Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 11, 2022

POOLLOKAAL DE GRACHT HERFSTRANKING 2022 8Ball

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Hervis Hamid
9 (7/2) 38 (25/13)
66%
50
2 Rahadi Hamid
Boven 't IJ
9 (6/3) 36 (21/15)
58%
35
3 Chaka Sanichar
Boven 't IJ
8 (6/2) 33 (22/11)
67%
25
3 Sjors Bergmans
7 (6/1) 26 (20/6)
77%
25
5 Nima Dabiran Zohouri
Boven 't IJ
7 (4/3) 27 (13/14)
48%
20
5 Joris de Winkel
6 (4/2) 26 (15/11)
58%
20
5 conrad zielinski
6 (2/4) 21 (7/14)
33%
20
5 Theodoros Dimitriadis
6 (3/3) 23 (13/10)
57%
20
9 barry haarms
6 (2/4) 25 (10/15)
40%
15
9 Rupert Martis
5 (1/4) 19 (7/12)
37%
15
11 Stefan Bakker
Boven 't IJ
6 (2/4) 23 (9/14)
39%
15
11 anton tall beer
5 (0/5) 16 (1/15)
6%
15
13 Len van Hoogdalem
6 (0/6) 23 (5/18)
22%
15
Starts Sep 11, 2022, 4:00 PM (local time)
Format Round robin (13 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Poollokaal De Gracht
More info
We gaan weer los met ons oude vertrouwde 8-Ball toernooi op de zondag.
nog steeds 6,-
alle levels welkom.
poultjes, dus veel potjes knallen tegen elkaar.
No Spang :-)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Chaka Sanichar 6 5 0 1 17 8 9 0 0 0 0.68 5
2 Rahadi Hamid 6 4 0 2 15 8 7 0 0 0 0.652 4
3 Hervis Hamid 6 4 0 2 15 10 5 0 0 0 0.6 4
4 Nima Dabiran Zohouri 6 4 0 2 13 11 2 0 0 0 0.542 4
5 barry haarms 6 2 0 4 10 15 -5 0 0 0 0.4 2
6 Stefan Bakker 6 2 0 4 9 14 -5 0 0 0 0.391 2
7 Len van Hoogdalem 6 0 0 6 5 18 -13 0 0 0 0.217 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Sjors Bergmans 5 5 0 0 15 3 12 0 0 0 0.833 5
2 Joris de Winkel 5 4 0 1 14 8 6 0 0 0 0.636 4
3 Theodoros Dimitriadis 5 3 0 2 12 7 5 0 0 0 0.632 3
4 conrad zielinski 5 2 0 3 7 11 -4 0 0 0 0.389 2
5 Rupert Martis 5 1 0 4 7 12 -5 0 0 0 0.368 1
6 anton tall beer 5 0 0 5 1 15 -14 0 0 0 0.063 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1-A   
Netherlands
barry haarms
Netherlands
Hervis Hamid
Sun 16:03  Table 2
2-A   
Netherlands
Stefan Bakker
Len van Hoogdalem
Sun 16:03  Table 4
3-A   
Netherlands
Chaka Sanichar
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Sun 16:04  Table 5
4-B   
Netherlands
anton bardakhan
Netherlands
Joris de Winkel
Sun 16:04  Table 1
5-B   
Greece
Theodoros Dimitriadis
Canada
conrad zielinski
Sun 16:04  Table 6
6-B   
Netherlands
Sjors Bergmans
Netherlands
Rupert Martis
Sun 16:04  Table 7

Round 2

Race to 3
7-A   
Netherlands
Hervis Hamid
Len van Hoogdalem
Sun 18:00  Table 2
8-A   
Netherlands
barry haarms
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Sun 16:43  Table 2
9-A   
Netherlands
Stefan Bakker
Netherlands
Rahadi Hamid
Sun 16:28  Table 4
10-B   
Netherlands
anton bardakhan
Canada
conrad zielinski
Sun 16:34  Table 6
11-B   
Netherlands
Joris de Winkel
Netherlands
Rupert Martis
Sun 16:40  Table 1
12-B   
Greece
Theodoros Dimitriadis
Netherlands
Sjors Bergmans
Sun 16:40  Table 7

Round 3

Race to 3
13-A   
Len van Hoogdalem
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Sun 17:22  Table 2
14-A   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Rahadi Hamid
Sun 16:51  Table 4
15-A   
Netherlands
barry haarms
Netherlands
Chaka Sanichar
Sun 17:32  Table 5
16-B   
Netherlands
anton bardakhan
Netherlands
Rupert Martis
Sun 17:32  Table 7
17-B   
Canada
conrad zielinski
Netherlands
Sjors Bergmans
Sun 17:18  Table 6
18-B   
Netherlands
Joris de Winkel
Greece
Theodoros Dimitriadis
Sun 17:31  Table 1

Round 4

Race to 3
19-A   
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Netherlands
Rahadi Hamid
Sun 18:00  Table 4
20-A   
Len van Hoogdalem
Netherlands
Chaka Sanichar
Sun 16:33  Table 5
21-A   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Stefan Bakker
Sun 17:35  Table 4
22-B   
Netherlands
anton bardakhan
Netherlands
Sjors Bergmans
Sun 18:12  Table 6
23-B   
Netherlands
Rupert Martis
Greece
Theodoros Dimitriadis
Sun 18:12  Table 7
24-B   
Canada
conrad zielinski
Netherlands
Joris de Winkel
Sun 18:06  Table 1

Round 5

Race to 3
25-A   
Netherlands
Rahadi Hamid
Netherlands
Chaka Sanichar
Sun 19:23  Table 2
26-A   
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Netherlands
Stefan Bakker
Sun 19:20  Table 5
27-A   
Len van Hoogdalem
Netherlands
barry haarms
Sun 19:25  Table 4
28-B   
Netherlands
anton bardakhan
Greece
Theodoros Dimitriadis
Sun 18:47  Table 7
29-B   
Netherlands
Sjors Bergmans
Netherlands
Joris de Winkel
Sun 18:49  Table 6
30-B   
Netherlands
Rupert Martis
Canada
conrad zielinski
Sun 18:49  Table 1

Round 6

Race to 3
31-A   
Netherlands
Chaka Sanichar
Netherlands
Stefan Bakker
Sun 17:06  Table 5
32-A   
Netherlands
Rahadi Hamid
Netherlands
barry haarms
Sun 19:03  Table 4
33-A   
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Netherlands
Hervis Hamid
Sun 19:25  Table 7

Round 7

Race to 3
34-A   
Netherlands
Stefan Bakker
Netherlands
barry haarms
Sun 18:21  Table 5
35-A   
Netherlands
Chaka Sanichar
Netherlands
Hervis Hamid
Sun 18:30  Table 2
36-A   
Netherlands
Rahadi Hamid
Len van Hoogdalem
Sun 18:46  Table 4

Quarter final

Race to 3
37   
Netherlands
Chaka Sanichar
Canada
conrad zielinski
Sun 20:02  Table 2
38   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Joris de Winkel
Sun 20:02  Table 7
39   
Netherlands
Rahadi Hamid
Greece
Theodoros Dimitriadis
Sun 20:02  Table 4
40   
Iran
Nima Dabiran Zohouri
Netherlands
Sjors Bergmans
Sun 20:02  Table 5

Semi final

Race to 3
41   
Netherlands
Chaka Sanichar
Netherlands
Hervis Hamid
Sun 21:34 
42   
Netherlands
Rahadi Hamid
Netherlands
Sjors Bergmans
Sun 21:17 

Final

Race to 4
43   
Netherlands
Hervis Hamid
Netherlands
Rahadi Hamid
Sun 21:47 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants