Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 22 - October 23, 2022

Parolan October Open IV, Lohko B

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Oct 22, 2022, 4:00 PM (local time)
Format Double elimination (11 Participants)
Race to 7
Handicap With handicap
Organizer Parolan biljardiklubi Ry
Contact Mika Riikonen and Ville Mäkinen
More info
Parolan October Open IV
- 9-pallo, tasoituksin - 2-5, 7 voittoon, vuoroaloituksin, tuplana päätyyn asti.
- Pelataan 2 lohkossa, A-lohko aloittaa klo 9.00 ja B-lohko klo 16.00, molemmista lohkoista 4 pelaajaa jatkoon jolloin kaaviot yhdistetään. Su pelit alkaa Klo 11.00.
- Osallistumismaksu 30€
- Pelataan myös kaisacup joka alkaa n. klo 14.00. Tas. 0-30, os. maks. 15€.
- Oheistoimintaa: Pokeria, shootout yms.
- Ilmoittautuminen pe 20.10. klo 21.00 mennessä. Lohkotoiveita saa myös esittää. Ilmoittautumisajan jälkeen peruneet velvoitetaan maksamaan os. maks.
- Pelipaikka: Parolan Klubi, Parolantie 41, Parola

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Finland
Joni Savolainen
Walk Over
 
2   
Switzerland
Peter Feldmann
0
Finland
Heikki Pietilä
2
Sat 16:18  Table 4
3   
Nepal
Ville Levomäki
Walk Over
 
4   
Walk Over
Finland
Ville Laine
 
5   
Finland
Sami Mäkinen
Walk Over
 
6   
Isle of Man
Sakke Mannila
2
Finland
Ville Kurki
2-3
Sat 16:05  Table 2
7   
Brunei
Ville Mäkinen
1-2
Finland
Sami Marklund
2
Sat 16:14  Table 3
8   
Walk Over
Finland
Jani Kela
 

Winner round 1

Race to 7
9   
Finland
Joni Savolainen
1-2
Finland
Heikki Pietilä
2
Sat 18:02  Table 4
10   
Nepal
Ville Levomäki
Finland
Ville Laine
1
Sat 16:02  Table 1
11   
Finland
Sami Mäkinen
1-2
Finland
Ville Kurki
2-3
Sat 17:02  Table 2
12   
Finland
Sami Marklund
2
Finland
Jani Kela
-1
Sat 17:02  Table 3

Loser round 1

Race to 7
13   
Walk Over
Switzerland
Peter Feldmann
 
14   
Walk Over
Walk Over
 
15   
Walk Over
Isle of Man
Sakke Mannila
 
16   
Brunei
Ville Mäkinen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 7
17   
Switzerland
Peter Feldmann
0
Finland
Sami Marklund
2
Sat 17:56  Table 2
18   
Walk Over
Finland
Ville Kurki
 
19   
Isle of Man
Sakke Mannila
2
Nepal
Ville Levomäki
Sat 17:28  Table 1
20   
Brunei
Ville Mäkinen
1-2
Finland
Joni Savolainen
1-2
Sat 19:06  Table 4

Winner round 2

Race to 7
21   
Finland
Heikki Pietilä
2
Finland
Ville Laine
1
Sat 19:25  Table 3
22   
Finland
Sami Mäkinen
1-2
Finland
Jani Kela
-1
Sat 18:02  Table 3

Loser round 3

Race to 7
23   
Switzerland
Peter Feldmann
0
Finland
Ville Kurki
2-3
Sat 19:07  Table 1
24   
Nepal
Ville Levomäki
Brunei
Ville Mäkinen
1-2
Sat 20:17  Table 4

Loser round 4

Race to 7
25   
Finland
Ville Kurki
2-3
Finland
Heikki Pietilä
2
Sat 20:33  Table 1
26   
Nepal
Ville Levomäki
Finland
Sami Mäkinen
1-2
Sat 23:20 

Winners qualification

Race to 7
27   
Finland
Ville Laine
1
Finland
Jani Kela
-1
 

Loser round 5

Race to 7
28   
Finland
Heikki Pietilä
2
Finland
Sami Mäkinen
1-2
Sat 23:40 

Losers qualification

Race to 7
29   
Finland
Sami Mäkinen
1-2
Loser of match 27
 

Final

Race to 7
30   
Winner of match 27
Winner of match 29
 
31   
Winner of match 30
Loser of match 30
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants