swijgman 3 2 0 1 6 5 1 0 0 0 0.545 2
4 Nick van Tholen 3 0 0 3 2 9 -7 0 0 0 0.182 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dylan ten Brinke 4 4 0 0 12 4 8 0 0 0 0.75 4
2 Gregor Badzwol 4 3 0 1 11 7 4 0 0 0 0.611 3
3 Mariëlle Jansen 4 2 0 2 9 10 -1 0 0 0 0.474 2
4 Jessey Arapogolou 4 1 0 3 8 10 -2 0 0 0 0.444 1
5 Errol Sewnaik 4 0 0 4 3 12 -9 0 0 0 0.2 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1-A   
Netherlands
Walid Moussa
Netherlands
Trudy Smink
Sun 15:06 
2-A   
Netherlands
Wouter Reugebrink
Netherlands
Jeroen Struiksma
Sun 16:24 
3-B   
Netherlands
Richard Speelman
Netherlands
Jonne Meijering
Sun 15:01 
4-B   
Netherlands
Erwin Okken
Netherlands
Allen Debelec
Sun 15:01 
5-C   
Netherlands
Nick van Tholen
Netherlands
Wia Swijgman
Sun 14:56 
6-C   
Netherlands
Esra Garrelds
Netherlands
jason short
Sun 14:56 
7-D   
Netherlands
Gregor Badzwol
Netherlands
Dylan ten Brinke
Sun 14:58 
8-D   
Netherlands
Mariëlle Jansen
Netherlands
Errol Sewnaik
Sun 17:05 

Round 2

Race to 3
9-A   
Netherlands
Trudy Smink
Netherlands
Jeroen Struiksma
Sun 15:07 
10-A   
Netherlands
Walid Moussa
Netherlands
Erwin de Roo
Sun 16:17 
11-B   
Netherlands
Richard Speelman
Netherlands
Allen Debelec
Sun 15:54 
12-B   
Netherlands
Jonne Meijering
Netherlands
Erwin Okken
Sun 15:54 
13-C   
Netherlands
Nick van Tholen
Netherlands
jason short
Sun 14:56 
14-C   
Netherlands
Wia Swijgman
Netherlands
Esra Garrelds
Sun 14:56 
15-D   
Netherlands
Dylan ten Brinke
Netherlands
Errol Sewnaik
Sun 16:25 
16-D   
Netherlands
Gregor Badzwol
Netherlands
Jessey Arapogolou
Sun 16:26 

Round 3

Race to 3
17-A   
Netherlands
Jeroen Struiksma
Netherlands
Erwin de Roo
Sun 15:07 
18-A   
Netherlands
Trudy Smink
Netherlands
Wouter Reugebrink
Sun 16:17 
19-B   
Netherlands
Richard Speelman
Netherlands
Erwin Okken
Sun 15:02 
20-B   
Netherlands
Allen Debelec
Netherlands
Jonne Meijering
Sun 15:02 
21-C   
Netherlands
Nick van Tholen
Netherlands
Esra Garrelds
Sun 14:57 
22-C   
Netherlands
jason short
Netherlands
Wia Swijgman
Sun 14:57 
23-D   
Netherlands
Errol Sewnaik
Netherlands
Jessey Arapogolou
Sun 14:59 
24-D   
Netherlands
Dylan ten Brinke
Netherlands
Mariëlle Jansen
Sun 16:27 

Round 4

Race to 3
25-A   
Netherlands
Erwin de Roo
Netherlands
Wouter Reugebrink
Sun 16:17 
26-A   
Netherlands
Jeroen Struiksma
Netherlands
Walid Moussa
Sun 16:18 
27-D   
Netherlands
Jessey Arapogolou
Netherlands
Mariëlle Jansen
Sun 14:57 
28-D   
Netherlands
Errol Sewnaik
Netherlands
Gregor Badzwol
Sun 16:27 

Round 5

Race to 3
29-A   
Netherlands
Wouter Reugebrink
Netherlands
Walid Moussa
Sun 16:19 
30-A   
Netherlands
Erwin de Roo
Netherlands
Trudy Smink
Sun 16:19 
31-D   
Netherlands
Mariëlle Jansen
Netherlands
Gregor Badzwol
Sun 15:00 
32-D   
Netherlands
Jessey Arapogolou
Netherlands
Dylan ten Brinke
Sun 16:28 

Quarter final

Race to 3
33   
Netherlands
Erwin de Roo
Netherlands
Allen Debelec
Sun 17:37 
34   
Netherlands
Walid Moussa
Netherlands
Erwin Okken
Sun 17:41 
35   
Netherlands
Esra Garrelds
Netherlands
Gregor Badzwol
Sun 17:38 
36   
Netherlands
jason short
Netherlands
Dylan ten Brinke
Sun 17:31 

Semi final

Race to 4
37   
Netherlands
Erwin de Roo
Netherlands
Erwin Okken
Sun 18:43 
38   
Netherlands
Gregor Badzwol
Netherlands
Dylan ten Brinke
Sun 18:43 

Final

Race to 5
39   
Netherlands
Erwin Okken
Netherlands
Dylan ten Brinke
Sun 19:19 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants