Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 24, 2022

POOLBAR OPEN

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Joonas Vartia
5 (5/0) 46 (30/16)
65%
2 Ville Borgström
6 (5/1) 56 (31/25)
55%
3 Mikko Anttila Sr
5 (3/2) 48 (24/24)
50%
3 Joonas Huikkola
6 (4/2) 57 (31/26)
54%
5 Juha Renkola
4 (3/1) 33 (20/13)
61%
5 Juha Laaksonen
5 (3/2) 50 (25/25)
50%
5 Paul Palm
5 (3/2) 49 (26/23)
53%
5 Riikka Saaranen
4 (3/1) 37 (22/15)
59%
9 Joonas Tervo
3 (2/1) 28 (15/13)
54%
Show more
9 Toni Nampajärvi
3 (2/1) 31 (17/14)
55%
9 Pasi Kulmala
3 (2/1) 28 (15/13)
54%
9 Henri Honkasalo
3 (2/1) 30 (16/14)
53%
9 Ville Mäkinen
4 (2/2) 37 (18/19)
49%
9 Kennet Gadd
3 (1/2) 28 (13/15)
46%
9 Qäser Younis
4 (2/2) 41 (20/21)
49%
9 Jussi Saarholm
3 (1/2) 28 (12/16)
43%
17 Petri Salmi
3 (1/2) 29 (14/15)
48%
17 Juho Pirttiniemi
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
17 Riku Pirttiniemi
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
17 Julia Kuutti
3 (1/2) 31 (16/15)
52%
17 Mika Niemi
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
17 Riku Aaltonen
3 (1/2) 26 (10/16)
38%
17 Nora Niemi-Nikkola
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
17 Jussi Ahde
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
25 Julia Kosonen
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
25 Jukka Tähtinen
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
25 Satu Eronen
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
25 Tanja Tähtinen
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
25 Nikita Penttinen
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
Entry deadline Sep 22, 2022, 6:00 PM (local time)
Starts Sep 24, 2022, 12:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (29 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Organizer PoolBar
Contact Julia Kuutti
More info
Tervetuloa Riksuun pelaamaan 9-pallo open-turnausta!


Aika: Lauantai 24.9. klo 12 alkaen (sali avaa ovensa klo 11.30)

Paikka: Riihimäen Poolbar - Kauppakuja 3-5, 11100 Riihimäki

Formaatti: 9-palloa 6 voittoon tasoituksilla (0-3), vuoroaloitukset, ei kitcheniä, MAX 48 pelaajaa

Osmaksu: 20€ / pelaaja, kaikki maksut lyhentämättömänä pottiin

Rahanjako: Rahapalkinnot 4-8 parhaalle osallistujamäärästä riippuen.

Täydellä kaaviolla potti 960 €
1. 380 €
2. 200 €
3.-4. 100 €
5.-8. 45 €

Ilmoittautuminen: Suoraan kilpailunjohtajalle 0456197730 / Julia tai suoraan CueScoreen

Ilmoittautuminen päättyy torstaina 22.9. klo 18 !


Tervetuloa pelaamaan!

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Finland
Mika Niemi
Walk Over
 
2   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Henri Honkasalo
Sat 12:18  Table 2
3   
Finland
paul palm
Finland
Jukka Tähtinen
Sat 12:04  Table 3
4   
Finland
Ville Borgström
R1
Finland
Petri Salmi
Sat 12:04  Table 4
5   
Finland
Juha Laaksonen
Finland
Tanja Koski
Sat 12:04  Table 5
6   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Pasi Kulmala
Sat 12:04  Table 6
7   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Riikka Saaranen
Sat 12:14  Table 1
8   
Finland
Nikita Penttinen
Finland
Riku Aaltonen
Sat 12:54  Table 8
9   
Finland
Joonas Vartia
Walk Over
 
10   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Joonas Huikkola
Sat 12:04  Table 7
11   
Finland
Nora Niemi-Nikkola
Finland
Jussi Ahde
R1
Sat 12:05  Table 8
12   
Finland
Julia Kosonen
Finland
Toni Nampajärvi
Sat 12:41  Table 5
13   
Finland
Juho Pirttiniemi
Brunei
Ville Mäkinen
R1
Sat 12:45  Table 3
14   
Finland
Satu Eronen
Finland
Joonas Tervo
Sat 12:45  Table 4
15   
Finland
Juha Renkola
Finland
Mikko Anttila Sr
Sat 12:49  Table 2
16   
Walk Over
Finland
Riku Pirttiniemi
 

Winners qualification

Race to 6
17   
Finland
Mika Niemi
Finland
Henri Honkasalo
Sat 12:59  Table 7
18   
Finland
paul palm
Finland
Ville Borgström
Sat 13:14  Table 1
19   
Finland
Juha Laaksonen
R1
Finland
Pasi Kulmala
Sat 13:26  Table 3
20   
Finland
Riikka Saaranen
Finland
Riku Aaltonen
Sat 13:41  Table 8
21   
Finland
Joonas Vartia
R1
Finland
Joonas Huikkola
Sat 13:10  Table 6
22   
Finland
Jussi Ahde
Finland
Toni Nampajärvi
Sat 13:38  Table 5
23   
Brunei
Ville Mäkinen
Finland
Joonas Tervo
Sat 13:31  Table 4
24   
Finland
Juha Renkola
Finland
Riku Pirttiniemi
Sat 13:21  Table 2

Loser round 1

Race to 6
25   
Walk Over
Finland
Jussi Saarholm
 
26   
Finland
Jukka Tähtinen
Finland
Petri Salmi
Sat 13:47  Table 2
27   
Finland
Tanja Koski
Pakistan
Qäser Younis
Sat 13:59  Table 3
28   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Nikita Penttinen
Sat 14:04  Table 1
29   
Walk Over
Finland
Kennet Gadd
 
30   
Finland
Nora Niemi-Nikkola
Finland
Julia Kosonen
Sat 13:59  Table 6
31   
Finland
Juho Pirttiniemi
Finland
Satu Eronen
Sat 14:00  Table 7
32   
Finland
Mikko Anttila Sr
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 6
33   
Finland
Jussi Saarholm
Finland
Riku Pirttiniemi
Sat 14:10  Table 8
34   
Finland
Petri Salmi
Brunei
Ville Mäkinen
Sat 14:32  Table 4
35   
Pakistan
Qäser Younis
Finland
Jussi Ahde
Sat 14:39  Table 3
36   
Finland
Julia Kuutti
Finland
Joonas Huikkola
Sat 14:39  Table 1
37   
Finland
Kennet Gadd
Finland
Riku Aaltonen
Sat 14:23  Table 2
38   
Finland
Nora Niemi-Nikkola
Finland
Juha Laaksonen
Sat 14:49  Table 6
39   
Finland
Juho Pirttiniemi
Finland
paul palm
Sat 14:39  Table 7
40   
Finland
Mikko Anttila Sr
Finland
Mika Niemi
Sat 14:32  Table 5

Last sixteen

Race to 6
41   
Finland
Henri Honkasalo
Finland
Juha Laaksonen
Sat 16:00  Table 1
42   
Finland
Ville Borgström
Finland
Kennet Gadd
Sat 16:00  Table 2
43   
Finland
Pasi Kulmala
Finland
Mikko Anttila Sr
Sat 16:00  Table 3
44   
Finland
Riikka Saaranen
Pakistan
Qäser Younis
Sat 16:00  Table 4
45   
Finland
Joonas Vartia
Brunei
Ville Mäkinen
Sat 16:00  Table 5
46   
Finland
Toni Nampajärvi
Finland
paul palm
Sat 16:00  Table 6
47   
Finland
Joonas Tervo
Finland
Joonas Huikkola
R1
Sat 16:00  Table 7
48   
Finland
Juha Renkola
Finland
Jussi Saarholm
Sat 16:00  Table 8

Quarter final

Race to 6
49   
Finland
Juha Laaksonen
Finland
Ville Borgström
Sat 16:58  Table 1
50   
Finland
Mikko Anttila Sr
R1
Finland
Riikka Saaranen
Sat 16:58  Table 2
51   
Finland
Joonas Vartia
Finland
paul palm
Sat 17:26  Table 3
52   
Finland
Joonas Huikkola
Finland
Juha Renkola
Sat 16:58  Table 4

Semi final

Race to 6
53   
Finland
Ville Borgström
Finland
Mikko Anttila Sr
Sat 18:01  Table 1
54   
Finland
Joonas Vartia
Finland
Joonas Huikkola
Sat 18:13  Table 2

Final

Race to 6
55   
Finland
Ville Borgström
Finland
Joonas Vartia
Sat 19:04  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants