Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 11, 2019

Piątkowiec Amateur Tournament (TCF HUB) - Turniej nr 18

Bankpool

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Tomek Bąk
6 (6/0) 34 (24/10)
71%
2 Mariusz Chaberski
5 (4/1) 27 (19/8)
70%
3 Krzysztof Marzec
7 (5/2) 24 (13/11)
54%
3 Piotr Bilardoholik Cepil
4 (3/1) 26 (15/11)
58%
5 Marcin Szybowicz
4 (2/2) 20 (8/12)
40%
5 Konrad Chrzanowski
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
5 Krystian Niebieszczański
3 (2/1) 15 (9/6)
60%
5 Mariusz Gołdyn
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
9 Illia Kyselov
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
Show more
9 Przemysław Fundament
5 (3/2) 17 (9/8)
53%
9 Tobiasz Dziadosz
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
9 Zbigniew Cwalina
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
13 Dawid Furdyna
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
13 Maciej Kura
3 (1/2) 8 (1/7)
13%
13 Piotr Latosiński
4 (2/2) 10 (3/7)
30%
13 Tomasz Kieniewicz
4 (2/2) 15 (5/10)
33%
17 Andrzej Baliś
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
17 Paweł Bajsarowicz
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
17 Bartek Tyranowski
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
17 Piotr Kotowski
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
17 Tomek Żybula
2 (0/2) 2 (0/2)
0%
17 Leszek Piłat
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
17 Mateusz Żmuda
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
Starts Jan 11, 2019, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (23 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Piątkowiec Amateur Tournament Sezon Zimowy 2018
Contact Konrad Chrzanowski (wieslaw.tworzywo@go2.pl)
More info
Wpisowe - 25 PLN
Jackpot - 5 PLN
Hadicapy 2:0 i 1:0

Walkower 1 runda - 18.30
Walkower 2 runda - 19.00

Video / Livestream

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Poland
Konrad Chrzanowski
Walk Over
 
2   
Poland
Piotr Kotowski
Poland
Mateusz Żmuda
Fri 18:14 
3   
Poland
Maciej Kura
Walk Over
 
4   
Walk Over
Poland
Krystian Niebieszczański
 
5   
Poland
Zbigniew Cwalina
Walk Over
 
6   
Poland
Tomasz Kieniewicz
Poland
Leszek Piłat
Fri 18:14  Table 5
7   
Poland
Krzysztof Marzec
Poland
Bartek Tyranowski
Fri 18:34 
8   
Walk Over
Poland
Mariusz Chaberski
 
9   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Walk Over
 
10   
Poland
Piotr Latosiński
Poland
Tomek Żybula
Fri 18:05 
11   
Poland
Przemysław Fundament
Poland
Paweł Bajsarowicz
Fri 18:05 
12   
Walk Over
Poland
Mariusz Gołdyn
 
13   
Poland
Marcin Szybowicz
Walk Over
 
14   
Poland
Andrzej Baliś
Poland
Tobiasz Dziadosz
Fri 18:05 
15   
Poland
Tomek Bąk
Ukraine
Illia Kyselov
Fri 18:04  Table 9
16   
Walk Over
Poland
Dawid Furdyna
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Poland
Konrad Chrzanowski
Poland
Mateusz Żmuda
Fri 18:58 
18   
Poland
Maciej Kura
Poland
Krystian Niebieszczański
Fri 18:06  Table 8
19   
Poland
Zbigniew Cwalina
Poland
Tomasz Kieniewicz
Fri 19:47  Table 6
20   
Poland
Krzysztof Marzec
Poland
Mariusz Chaberski
Fri 18:38  Table 8
21   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Poland
Piotr Latosiński
Fri 18:07  Table 7
22   
Poland
Przemysław Fundament
Poland
Mariusz Gołdyn
Fri 18:38  Table 6
23   
Poland
Marcin Szybowicz
Poland
Tobiasz Dziadosz
Fri 18:07  Table 6
24   
Poland
Tomek Bąk
Poland
Dawid Furdyna
Fri 18:50  Table 7

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Poland
Piotr Kotowski
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Poland
Leszek Piłat
 
28   
Poland
Bartek Tyranowski
Walk Over
 
29   
Walk Over
Poland
Tomek Żybula
 
30   
Poland
Paweł Bajsarowicz
Walk Over
 
31   
Walk Over
Poland
Andrzej Baliś
 
32   
Ukraine
Illia Kyselov
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Poland
Piotr Kotowski
Poland
Dawid Furdyna
Fri 19:19  Table 7
34   
Walk Over
Poland
Marcin Szybowicz
 
35   
Poland
Leszek Piłat
Poland
Przemysław Fundament
Fri 19:46 
36   
Poland
Bartek Tyranowski
Poland
Piotr Latosiński
Fri 19:18 
37   
Poland
Tomek Żybula
Poland
Krzysztof Marzec
Fri 19:18 
38   
Poland
Paweł Bajsarowicz
Poland
Tomasz Kieniewicz
 
39   
Poland
Andrzej Baliś
Poland
Maciej Kura
 
40   
Ukraine
Illia Kyselov
Poland
Mateusz Żmuda
Fri 19:50 

Winners qualification

Race to 4
41   
Poland
Konrad Chrzanowski
Poland
Krystian Niebieszczański
Fri 20:04 
42   
Poland
Zbigniew Cwalina
Poland
Mariusz Chaberski
Fri 20:21 
43   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Poland
Mariusz Gołdyn
Fri 19:41  Table 8
44   
Poland
Tobiasz Dziadosz
Poland
Tomek Bąk
Fri 19:21  Table 8

Loser round 3

Race to 4
45   
Poland
Dawid Furdyna
Poland
Marcin Szybowicz
Fri 19:49 
46   
Poland
Przemysław Fundament
Poland
Piotr Latosiński
Fri 20:25  Table 7
47   
Poland
Krzysztof Marzec
Poland
Tomasz Kieniewicz
Fri 20:37  Table 8
48   
Poland
Maciej Kura
Ukraine
Illia Kyselov
Fri 20:37  Table 9

Losers qualification

Race to 4
49   
Poland
Marcin Szybowicz
Poland
Zbigniew Cwalina
Fri 20:51 
50   
Poland
Przemysław Fundament
Poland
Konrad Chrzanowski
Fri 20:49 
51   
Poland
Krzysztof Marzec
Poland
Tobiasz Dziadosz
 
52   
Ukraine
Illia Kyselov
Poland
Mariusz Gołdyn
Fri 20:49 

Quarter final

Race to 4
53   
Poland
Krystian Niebieszczański
Poland
Krzysztof Marzec
Fri 21:24  Table 6
54   
Poland
Mariusz Chaberski
Poland
Marcin Szybowicz
Fri 21:24  Table 7
55   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Poland
Konrad Chrzanowski
Fri 21:24  Table 8
56   
Poland
Tomek Bąk
Poland
Mariusz Gołdyn
Fri 21:24  Table 9

Semi final

Race to 4
57   
Poland
Krzysztof Marzec
Poland
Mariusz Chaberski
Fri 22:11 
58   
Poland
Piotr Bilardoholik Cepil
Poland
Tomek Bąk
Fri 22:11  Table 9

Final

Race to 4
59   
Poland
Mariusz Chaberski
Poland
Tomek Bąk
Fri 22:48  Table 9

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment