Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 11, 2020

Piljardi noorteliiga / rahvaliiga I etapp

8-Ball

Add players

Please wait...

New member

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ilja Tistsenko
5 (5/0) 20 (15/5)
75%
520
2 Tarvo Piip
Break & Run
5 (4/1) 16 (12/4)
75%
440
3 Janno Jalasto
4 (3/1) 16 (10/6)
63%
380
3 Rait Ots
5 (4/1) 21 (14/7)
67%
380
5 Mikk Saar
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
340
5 Priit Sisa
Break & Run
5 (3/2) 21 (11/10)
52%
340
5 Margus Kala
5 (3/2) 20 (11/9)
55%
340
5 Tanel Taal
4 (2/2) 14 (6/8)
43%
340
9 Indrek Purge
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
300
Show more
9 Erki Soomer
Break & Run
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
300
9 Karl Räis
5 (3/2) 18 (11/7)
61%
300
9 Tiit Laur
5 (3/2) 19 (12/7)
63%
300
13 Indrek Paju
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
280
13 Kristian Muldre
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
280
13 Aleksandr Peuša
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
280
13 Toomas Saarts
3 (1/2) 10 (4/6)
40%
280
17 Viačėslav Andrejev
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
260
17 Mati Torop
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
260
17 Kaido Pungas
Break & Run
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
260
17 Sander Tamm
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
260
17 Marek Steiner
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
260
17 Gregor Paulin
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
260
17 Tiit Ernesaks
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
260
Entry deadline Jan 14, 2020, 12:00 AM (local time)
Starts Jan 11, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (23 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Rankings Piljardi noorteliiga / rahvaliiga 2020 and Estonian Billiard Association ranking for members
Organizer Estonian Billiard Association

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Estonia
Mati Torop
Estonia
Marek Steiner
Sat 10:24  Table 8
2   
Estonia
Janno Jalasto
Walk Over
 
3   
Estonia
Indrek Paju
Estonia
Viačėslav Andrejev
Sat 10:24  Table 9
4   
Estonia
Toomas Saarts
Estonia
Margus Kala
Sat 10:24  Table 10
5   
Estonia
Erki Soomer
Estonia
Rait Ots
Sat 10:24  Table 11
6   
Estonia
Sander Tamm
Estonia
Karl Räis
Sat 10:24  Table 12
7   
Estonia
Aleksandr Peuša
Estonia
Tiit Ernesaks
Sat 10:24  Table 13
8   
Estonia
Tiit Laur
Estonia
Kristian Muldre
Sat 10:24  Table 14

Winner round 1

Race to 3
9   
Estonia
Mikk Saar
Estonia
Marek Steiner
Sat 11:20  Table 8
10   
Estonia
Janno Jalasto
Estonia
Priit Sisa
Sat 10:24  Table 15
11   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Indrek Paju
Sat 11:01  Table 10
12   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Kaido Pungas
Sat 11:01  Table 12
13   
Estonia
Gregor Paulin
Estonia
Rait Ots
Sat 11:09  Table 15
14   
Estonia
Karl Räis
Estonia
Indrek Purge
Sat 10:59  Table 9
15   
Estonia
Ilja Tistsenko
Estonia
Aleksandr Peuša
Sat 11:01  Table 13
16   
Estonia
Tiit Laur
Estonia
Tanel Taal
Sat 10:45  Table 14

Loser round 1

Race to 3
17   
Estonia
Mati Torop
Estonia
Tiit Laur
Sat 11:46  Table 15
18   
Walk Over
Estonia
Aleksandr Peuša
 
19   
Estonia
Viačėslav Andrejev
Estonia
Karl Räis
Sat 11:54  Table 9
20   
Estonia
Toomas Saarts
Estonia
Gregor Paulin
Sat 11:45  Table 14
21   
Estonia
Erki Soomer
Estonia
Kaido Pungas
Sat 11:55  Table 12
22   
Estonia
Sander Tamm
Estonia
Indrek Paju
Sat 11:31  Table 10
23   
Estonia
Tiit Ernesaks
Estonia
Priit Sisa
Sat 11:09  Table 11
24   
Estonia
Kristian Muldre
Estonia
Marek Steiner
Sat 12:17  Table 8

Loser round 2

Race to 3
25   
Estonia
Tiit Laur
Estonia
Aleksandr Peuša
Sat 12:21  Table 15
26   
Estonia
Karl Räis
Estonia
Toomas Saarts
Sat 12:45  Table 14
27   
Estonia
Erki Soomer
Estonia
Indrek Paju
Sat 12:25  Table 12
28   
Estonia
Priit Sisa
Estonia
Kristian Muldre
Sat 12:50  Table 11

Winners qualification

Race to 3
29   
Estonia
Mikk Saar
Estonia
Janno Jalasto
Sat 12:17  Table 13
30   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Margus Kala
Sat 12:02  Table 11
31   
Estonia
Rait Ots
Estonia
Indrek Purge
Sat 12:11  Table 10
32   
Estonia
Ilja Tistsenko
Estonia
Tanel Taal
Sat 11:45  Table 13

Losers qualification

Race to 3
33   
Estonia
Tiit Laur
Estonia
Margus Kala
Sat 13:05  Table 13
34   
Estonia
Karl Räis
Estonia
Mikk Saar
Sat 13:29  Table 10
35   
Estonia
Erki Soomer
Estonia
Tanel Taal
Sat 13:12  Table 9
36   
Estonia
Priit Sisa
Estonia
Indrek Purge
Sat 13:49  Table 13

Quarter final

Race to 3
37   
Estonia
Janno Jalasto
Estonia
Priit Sisa
Sat 14:47  Table 8
38   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Tanel Taal
Sat 14:47  Table 14
39   
Estonia
Rait Ots
Estonia
Mikk Saar
Sat 14:42 
40   
Estonia
Ilja Tistsenko
Estonia
Margus Kala
Sat 14:47  Table 13

Semi final

Race to 3
41   
Estonia
Janno Jalasto
Estonia
Tarvo Piip
Sat 15:37  Table 13
42   
Estonia
Rait Ots
Estonia
Ilja Tistsenko
Sat 15:37  Table 14

Final

Race to 3
43   
Estonia
Tarvo Piip
Estonia
Ilja Tistsenko
Sat 16:25  Table 13

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment