Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

February 1, 2020

Piljardi noorteliiga / rahvaliiga II etapp

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Tarvo Piip
Break & Run
6 (6/0) 20 (18/2)
90%
520
2 Priit Sisa
Break & Run
8 (6/2) 34 (19/15)
56%
440
3 Margus Kala
4 (3/1) 16 (10/6)
63%
380
3 Siim Sits
4 (3/1) 17 (10/7)
59%
380
5 Henri Tuulik
4 (3/1) 18 (11/7)
61%
340
5 Ilmar Oit
5 (3/2) 18 (11/7)
61%
340
5 Rasmus Ligi
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
340
5 Rait Ots
5 (3/2) 20 (11/9)
55%
340
9 Indrek Purge
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
300
Show more
9 Janno Jalasto
3 (1/2) 13 (7/6)
54%
300
9 Andres Viidik
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
300
9 Dmitri Silonov
3 (1/2) 13 (7/6)
54%
300
13 Tanel Dampf
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
280
13 Kaido Pungas
Break & Run
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
280
13 Indrek Paju
3 (1/2) 12 (6/6)
50%
280
13 Ming Ma
4 (2/2) 14 (6/8)
43%
280
17 Mati Torop
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
260
17 Karl Räis
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
260
17 Toomas Saarts
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
260
17 Marek Steiner
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
260
17 Gregor Paulin
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
260
17 Tiit Ernesaks
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
260
Starts Feb 1, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (24 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Rankings Piljardi noorteliiga / rahvaliiga 2020 and Estonian Billiard Association ranking for members
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Gert Gnadeberg (gertgnadeberg@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Estonia
Marek Steiner
China
Ming Ma
Sat 10:02  Table 8
2   
Estonia
Mati Torop
Estonia
Siim Sits
Sat 10:02  Table 9
3   
Estonia
Kaido Pungas
Estonia
Indrek Paju
Sat 10:02  Table 10
4   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Toomas Saarts
Sat 10:02  Table 11
5   
Estonia
Ilmar Oit
Estonia
Priit Sisa
Sat 10:02  Table 12
6   
Estonia
Rasmus Ligi
Estonia
Aleksandr Peuša
Sat 10:02  Table 13
7   
Estonia
Tanel Dampf
Estonia
Dmitri Silonov
Sat 10:02  Table 14
8   
Estonia
Tiit Ernesaks
Estonia
Henri Tuulik
Sat 10:02  Table 15

Winner round 1

Race to 3
9   
Estonia
Janno Jalasto
China
Ming Ma
Sat 11:11  Table 8
10   
Estonia
Siim Sits
Estonia
Kristian Muldre
Sat 10:41  Table 9
11   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Indrek Paju
Sat 10:35  Table 10
12   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Karl Räis
Sat 10:39  Table 11
13   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Priit Sisa
Sat 10:45  Table 12
14   
Estonia
Rasmus Ligi
Estonia
Gregor Paulin
Sat 10:08  Table 13
15   
Estonia
Indrek Purge
Estonia
Tanel Dampf
Sat 10:49  Table 14
16   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Rait Ots
Sat 10:55  Table 15

Loser round 1

Race to 3
17   
Estonia
Marek Steiner
Estonia
Rait Ots
Sat 11:59  Table 15
18   
Estonia
Mati Torop
Estonia
Tanel Dampf
Sat 11:50  Table 14
19   
Estonia
Kaido Pungas
Estonia
Gregor Paulin
Sat 11:05  Table 13
20   
Estonia
Toomas Saarts
Estonia
Priit Sisa
Sat 11:47  Table 13
21   
Estonia
Ilmar Oit
Estonia
Karl Räis
Sat 11:16  Table 9
22   
Estonia
Aleksandr Peuša
Estonia
Indrek Paju
  Table 11
23   
Estonia
Dmitri Silonov
Estonia
Kristian Muldre
Sat 11:02  Table 9
24   
Estonia
Tiit Ernesaks
China
Ming Ma
Sat 11:32  Table 11

Loser round 2

Race to 3
25   
Estonia
Rait Ots
Estonia
Tanel Dampf
Sat 12:33  Table 11
26   
Estonia
Kaido Pungas
Estonia
Priit Sisa
Sat 13:00  Table 13
27   
Estonia
Ilmar Oit
Estonia
Indrek Paju
Sat 11:56  Table 9
28   
Estonia
Dmitri Silonov
China
Ming Ma
Sat 11:57  Table 11

Winners qualification

Race to 3
29   
Estonia
Janno Jalasto
Estonia
Siim Sits
Sat 11:38  Table 10
30   
Estonia
Andres Viidik
Estonia
Tarvo Piip
Sat 11:38  Table 8
31   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Rasmus Ligi
Sat 12:17  Table 14
32   
Estonia
Indrek Purge
Estonia
Henri Tuulik
Sat 12:40  Table 8

Losers qualification

Race to 3
33   
Estonia
Rait Ots
Estonia
Andres Viidik
Sat 13:38  Table 11
34   
Estonia
Priit Sisa
Estonia
Janno Jalasto
Sat 13:56  Table 13
35   
Estonia
Ilmar Oit
Estonia
Indrek Purge
Sat 13:14  Table 8
36   
Estonia
Dmitri Silonov
Estonia
Rasmus Ligi
Sat 13:25  Table 14

Quarter final

Race to 3
37   
Estonia
Siim Sits
Estonia
Rasmus Ligi
Sat 15:03  Table 8
38   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Rait Ots
Sat 15:03  Table 11
39   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Ilmar Oit
Sat 15:03  Table 13
40   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Priit Sisa
Sat 15:03  Table 14

Semi final

Race to 3
41   
Estonia
Siim Sits
Estonia
Tarvo Piip
Sat 16:18  Table 14
42   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Priit Sisa
Sat 16:12  Table 13

Final

Race to 3
43   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Priit Sisa
Sat 17:24  Table 13

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment