Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 13, 2018

Pool Midden Regionale Ranking Masters

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Jan Rempe
Boven 't IJ
4 (4/0) 9 (8/1)
89%
2 Joris van Amersvoort
Plan B
4 (3/1) 9 (6/3)
67%
3 Gilliano Smit
3 (2/1) 6 (4/2)
67%
3 Brian Pauw
3 (2/1) 8 (4/4)
50%
5 Sebas De Vos
2 (1/1) 4 (2/2)
50%
5 Remco Wijnen
2 (1/1) 6 (3/3)
50%
5 Sacha Romero
2 (1/1) 6 (3/3)
50%
5 Jacek Dydon
2 (1/1) 5 (3/2)
60%
9 Ralph Coorengel
1 (0/1) 3 (1/2)
33%
9 Ravin Ganga
1 (0/1) 2 (0/2)
0%
9 Micha Diepstraten - Beuriot
1 (0/1) 2 (0/2)
0%
9 Stefan Bakker
Boven 't IJ
1 (0/1) 3 (1/2)
33%
9 Joshua Harkelijn
1 (0/1) 3 (1/2)
33%
9 Job Schipper
1 (0/1) 2 (0/2)
0%
9 Vincent Wilgehof
1 (0/1) 2 (0/2)
0%
9 Lennart Heij
1 (0/1) 2 (0/2)
0%
Entry deadline May 13, 2018, 3:00 PM (local time)
Starts May 13, 2018, 3:00 PM (local time)
Format Single elimination (16 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond and Pool Regio 2
Contact Sacha Romero (sachalinda23@gmail.com, 0611316858)
More info
Zaal open 11.00 uur
Inschrijven tot 11.45 uur
Start toernooi 12.00

De spelers die 3 of meer keer van de in totaal 7 rankingtoernooien hebben deelgenomen zijn speelgerchtigd om zich te plaatsen voor de uiteindelijke top 16 die in deze eindronde zullen gaan strijden om de felbegeerde Beker en zich uiteindelijk te bekronen als DISTRICT MIDDEN 1 MASTER 2017/2018. (Winnaar wint sowieso en Beker, Prijzengeld en een eventuele actiefoto die op de poster van het volgend seizoen gemaakt wordt.)

Midden 1 Rankingtoernooien zijn mede mogelijk gemaakt door:

Bekers Gesponsord/Geleverd door: Arthur de Groot (http://www.padoc.nl/)
Posters gesponsord door: Hexaprint Print & Copy, (http://www.hexaprint.nl/) & ViWi Ontwerp (http://viwiontwerp.nl/)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
Best of 3 sets 
1   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Job Schipper
Sun 14:45 
2   
Poland
Jacek Dydon
Suriname
Prevesh Ganga
Sun 14:45  Table 1
3   
Netherlands
Sacha Romero
Netherlands
Ralph Coorengel
Sun 14:45  Table 2
4   
Netherlands
Brian Pauw
Netherlands
Joshua Harkelijn
Sun 14:45  Table 3
5   
Netherlands
Joris van Amersvoort
Netherlands
Lennart Heij
Sun 14:45  Table 6
6   
Netherlands
Stefan Bakker
Netherlands
Remco Wijnen
Sun 14:45  Table 5
7   
Netherlands
Micha Beuriot
Netherlands
Sebas De Vos
Sun 14:45  Table 4
8   
Netherlands
Vincent Wilgehof
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 14:46  Table 8

Quarter final

Race to 5
Best of 3 sets 
9   
Netherlands
Jan Rempe
Poland
Jacek Dydon
Sun 14:46  Table 8
10   
Netherlands
Sacha Romero
Netherlands
Brian Pauw
Sun 15:07  Table 6
11   
Netherlands
Joris van Amersvoort
Netherlands
Remco Wijnen
Sun 15:07  Table 7
12   
Netherlands
Sebas De Vos
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 14:46  Table 6

Semi final

Race to 5
Best of 3 sets 
13   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Brian Pauw
Sun 18:39 
14   
Netherlands
Joris van Amersvoort
Netherlands
Gilliano Smit
Sun 18:39 

Final

Race to 6
Best of 3 sets 
15   
Netherlands
Jan Rempe
Netherlands
Joris van Amersvoort
Sun 20:16 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants