Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 11 - August 1, 2021

Parolan Biljardiklubin kesäliiga 2021

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Jun 11, 2021, 8:15 PM (local time)
Starts Jun 11, 2021, 8:15 PM (local time)
Format Round robin (18 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Organizer Parolan biljardiklubi Ry
Contact Sami Keränen and Mika Riikonen
More info
- Osallistumismaksu 20€, maksetaan ennen ensimmäistä peliä.
- Klubilla pelatessa kesäliigaan osallistuvilta vierailta vierasmaksu 5€/pelikerta (norm. 10€)
- 9-palloa 6 voittoon, tasoitukset -2-2. 3 lohkoa, kaikki kaikkia vastaan 2 settiä. Vuoroaloituksin, pienempi tas. aloittaa 1. erän.
- Joka lohkosta 3 parasta finaaliin.
- Alkupelit pelattava 1.8. mennessä.
- Lohkovaiheessa pudonneiden kesken pelataan 6.8. klo 18.00 karsintaturnaus josta vielä 1 pelaaja finaaliin. (Kaikki lohkopelit oltava pelattu)
- Finaalit pelataan 7.8. klo 11.00.

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mika Riikonen 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Ville Laine 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Nico Belik 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Heikki Pietilä 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Joona Kuronen 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Ville Mäkinen 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ville Leppä 2 1 1 0 3 1 2 0 0 0 0.75 3
2 Turkka Salmela 2 1 0 1 2 2 0 0 0 0 0.5 2
3 Petri Nylund 3 0 2 1 2 4 -2 0 0 0 0.333 2
4 Peter Feldmann 1 0 1 0 1 1 0 0 0 0 0.5 1
5 Sami Keränen 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Kari Vuonisto 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Dennis Schmandt 1 1 0 0 2 0 2 0 0 0 1 2
2 Henri Lukka 2 0 2 0 2 2 0 0 0 0 0.5 2
3 Pietari Lehto 1 0 1 0 1 1 0 0 0 0 0.5 1
4 Sakke Mannila 2 0 1 1 1 3 -2 0 0 0 0.25 1
5 Jani Kela 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Sami Kääriäinen 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
Best of 2 sets 
1-A   
Finland
Mika Riikonen
-2
Brunei
Ville Mäkinen
1
 
2-A   
Finland
Ville Laine
0
Finland
Joona Kuronen
 
3-A   
Finland
Nico Belik
Finland
Heikki Pietilä
1
 
4-B   
Finland
Ville Leppä
0
Finland
Sami Keränen
1
 
5-B   
Switzerland
Peter Feldmann
0
Finland
Turkka Salmela
0-1
 
6-B   
Finland
Kari Vuonisto
1
Finland
Petri Nylund
2
 
7-C   
Finland
Jani Kela
Finland
Henri Lukka
 
8-C   
Finland
Dennis Schmandt
0
Finland
Pietari Lehto
1
 
9-C   
Finland
Sami Kääriäinen
2
Isle of Man
Sakke Mannila
1
 

Round 2

Race to 6
Best of 2 sets 
10-A   
Finland
Mika Riikonen
-2
Finland
Joona Kuronen
 
11-A   
Brunei
Ville Mäkinen
1
Finland
Heikki Pietilä
1
 
12-A   
Finland
Ville Laine
0
Finland
Nico Belik
 
13-B   
Finland
Ville Leppä
0
Finland
Turkka Salmela
0-1
Jun 14, 2021, 7:50 PM 
14-B   
Finland
Sami Keränen
1
Finland
Petri Nylund
2
 
15-B   
Switzerland
Peter Feldmann
0
Finland
Kari Vuonisto
1
 
16-C   
Finland
Jani Kela
Finland
Pietari Lehto
1
 
17-C   
Finland
Henri Lukka
1-2
Isle of Man
Sakke Mannila
1
Jun 12, 2021, 7:54 PM 
18-C   
Finland
Dennis Schmandt
0
Finland
Sami Kääriäinen
2
 

Round 3

Race to 6
Best of 2 sets 
19-A   
Finland
Mika Riikonen
-2
Finland
Heikki Pietilä
1
 
20-A   
Finland
Joona Kuronen
Finland
Nico Belik
 
21-A   
Brunei
Ville Mäkinen
1
Finland
Ville Laine
0
 
22-B   
Finland
Ville Leppä
0
Finland
Petri Nylund
2
Jun 17, 2021, 7:29 PM 
23-B   
Finland
Turkka Salmela
0-1
Finland
Kari Vuonisto
1
 
24-B   
Finland
Sami Keränen
1
Switzerland
Peter Feldmann
0
 
25-C   
Finland
Jani Kela
-1
Isle of Man
Sakke Mannila
1
Jun 14, 2021, 1:34 AM 
26-C   
Finland
Pietari Lehto
1
Finland
Sami Kääriäinen
2
 
27-C   
Finland
Henri Lukka
Finland
Dennis Schmandt
0
 

Round 4

Race to 6
Best of 2 sets 
28-A   
Finland
Mika Riikonen
-2
Finland
Nico Belik
 
29-A   
Finland
Heikki Pietilä
1
Finland
Ville Laine
0
 
30-A   
Finland
Joona Kuronen
Brunei
Ville Mäkinen
1
 
31-B   
Finland
Ville Leppä
0
Finland
Kari Vuonisto
1
 
32-B   
Finland
Petri Nylund
2
Switzerland
Peter Feldmann
0
Jun 16, 2021, 11:48 PM 
33-B   
Finland
Turkka Salmela
0-1
Finland
Sami Keränen
1
 
34-C   
Finland
Jani Kela
Finland
Sami Kääriäinen
2
 
35-C   
Isle of Man
Sakke Mannila
1
Finland
Dennis Schmandt
0
Jun 14, 2021, 10:23 PM 
36-C   
Finland
Pietari Lehto
1
Finland
Henri Lukka
1-2
Jun 14, 2021, 1:33 AM 

Round 5

Race to 6
Best of 2 sets 
37-A   
Finland
Mika Riikonen
-2
Finland
Ville Laine
0
 
38-A   
Finland
Nico Belik
Brunei
Ville Mäkinen
1
 
39-A   
Finland
Heikki Pietilä
1
Finland
Joona Kuronen
 
40-B   
Finland
Ville Leppä
0
Switzerland
Peter Feldmann
0
 
41-B   
Finland
Kari Vuonisto
1
Finland
Sami Keränen
1
 
42-B   
Finland
Petri Nylund
2
Finland
Turkka Salmela
0-1
Jun 14, 2021, 1:30 AM 
43-C   
Finland
Jani Kela
Finland
Dennis Schmandt
0
 
44-C   
Finland
Sami Kääriäinen
2
Finland
Henri Lukka
 
45-C   
Isle of Man
Sakke Mannila
1
Finland
Pietari Lehto
1
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants