Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 3, 2024

PPP ARAMITH/SIMONIS EVENT TWO - DIVISION B.

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Mar 3, 2024, 10:15 AM (local time)
Organizer Total9Ball
Contact Phillip Wildman (pl_wildman@hotmail.co.uk)
Format Double to Single elimination (14 Participants)
Race to 7
Handicap No handicap

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 7
1   
Tanzania
Shane Conroy
Walk Over
 
2   
Norway
Ruben Andre Waage
England
wayne rooke
Sun 09:49  Table 20
3   
United Kingdom
Neil Margossian
England
Kevin Daff
Sun 09:49  Table 26
4   
United Kingdom
Paul Taylor
Ireland
Luke Hart
Sun 10:36  Table 16
5   
United Kingdom
Dave Hopkin
Poland
Filip Krawczyk
 
6   
United Kingdom
Steven Della Pietra
United Kingdom
Ali Merchant
Sun 10:39  Table 20
7   
Philippines
Larry Catapang
R1
England
Karl Williams
Sun 10:44  Table 26
8   
Walk Over
England
Tony Fry
 

Winner round 1

Race to 7
9   
Tanzania
Shane Conroy
England
wayne rooke
Sun 11:58  Table 17
10   
England
Kevin Daff
United Kingdom
Paul Taylor
R1
Sun 12:02  Table 13
11   
United Kingdom
Dave Hopkin
United Kingdom
Ali Merchant
Sun 12:02  Table 16
12   
Philippines
Larry Catapang
England
Tony Fry
Sun 12:34  Table 18

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
Norway
Ruben Andre Waage
 
14   
United Kingdom
Neil Margossian
Ireland
Luke Hart
Sun 13:13  Table 26
15   
Walk Over
United Kingdom
Steven Della Pietra
 
16   
England
Karl Williams
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
17   
Norway
Ruben Andre Waage
England
Tony Fry
Sun 13:45  Table 17
18   
United Kingdom
Neil Margossian
United Kingdom
Ali Merchant
Sun 14:32  Table 20
19   
United Kingdom
Steven Della Pietra
England
Kevin Daff
Sun 13:17  Table 16
20   
England
Karl Williams
Tanzania
Shane Conroy
Sun 13:18  Table 17

Winners qualification

Race to 7
21   
England
wayne rooke
R1
United Kingdom
Paul Taylor
Sun 14:41  Table 18
22   
United Kingdom
Dave Hopkin
R1
Philippines
Larry Catapang
Sun 15:02  Table 13

Loser round 3

Race to 5
23   
Norway
Ruben Andre Waage
United Kingdom
Neil Margossian
Sun 15:21  Table 17
24   
United Kingdom
Steven Della Pietra
Tanzania
Shane Conroy
Sun 15:10  Table 26

Losers qualification

Race to 5
25   
Norway
Ruben Andre Waage
United Kingdom
Paul Taylor
Sun 16:15  Table 20
26   
United Kingdom
Steven Della Pietra
Philippines
Larry Catapang
Sun 16:28  Table 18

Semi final

Race to 7
27   
England
wayne rooke
United Kingdom
Steven Della Pietra
Sun 17:18  Table 13
28   
United Kingdom
Dave Hopkin
Norway
Ruben Andre Waage
Sun 17:33  Table 26

Final

Race to 7
29   
United Kingdom
Steven Della Pietra
United Kingdom
Dave Hopkin
R1
Sun 18:36  Table 14

Participants