Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 22, 2018

Piątkowiec Bilard Competition - Turniej nr 20

Bankpool

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Krzysztof Marzec
6 (5/1) 25 (15/10)
60%
2 Szymon Kural
6 (4/2) 23 (15/8)
65%
3 Krystian Niebieszczański
5 (3/2) 26 (15/11)
58%
3 Wolnicki Tadeusz
6 (4/2) 35 (19/16)
54%
5 Piotr Bilardoholik Cepil
3 (2/1) 15 (9/6)
60%
5 Dawid Furdyna
3 (2/1) 14 (8/6)
57%
5 Illia Kyselov
3 (2/1) 18 (11/7)
61%
5 Tobiasz Dziadosz
4 (3/1) 21 (12/9)
57%
9 Artur Lisowski
4 (2/2) 19 (9/10)
47%
Show more
9 Krystian Boruch
3 (1/2) 15 (8/7)
53%
9 Jurek Pająk
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
9 Mariusz Chaberski
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
13 Marcin Szybowicz
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
13 Józef Tabor
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
13 Kwolek Tomasz
2 (0/2) 7 (0/7)
0%
13 Kazienko Wiktoria
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
17 Sebastian Miśniakiewicz
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
17 Bartosz Król
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
17 Kantor Radosław
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
Starts Jun 22, 2018, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (19 Participants)
Handicap No handicap
Rankings Ranking : Piątkowiec Bilard Competition
Contact Konrad Chrzanowski (wieslaw.tworzywo@go2.pl)
More info
Wpisowe - 20 PLN
Jackpot - 5 PLN

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

1   
Ukraine
Illia Kyselov
Walk Over
 
2   
Poland
Kantor Radosław
Bartosz Król
Fri 18:05  Table 6
3   
Poland
Krystian Niebieszczański
Walk Over
 
4   
Walk Over
Poland
Marcin Szybowicz
 
5   
Poland
Dawid Furdyna
Walk Over
 
6   
Walk Over
Poland
Kazienko Wiktoria
 
7   
Poland
Jurek Pająk
Walk Over
 
8   
Walk Over
Poland
Mariusz Chaberski
 
9   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Walk Over
 
10   
Poland
Artur Lisowski
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Fri 18:19  Table 7
11   
Poland
Krystian Boruch
Walk Over
 
12   
Walk Over
Poland
Kwolek Tomasz
 
13   
Poland
Szymon Kural
Walk Over
 
14   
Walk Over
Poland
Krzysztof Marzec
 
15   
Poland
Tobiasz Dziadosz
Poland
Wolnicki Tadeusz
Fri 18:50  Table 5
16   
Walk Over
Poland
Józef Tabor
 

Winner round 1

17   
Ukraine
Illia Kyselov
Bartosz Król
Fri 18:44  Table 6
18   
Poland
Krystian Niebieszczański
Poland
Marcin Szybowicz
Fri 18:50  Table 9
19   
Poland
Dawid Furdyna
Poland
Kazienko Wiktoria
Fri 18:37  Table 1
20   
Poland
Jurek Pająk
Poland
Mariusz Chaberski
Fri 18:14  Table 9
21   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Poland
Artur Lisowski
Fri 19:17  Table 7
22   
Poland
Krystian Boruch
Poland
Kwolek Tomasz
Fri 18:05  Table 5
23   
Poland
Szymon Kural
Poland
Krzysztof Marzec
Fri 18:14  Table 8
24   
Poland
Tobiasz Dziadosz
Poland
Józef Tabor
Fri 19:34  Table 5

Loser round 1

25   
Walk Over
Poland
Kantor Radosław
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Poland
Wolnicki Tadeusz
Walk Over
 

Loser round 2

33   
Poland
Kantor Radosław
Poland
Józef Tabor
Fri 20:33  Table 5
34   
Walk Over
Poland
Krzysztof Marzec
 
35   
Walk Over
Poland
Kwolek Tomasz
 
36   
Walk Over
Poland
Artur Lisowski
 
37   
Poland
Sebastian Miśniakiewicz
Poland
Jurek Pająk
Fri 19:20  Table 8
38   
Walk Over
Poland
Kazienko Wiktoria
 
39   
Walk Over
Poland
Marcin Szybowicz
 
40   
Poland
Wolnicki Tadeusz
Bartosz Król
Fri 19:58  Table 8

Winners qualification

41   
Ukraine
Illia Kyselov
Poland
Krystian Niebieszczański
Fri 19:21  Table 6
42   
Poland
Dawid Furdyna
Poland
Mariusz Chaberski
Fri 19:30  Table 9
43   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Poland
Krystian Boruch
Fri 20:10  Table 6
44   
Poland
Szymon Kural
Poland
Tobiasz Dziadosz
Fri 20:45  Table 7

Loser round 3

45   
Poland
Józef Tabor
Poland
Krzysztof Marzec
Fri 21:18  Table 5
46   
Poland
Kwolek Tomasz
Poland
Artur Lisowski
Fri 19:46  Table 7
47   
Poland
Jurek Pająk
Poland
Kazienko Wiktoria
Fri 20:15  Table 7
48   
Poland
Marcin Szybowicz
Poland
Wolnicki Tadeusz
Fri 20:30  Table 8

Losers qualification

49   
Poland
Krzysztof Marzec
Poland
Mariusz Chaberski
Fri 22:15  Table 8
50   
Poland
Artur Lisowski
Poland
Krystian Niebieszczański
Fri 20:45  Table 9
51   
Poland
Jurek Pająk
Poland
Szymon Kural
Fri 21:11  Table 7
52   
Poland
Wolnicki Tadeusz
Poland
Krystian Boruch
Fri 21:14  Table 8

Quarter final

53   
Ukraine
Illia Kyselov
Poland
Wolnicki Tadeusz
Fri 22:43 
54   
Poland
Dawid Furdyna
Poland
Krzysztof Marzec
Fri 22:43  Table 8
55   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Poland
Szymon Kural
Fri 21:25  Table 7
56   
Poland
Tobiasz Dziadosz
Poland
Krystian Niebieszczański
Fri 21:26  Table 6

Semi final

57   
Poland
Wolnicki Tadeusz
Poland
Krzysztof Marzec
Fri 23:43  Table 7
58   
Poland
Szymon Kural
Poland
Krystian Niebieszczański
Fri 22:02  Table 7

Final

59   
Poland
Krzysztof Marzec
Poland
Szymon Kural
Sat 00:26 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment