Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 21 - May 22, 2022

PORS 3 - Legia Snooker Schools

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Oliwier Niziałek
snooker.center
6 (6/0) 16 (13/3)
81%
25, 25, 24, 22
2 Hubert Micherdziński
snooker.center
6 (5/1) 16 (11/5)
69%
34, 30, 25, 25, 20, 20, 20
3 Aleksander Piórkowski
5 (4/1) 11 (8/3)
73%
20
3 Wojtek Chojnacki
snooker.center
5 (3/2) 12 (7/5)
58%
22
5 Bartłomiej Bełtowski
4 (3/1) 8 (6/2)
75%
5 Olek Kazano
snooker.center
4 (2/2) 10 (5/5)
50%
5 Marcin Pieniek
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
5 Axel Wysoczański
4 (2/2) 9 (5/4)
56%
9 Rafał Sitkowski
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
9 Adam Polak
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
27
9 Karol Misiak
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
9 Janusz Strauch
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
13 Filip Bień
3 (0/3) 7 (1/6)
14%
13 Antek Bień
snooker.center
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
13 Rafał Kazano
3 (0/3) 9 (3/6)
33%
13 Krzysztof Grabowski
3 (0/3) 6 (0/6)
0%
Entry deadline May 17, 2022, 9:00 PM (local time)
Starts May 21, 2022, 9:00 AM (local time)
Format Round robin (16 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Dresscode SOBOTA:
- koszule lub klubowe polo,
- spodnie nie dresowe / sportowe,
- buty też nie typowo sportowe.

NIEDZIELA:
- koszula,
- wizytowe spodnie,
- wizytowe buty,
- kamizelka według uznania,
- muszka według uznania.
Organizer snooker.center
More info
NAGRODY:
1. miejsce - puchar i 200 zł
2. miejsce - puchar i 100 zł
3. miejsca - statuetki i 40 zł
Najwyższy brejk - pucharek (zawsze) i 80 zł (jeżeli min. 30 pkt)

PULA: 460 zł plus puchary / statuetki

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Aleksander Piórkowski 3 3 0 0 6 0 6 0 0 0 1 3
2 Wojtek Chojnacki 3 2 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 2
3 Adam Polak 3 1 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 1
4 Filip Bień 3 0 0 3 1 6 -5 0 0 0 0.143 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Hubert Micherdziński 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Axel Wysoczański 3 2 0 1 5 2 3 0 0 0 0.714 2
3 Rafał Sitkowski 3 1 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 1
4 Krzysztof Grabowski 3 0 0 3 0 6 -6 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Oliwier Niziałek 3 3 0 0 6 1 5 0 0 0 0.857 3
2 Olek Kazano 3 2 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 2
3 Karol Misiak 3 1 0 2 2 5 -3 0 0 0 0.286 1
4 Rafał Kazano 3 0 0 3 3 6 -3 0 0 0 0.333 0
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Bartłomiej Bełtowski 3 3 0 0 6 0 6 0 0 0 1 3
2 Marcin Pieniek 3 2 0 1 4 2 2 0 0 0 0.667 2
3 Janusz Strauch 3 1 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 1
4 Antek Bień 3 0 0 3 0 6 -6 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Adam Polak
Poland
Filip Bień
Sat 09:35  Table 3
2-A   
Poland
Aleksander Piórkowski
Poland
Wojtek Chojnacki
Sat 09:35  Table 1
3-B   
Poland
Hubert Micherdziński
Poland
Rafał Sitkowski
Sat 09:35  Table 2
4-B   
Poland
Axel Wysoczański
Poland
Krzysztof Grabowski
Sat 10:58  Table 3
5-C   
Poland
Oliwier Niziałek
Poland
Karol Misiak
Sat 11:12  Table 1
6-C   
Poland
Rafał Kazano
Poland
Olek Kazano
Sat 11:03  Table 2
7-D   
Poland
Marcin Pieniek
Poland
Bartłomiej Bełtowski
Sat 12:09  Table 3
8-D   
Poland
Janusz Strauch
Poland
Antek Bień
Sat 12:40  Table 1

Round 2

Race to 2
9-A   
Adam Polak
Poland
Wojtek Chojnacki
Sat 13:24  Table 3
10-A   
Poland
Filip Bień
Poland
Aleksander Piórkowski
Sat 13:26  Table 1
11-B   
Poland
Hubert Micherdziński
Poland
Krzysztof Grabowski
Sat 13:35  Table 2
12-B   
Poland
Rafał Sitkowski
Poland
Axel Wysoczański
Sat 14:23  Table 1
13-C   
Poland
Oliwier Niziałek
Poland
Olek Kazano
Sat 14:29  Table 2
14-C   
Poland
Karol Misiak
Poland
Rafał Kazano
  Table 3
15-D   
Poland
Marcin Pieniek
Poland
Antek Bień
Sat 15:25  Table 1
16-D   
Poland
Bartłomiej Bełtowski
Poland
Janusz Strauch
Sat 15:21  Table 2

Round 3

Race to 2
17-A   
Adam Polak
Poland
Aleksander Piórkowski
Sat 16:15  Table 1
18-A   
Poland
Wojtek Chojnacki
Poland
Filip Bień
Sat 16:30  Table 2
19-B   
Poland
Hubert Micherdziński
Poland
Axel Wysoczański
Sat 17:53  Table 3
20-B   
Poland
Krzysztof Grabowski
Poland
Rafał Sitkowski
Sat 18:19  Table 1
21-C   
Poland
Oliwier Niziałek
Poland
Rafał Kazano
Sat 18:35  Table 2
22-C   
Poland
Olek Kazano
Poland
Karol Misiak
Sat 19:06  Table 3
23-D   
Poland
Marcin Pieniek
Poland
Janusz Strauch
Sat 17:25  Table 1
24-D   
Poland
Antek Bień
Poland
Bartłomiej Bełtowski
Sat 17:45  Table 2

Quarter final

Race to 2
25   
Poland
Bartłomiej Bełtowski
Poland
Wojtek Chojnacki
Sun 09:36  Table 1
26   
Poland
Axel Wysoczański
Poland
Oliwier Niziałek
Sun 09:36  Table 3
27   
Poland
Hubert Micherdziński
Poland
Marcin Pieniek
Sun 09:36  Table 2
28   
Poland
Olek Kazano
Poland
Aleksander Piórkowski
Sun 10:53  Table 3

Semi final

Race to 2
29   
Poland
Wojtek Chojnacki
Poland
Oliwier Niziałek
Sun 11:01  Table 1
30   
Poland
Hubert Micherdziński
Poland
Aleksander Piórkowski
Sun 12:51  Table 3

Final

Race to 3
31   
Poland
Oliwier Niziałek
Poland
Hubert Micherdziński
Sun 13:40  Table 2

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants