Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 9, 2022

POOLBAR SPRING OPEN

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Riku Romppanen
6 (6/0) 38 (30/8)
79%
2 Joonas Vartia
6 (5/1) 39 (26/13)
67%
3 Juho Haverinen
6 (5/1) 41 (26/15)
63%
3 Tuomo Malinen
5 (4/1) 34 (22/12)
65%
5 Heikki Pietilä
6 (4/2) 48 (25/23)
52%
5 Jukka Tähtinen
5 (3/2) 36 (18/18)
50%
5 Mika Niemi
4 (3/1) 26 (18/8)
69%
5 Miikka Hirvonen
6 (4/2) 41 (22/19)
54%
9 Joonas Tervo
4 (2/2) 27 (13/14)
48%
Show more
9 Juha Laaksonen
5 (3/2) 35 (18/17)
51%
9 Ville Mäkinen
4 (2/2) 29 (14/15)
48%
9 Jussi Saarholm
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
13 Ville Leppä
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
13 Juha Renkola
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
13 Hannu Laine
3 (1/2) 23 (10/13)
43%
13 Ville Borgström
4 (2/2) 26 (14/12)
54%
17 Annika Suominen
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
17 Sebastian Saarela
3 (1/2) 22 (9/13)
41%
17 Sami Piiparinen
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
17 Julia Kuutti
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
17 Janne Suominen
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
17 Mika Nurmi
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
17 Aarno Lehtonen
3 (1/2) 25 (11/14)
44%
17 janne aaltonen
3 (1/2) 22 (10/12)
45%
25 Samu Parilo
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
25 Maarit Moisio
2 (0/2) 13 (3/10)
23%
25 Leevi Auresto
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
25 Timo Montonen
2 (0/2) 14 (4/10)
29%
25 Sakke Mannila
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
25 Nora Niemi-Nikkola
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
25 Janne Salo
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
25 Sami Hämäläinen
2 (0/2) 17 (7/10)
41%
Entry deadline Apr 8, 2022, 6:00 PM (local time)
Starts Apr 9, 2022, 11:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (32 Participants)
Race to 5
Handicap With handicap
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti
More info
Tervetuloa pelaamaan lauantaina 9.4. Poolbar Spring Openiin !


Aika: Lauantaina 9.4. klo 11 alkaen, ovet auki klo 10.30

Paikka: Riihimäen Poolbar - Kauppakuja 3-5, 11100 Riihimäki

Pelimuoto: 10-pallo 5 voittoon tasoituksilla

Pelitapa: Tuplaeliminaatio - HUOM. max 32 pelaajaa

Rahanjako: Osallistumismaksu 30€ (junnut alle 18v. 20€) - kaikki jakoon 4-8 parhaalle

Ilmoittautuminen: Kilpailunjohtajalle numeroon 045 6197730 tai suoraan CueScoreen

Ilmoittautuminen turnaukseen päättyy perjantaina 8.4. klo 18 !


Tervetuloa!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Finland
Ville Leppä
Finland
Mika Niemi
Sat 11:06  Table 1
2   
Isle of Man
Sakke Mannila
Finland
Sami Piiparinen
Sat 11:06  Table 2
3   
Finland
Joonas Tervo
Finland
Sami Hämäläinen
Sat 11:13  Table 3
4   
Finland
Sebastian Saarela
Finland
Miikka Hirvonen
Sat 11:13  Table 4
5   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Timo Montonen
Sat 11:06  Table 5
6   
Finland
Annika Suominen
Finland
Janne Suominen
Sat 11:06  Table 6
7   
Finland
Hannu Laine
Finland
Juho Haverinen
Sat 11:06 
8   
Finland
Maarit Moisio
Finland
Joonas Vartia
Sat 11:54  Table 4
9   
Brunei
Ville Mäkinen
Finland
Mika Nurmi
Sat 12:01  Table 2
10   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Nora Myllymäki
Sat 11:48  Table 1
11   
Finland
Juha Laaksonen
Finland
Riku Romppanen
Sat 12:04  Table 5
12   
Finland
Samu Parilo
Finland
Ville Borgström
Sat 11:10  Table 7
13   
Finland
Janne Salo
Finland
Jukka Tähtinen
Sat 12:14  Table 6
14   
Finland
Juha Renkola
Finland
janne aaltonen
Sat 12:22  Table 7
15   
Finland
Aarno Lehtonen
Finland
Heikki Pietilä
Sat 12:35  Table 3
16   
Finland
Leevi Auresto
Finland
Tuomo Malinen
Sat 12:38  Table 4

Winner round 1

Race to 5
17   
Finland
Mika Niemi
Finland
Sami Piiparinen
Sat 12:51  Table 1
18   
Finland
Joonas Tervo
Finland
Sebastian Saarela
Sat 12:56  Table 6
19   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Annika Suominen
Sat 13:00  Table 5
20   
Finland
Hannu Laine
Finland
Joonas Vartia
Sat 13:17  Table 7
21   
Brunei
Ville Mäkinen
Finland
Julia Kuutti
Sat 13:32  Table 2
22   
Finland
Riku Romppanen
Finland
Ville Borgström
Sat 13:25  Table 1
23   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
janne aaltonen
Sat 13:31  Table 4
24   
Finland
Aarno Lehtonen
Finland
Tuomo Malinen
Sat 14:18  Table 3

Loser round 1

Race to 5
25   
Finland
Ville Leppä
Isle of Man
Sakke Mannila
Sat 13:37  Table 6
26   
Finland
Sami Hämäläinen
Finland
Miikka Hirvonen
Sat 13:59  Table 5
27   
Finland
Timo Montonen
Finland
Janne Suominen
Sat 14:21  Table 7
28   
Finland
Juho Haverinen
Finland
Maarit Moisio
Sat 14:23  Table 1
29   
Finland
Mika Nurmi
Finland
Nora Myllymäki
Sat 14:23  Table 6
30   
Finland
Juha Laaksonen
Finland
Samu Parilo
Sat 14:30  Table 4
31   
Finland
Janne Salo
Finland
Juha Renkola
Sat 14:40  Table 2
32   
Finland
Heikki Pietilä
Finland
Leevi Auresto
Sat 14:51  Table 8

Loser round 2

Race to 5
33   
Finland
Ville Leppä
Finland
Aarno Lehtonen
Sat 15:43  Table 3
34   
Finland
Miikka Hirvonen
Finland
janne aaltonen
Sat 15:41  Table 5
35   
Finland
Janne Suominen
Finland
Ville Borgström
Sat 15:43  Table 7
36   
Finland
Juho Haverinen
Finland
Julia Kuutti
Sat 15:04  Table 1
37   
Finland
Mika Nurmi
Finland
Hannu Laine
Sat 15:25  Table 6
38   
Finland
Juha Laaksonen
Finland
Annika Suominen
Sat 15:37  Table 4
39   
Finland
Juha Renkola
Finland
Sebastian Saarela
Sat 15:38  Table 2
40   
Finland
Heikki Pietilä
Finland
Sami Piiparinen
Sat 16:13  Table 8

Winners qualification

Race to 5
41   
Finland
Mika Niemi
Finland
Joonas Tervo
Sat 16:25  Table 1
42   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Joonas Vartia
Sat 16:30  Table 4
43   
Brunei
Ville Mäkinen
Finland
Riku Romppanen
Sat 16:37  Table 3
44   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Tuomo Malinen
Sat 16:37  Table 6

Loser round 3

Race to 5
45   
Finland
Ville Leppä
Finland
Miikka Hirvonen
Sat 16:59  Table 2
46   
Finland
Ville Borgström
Finland
Juho Haverinen
Sat 17:00  Table 7
47   
Finland
Hannu Laine
Finland
Juha Laaksonen
Sat 16:49  Table 5
48   
Finland
Juha Renkola
Finland
Heikki Pietilä
Sat 17:43  Table 1

Losers qualification

Race to 5
49   
Finland
Miikka Hirvonen
Finland
Jussi Saarholm
Sat 18:11  Table 2
50   
Finland
Juho Haverinen
R2
Finland
Joonas Tervo
Sat 17:58  Table 4
51   
Finland
Juha Laaksonen
Finland
Jukka Tähtinen
Sat 18:06  Table 3
52   
Finland
Heikki Pietilä
Brunei
Ville Mäkinen
Sat 19:29  Table 1

Quarter final

Race to 5
53   
Finland
Mika Niemi
Finland
Juho Haverinen
Sat 19:37  Table 2
54   
Finland
Joonas Vartia
Finland
Jukka Tähtinen
Sat 19:37  Table 3
55   
Finland
Riku Romppanen
Finland
Miikka Hirvonen
Sat 19:37  Table 4
56   
Finland
Tuomo Malinen
Finland
Heikki Pietilä
Sat 20:49  Table 1

Semi final

Race to 5
57   
Finland
Juho Haverinen
Finland
Joonas Vartia
Sat 20:44  Table 2
58   
Finland
Riku Romppanen
Finland
Tuomo Malinen
Sat 21:44  Table 1

Final

Race to 5
59   
Finland
Joonas Vartia
Finland
Riku Romppanen
Sat 22:41  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants