Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 28, 2024

PPP ARAMITH/SIMONIS EVENT ONE - DIVISION C

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Jan 28, 2024, 9:30 AM (local time)
Organizer Total9Ball
Contact Phillip Wildman (pl_wildman@hotmail.co.uk)
Format League (16 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap

Round-robin standings Ranking method

Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Asim Ibrahim 5 4 1 0 20 10 10 0 0 0 0.667 13
2 Dmitrijus Teriajevas 5 3 1 1 19 11 8 0 0 0 0.633 10
3 Tomasz Jedlecki 5 3 1 1 18 12 6 0 0 0 0.6 10
3 Paul Agapie 5 3 1 1 18 12 6 1 0 0 0.6 10
5 GJ Oyangoren 5 3 1 1 17 13 4 0 0 0 0.567 10
6 Nik Stapley 5 3 0 2 16 14 2 1 0 0 0.533 9
7 Narinda Jutla 5 2 1 2 16 14 2 0 0 0 0.533 7
8 Liam Davis 5 2 1 2 16 14 2 0 0 0 0.533 7
9 Anthony Bevan 5 2 1 2 15 15 0 0 0 0 0.5 7
10 Alan Morgan 5 2 1 2 14 16 -2 0 0 0 0.467 7
11 Rich Saunders 5 2 0 3 13 17 -4 0 0 0 0.433 6
11 Danny Johnson 5 2 0 3 13 17 -4 1 0 0 0.433 6
13 Nial Clancy 5 1 2 2 13 17 -4 0 0 0 0.433 5
14 Joel Pascua 5 1 1 3 13 17 -4 0 0 0 0.433 4
15 James Oyangoren 5 1 0 4 9 21 -12 0 0 0 0.3 3
16 Bye 1 5 0 0 5 10 20 -10 0 0 0 0.333 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
United Kingdom
Asim Ibrahim
Sun 09:09  Table 26
2   
Bye 1
Philippines
GJ Oyangoren
Sun 09:06 
3   
England
Nial Clancy
United Kingdom
Liam Davis
Sun 09:09  Table 19
4   
James Oyangoren
Romania
Paul Agapie
Sun 09:10  Table 18
5   
United Kingdom
Nik Stapley
Philippines
Joel Pascua
Sun 09:10  Table 17
6   
England
Rich Saunders
Poland
Tomasz Jedlecki
Sun 09:10  Table 16
7   
United Kingdom
Narinda Jutla
England
Danny Johnson
Sun 10:05  Table 13
8   
Wales
Anthony Bevan
United Kingdom
Alan Morgan
Sun 09:10  Table 20

Round 2

Race to 6
9   
United Kingdom
Asim Ibrahim
United Kingdom
Alan Morgan
Sun 11:26  Table 14
10   
England
Danny Johnson
Wales
Anthony Bevan
Sun 11:05  Table 26
11   
Poland
Tomasz Jedlecki
United Kingdom
Narinda Jutla
Sun 11:12  Table 19
12   
Philippines
Joel Pascua
England
Rich Saunders
Sun 11:08  Table 18
13   
Romania
Paul Agapie
R1
United Kingdom
Nik Stapley
Sun 11:11  Table 16
14   
United Kingdom
Liam Davis
James Oyangoren
Sun 11:18  Table 15
15   
Philippines
GJ Oyangoren
England
Nial Clancy
Sun 11:29  Table 13
16   
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
Bye 1
Sun 09:06 

Round 3

Race to 6
17   
Bye 1
United Kingdom
Asim Ibrahim
Sun 09:07 
18   
England
Nial Clancy
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
Sun 12:45  Table 13
19   
James Oyangoren
Philippines
GJ Oyangoren
Sun 12:49  Table 26
20   
United Kingdom
Nik Stapley
United Kingdom
Liam Davis
Sun 13:08  Table 17
21   
England
Rich Saunders
Romania
Paul Agapie
Sun 12:52  Table 14
22   
United Kingdom
Narinda Jutla
Philippines
Joel Pascua
Sun 12:58  Table 18
23   
Wales
Anthony Bevan
Poland
Tomasz Jedlecki
Sun 12:59  Table 15
24   
United Kingdom
Alan Morgan
England
Danny Johnson
R1
Sun 13:06  Table 19

Round 4

Race to 6
25   
United Kingdom
Asim Ibrahim
England
Danny Johnson
Sun 14:34  Table 17
26   
Poland
Tomasz Jedlecki
United Kingdom
Alan Morgan
Sun 14:37  Table 16
27   
Philippines
Joel Pascua
Wales
Anthony Bevan
Sun 14:39  Table 26
28   
Romania
Paul Agapie
United Kingdom
Narinda Jutla
Sun 14:39  Table 15
29   
United Kingdom
Liam Davis
England
Rich Saunders
Sun 14:40  Table 20
30   
Philippines
GJ Oyangoren
United Kingdom
Nik Stapley
R1
Sun 14:43  Table 14
31   
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
James Oyangoren
Sun 14:51  Table 19
32   
Bye 1
England
Nial Clancy
Sun 09:07 

Round 5

Race to 6
33   
England
Nial Clancy
United Kingdom
Asim Ibrahim
Sun 16:10  Table 14
34   
James Oyangoren
Bye 1
Sun 09:07 
35   
United Kingdom
Nik Stapley
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
Sun 16:13  Table 19
36   
England
Rich Saunders
Philippines
GJ Oyangoren
Sun 16:21  Table 16
37   
United Kingdom
Narinda Jutla
United Kingdom
Liam Davis
Sun 16:54  Table 14
38   
Wales
Anthony Bevan
Romania
Paul Agapie
Sun 16:24  Table 20
39   
United Kingdom
Alan Morgan
Philippines
Joel Pascua
Sun 16:26  Table 13
40   
England
Danny Johnson
Poland
Tomasz Jedlecki
Sun 16:48  Table 17

Round 6

Race to 6
41   
United Kingdom
Asim Ibrahim
Poland
Tomasz Jedlecki
 
42   
Philippines
Joel Pascua
England
Danny Johnson
 
43   
Romania
Paul Agapie
United Kingdom
Alan Morgan
 
44   
United Kingdom
Liam Davis
Wales
Anthony Bevan
 
45   
Philippines
GJ Oyangoren
United Kingdom
Narinda Jutla
 
46   
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
England
Rich Saunders
 
47   
Bye 1
United Kingdom
Nik Stapley
 
48   
England
Nial Clancy
James Oyangoren
 

Round 7

Race to 6
49   
James Oyangoren
United Kingdom
Asim Ibrahim
 
50   
United Kingdom
Nik Stapley
England
Nial Clancy
 
51   
England
Rich Saunders
Bye 1
 
52   
United Kingdom
Narinda Jutla
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
 
53   
Wales
Anthony Bevan
Philippines
GJ Oyangoren
 
54   
United Kingdom
Alan Morgan
United Kingdom
Liam Davis
 
55   
England
Danny Johnson
Romania
Paul Agapie
 
56   
Poland
Tomasz Jedlecki
Philippines
Joel Pascua
 

Round 8

Race to 6
57   
United Kingdom
Asim Ibrahim
Philippines
Joel Pascua
 
58   
Romania
Paul Agapie
Poland
Tomasz Jedlecki
 
59   
United Kingdom
Liam Davis
England
Danny Johnson
 
60   
Philippines
GJ Oyangoren
United Kingdom
Alan Morgan
 
61   
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
Wales
Anthony Bevan
 
62   
Bye 1
United Kingdom
Narinda Jutla
 
63   
England
Nial Clancy
England
Rich Saunders
 
64   
James Oyangoren
United Kingdom
Nik Stapley
 

Round 9

Race to 6
65   
United Kingdom
Nik Stapley
United Kingdom
Asim Ibrahim
 
66   
England
Rich Saunders
James Oyangoren
 
67   
United Kingdom
Narinda Jutla
England
Nial Clancy
 
68   
Wales
Anthony Bevan
Bye 1
 
69   
United Kingdom
Alan Morgan
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
 
70   
England
Danny Johnson
Philippines
GJ Oyangoren
 
71   
Poland
Tomasz Jedlecki
United Kingdom
Liam Davis
 
72   
Philippines
Joel Pascua
Romania
Paul Agapie
 

Round 10

Race to 6
73   
United Kingdom
Asim Ibrahim
Romania
Paul Agapie
 
74   
United Kingdom
Liam Davis
Philippines
Joel Pascua
 
75   
Philippines
GJ Oyangoren
Poland
Tomasz Jedlecki
 
76   
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
England
Danny Johnson
 
77   
Bye 1
United Kingdom
Alan Morgan
 
78   
England
Nial Clancy
Wales
Anthony Bevan
 
79   
James Oyangoren
United Kingdom
Narinda Jutla
 
80   
United Kingdom
Nik Stapley
England
Rich Saunders
 

Round 11

Race to 6
81   
England
Rich Saunders
United Kingdom
Asim Ibrahim
 
82   
United Kingdom
Narinda Jutla
United Kingdom
Nik Stapley
 
83   
Wales
Anthony Bevan
James Oyangoren
 
84   
United Kingdom
Alan Morgan
England
Nial Clancy
 
85   
England
Danny Johnson
Bye 1
 
86   
Poland
Tomasz Jedlecki
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
 
87   
Philippines
Joel Pascua
Philippines
GJ Oyangoren
 
88   
Romania
Paul Agapie
United Kingdom
Liam Davis
 

Round 12

Race to 6
89   
United Kingdom
Asim Ibrahim
United Kingdom
Liam Davis
 
90   
Philippines
GJ Oyangoren
Romania
Paul Agapie
 
91   
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
Philippines
Joel Pascua
 
92   
Bye 1
Poland
Tomasz Jedlecki
 
93   
England
Nial Clancy
England
Danny Johnson
 
94   
James Oyangoren
United Kingdom
Alan Morgan
 
95   
United Kingdom
Nik Stapley
Wales
Anthony Bevan
 
96   
England
Rich Saunders
United Kingdom
Narinda Jutla
 

Round 13

Race to 6
97   
United Kingdom
Narinda Jutla
United Kingdom
Asim Ibrahim
 
98   
Wales
Anthony Bevan
England
Rich Saunders
 
99   
United Kingdom
Alan Morgan
United Kingdom
Nik Stapley
 
100   
England
Danny Johnson
James Oyangoren
 
101   
Poland
Tomasz Jedlecki
England
Nial Clancy
 
102   
Philippines
Joel Pascua
Bye 1
 
103   
Romania
Paul Agapie
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
 
104   
United Kingdom
Liam Davis
Philippines
GJ Oyangoren
 

Round 14

Race to 6
105   
United Kingdom
Asim Ibrahim
Philippines
GJ Oyangoren
 
106   
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
United Kingdom
Liam Davis
 
107   
Bye 1
Romania
Paul Agapie
 
108   
England
Nial Clancy
Philippines
Joel Pascua
 
109   
James Oyangoren
Poland
Tomasz Jedlecki
 
110   
United Kingdom
Nik Stapley
England
Danny Johnson
 
111   
England
Rich Saunders
United Kingdom
Alan Morgan
 
112   
United Kingdom
Narinda Jutla
Wales
Anthony Bevan
 

Round 15

Race to 6
113   
Wales
Anthony Bevan
United Kingdom
Asim Ibrahim
 
114   
United Kingdom
Alan Morgan
United Kingdom
Narinda Jutla
 
115   
England
Danny Johnson
England
Rich Saunders
 
116   
Poland
Tomasz Jedlecki
United Kingdom
Nik Stapley
 
117   
Philippines
Joel Pascua
James Oyangoren
 
118   
Romania
Paul Agapie
England
Nial Clancy
 
119   
United Kingdom
Liam Davis
Bye 1
 
120   
Philippines
GJ Oyangoren
Lithuania
Dmitrijus Teriajevas
 

Participants