Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 29, 2018

PlayZone 8 ball tournament

8-Ball

Add players

Please wait...
Entry deadline Sep 29, 2018, 8:00 PM (local time)
Starts Sep 29, 2018, 7:02 PM (local time)
Format Double elimination (22 Participants)
Handicap No handicap

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
Kosovo
Ejmen Ternava
Kosovo
Labinot Berisha
Sat 19:49 
2   
Kosovo
Burim Podvorica
Walk Over
 
3   
Kosovo
Liridon Krasniqi
Kosovo
Islam Kutleshi
Sat 19:49 
4   
Kosovo
shpetim espana
United Kingdom
Driton Vitia
Sat 19:37 
5   
Kosovo
Sadri Podvorica
Kosovo
Isuf Krasniqi
Sat 19:37 
6   
Kosovo
Arjan Salihu
Kosovo
Beeb Gashi
Sat 19:38 
7   
Walk Over
Kosovo
Jetmir Uka
 
8   
Kosovo
Muhamer Berisha
Kosovo
Ardit Makiqi
Sat 19:54 

Winner round 1

9   
Kosovo
Kenan Ternava
Kosovo
Labinot Berisha
Sat 20:24 
10   
Kosovo
Burim Podvorica
Kosovo
Bekim Beqiri
Sat 20:06 
11   
Kosovo
Albion Oraca
Kosovo
Islam Kutleshi
Sat 20:47 
12   
United Kingdom
Driton Vitia
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Sat 20:29 
13   
Kosovo
Rinor Berisha
Kosovo
Isuf Krasniqi
Sat 20:24 
14   
Kosovo
Arjan Salihu
Kosovo
Hysni Beka
Sat 21:03 
15   
Kosovo
Gentrit Vitia
Kosovo
Jetmir Uka
Sat 20:22 
16   
Kosovo
Ardit Makiqi
Kosovo
Gani Ahmeti
Sat 21:04 

Loser round 1

17   
Kosovo
Ejmen Ternava
Kosovo
Ardit Makiqi
Sat 21:38 
18   
Walk Over
Kosovo
Jetmir Uka
 
19   
Kosovo
Liridon Krasniqi
Kosovo
Hysni Beka
Sat 21:53 
20   
Kosovo
shpetim espana
Kosovo
Isuf Krasniqi
Sat 21:05 
21   
Kosovo
Sadri Podvorica
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Sat 21:35 
22   
Kosovo
Beeb Gashi
Kosovo
Albion Oraca
Sat 21:41 
23   
Walk Over
Kosovo
Burim Podvorica
 
24   
Kosovo
Muhamer Berisha
Kosovo
Kenan Ternava
Sat 21:26 

Loser round 2

25   
Kosovo
Ardit Makiqi
Kosovo
Jetmir Uka
Sat 22:21 
26   
Kosovo
Liridon Krasniqi
Kosovo
shpetim espana
Sat 22:42 
27   
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Kosovo
Beeb Gashi
Sat 22:51 
28   
Kosovo
Burim Podvorica
Kosovo
Kenan Ternava
Sat 22:20 

Winners qualification

29   
Kosovo
Labinot Berisha
Kosovo
Bekim Beqiri
Sat 21:52 
30   
Kosovo
Islam Kutleshi
United Kingdom
Driton Vitia
Sat 21:58 
31   
Kosovo
Rinor Berisha
Kosovo
Arjan Salihu
Sat 22:12 
32   
Kosovo
Gentrit Vitia
Kosovo
Gani Ahmeti
Sat 22:18 

Losers qualification

33   
Kosovo
Ardit Makiqi
United Kingdom
Driton Vitia
Sat 22:53 
34   
Kosovo
Liridon Krasniqi
Kosovo
Labinot Berisha
Sat 23:01 
35   
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Kosovo
Gani Ahmeti
Sat 23:17 
36   
Kosovo
Burim Podvorica
Kosovo
Rinor Berisha
Sat 22:58 

Quarter final

37   
Kosovo
Bekim Beqiri
Kosovo
Burim Podvorica
Sat 23:56 
38   
Kosovo
Islam Kutleshi
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Sat 23:56 
39   
Kosovo
Arjan Salihu
United Kingdom
Driton Vitia
Sat 23:57 
40   
Kosovo
Gentrit Vitia
Kosovo
Labinot Berisha
Sat 23:57 

Semi final

41   
Kosovo
Bekim Beqiri
Kosovo
Shkelqim Bllaca
Sun 01:28 
42   
United Kingdom
Driton Vitia
Kosovo
Labinot Berisha
Sun 01:29 

Final

43   
Kosovo
Bekim Beqiri
United Kingdom
Driton Vitia
Sun 02:42 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment