Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 5, 2019

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL PRO 10EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Jur Kous
Plan B
5 (5/0) 31 (20/11)
65%
2 Floris Willaert
Plan B
6 (5/1) 35 (23/12)
66%
3 Anthony Cheung
6 (4/2) 29 (17/12)
59%
3 Gilliano Smit
5 (4/1) 24 (18/6)
75%
5 David van Streepen
5 (3/2) 23 (13/10)
57%
5 Casper Verstegen
Plan B
4 (2/2) 23 (12/11)
52%
5 Adam Clarke
3 (2/1) 15 (11/4)
73%
5 fahad aljuwaid
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
9 Espen Falkenhaug
Plan B
4 (2/2) 21 (11/10)
52%
Show more
9 Ritesh Badal
3 (1/2) 14 (4/10)
29%
9 Jeroen Hoosemans
5 (3/2) 22 (13/9)
59%
9 richard van schooneveld
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
13 Randy Wattimena
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
13 Massimiliano Donini
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
13 michel mok
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
13 Callum Austin
3 (1/2) 10 (3/7)
30%
17 Mieke Meijer
Plan B
2 (0/2) 7 (0/7)
0%
17 Niels Vriesema
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
17 David Asghedom
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
17 Dave Pels
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
17 Perry Jansen
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
17 Blaise Rojosojos
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
Starts Sep 5, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (22 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
United Kingdom
Adam Clarke
Walk Over
 
2   
Netherlands
Niels Vriesema
Netherlands
Espen Falkenhaug
Thu 19:48  Table 1
3   
Italy
Massimiliano Donini
Walk Over
 
4   
Walk Over
Netherlands
Ritesh Badal
 
5   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Walk Over
 
6   
China
Anthony Cheung
Netherlands
Floris Willaert
Thu 20:08  Table 2
7   
Netherlands
Mieke Meijer
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Thu 19:48  Table 2
8   
Walk Over
Netherlands
fahad aljuwaid
 
9   
Netherlands
Callum Austin
Walk Over
 
10   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Dave Pels
Thu 19:48  Table 3
11   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
michel mok
Thu 19:48  Table 4
12   
Walk Over
Netherlands
Perry Jansen
 
13   
Netherlands
Randy Wattimena
Walk Over
 
14   
Walk Over
Netherlands
Jur Kous
 
15   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
David Asghedom
Thu 19:48  Table 5
16   
Walk Over
Netherlands
Casper Verstegen
 

Winner round 1

Race to 4
17   
United Kingdom
Adam Clarke
Netherlands
Niels Vriesema
Thu 20:16  Table 1
18   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Ritesh Badal
Thu 19:48  Table 6
19   
Netherlands
Blaise Rojosojos
Netherlands
Floris Willaert
Thu 20:49  Table 2
20   
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Netherlands
fahad aljuwaid
Thu 20:23  Table 7
21   
Netherlands
Callum Austin
Netherlands
Gilliano Smit
Thu 20:21  Table 3
22   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Perry Jansen
Thu 20:39  Table 1
23   
Netherlands
Randy Wattimena
Netherlands
Jur Kous
Thu 19:49  Table 7
24   
Netherlands
David Asghedom
Netherlands
Casper Verstegen
Thu 20:14  Table 5

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Netherlands
Espen Falkenhaug
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
China
Anthony Cheung
 
28   
Netherlands
Mieke Meijer
Walk Over
 
29   
Walk Over
Netherlands
Dave Pels
 
30   
Netherlands
michel mok
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Netherlands
David van Streepen
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Netherlands
Espen Falkenhaug
Netherlands
David Asghedom
Thu 20:41  Table 6
34   
Walk Over
Netherlands
Randy Wattimena
 
35   
China
Anthony Cheung
Netherlands
Perry Jansen
Thu 21:38  Table 2
36   
Netherlands
Mieke Meijer
Netherlands
Callum Austin
Thu 21:05  Table 6
37   
Netherlands
Dave Pels
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Thu 21:00  Table 7
38   
Netherlands
michel mok
Netherlands
Blaise Rojosojos
Thu 21:16  Table 2
39   
Walk Over
Italy
Massimiliano Donini
 
40   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
Niels Vriesema
Thu 20:43  Table 3

Winners qualification

Race to 4
41   
United Kingdom
Adam Clarke
Netherlands
Ritesh Badal
Thu 21:03  Table 3
42   
Netherlands
Floris Willaert
Netherlands
fahad aljuwaid
Thu 21:34  Table 1
43   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
richard van schooneveld
Thu 21:39  Table 6
44   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
Casper Verstegen
Thu 21:25  Table 7

Loser round 3

Race to 3
45   
Netherlands
Espen Falkenhaug
Netherlands
Randy Wattimena
Thu 21:27  Table 3
46   
China
Anthony Cheung
Netherlands
Callum Austin
Thu 22:09  Table 1
47   
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Netherlands
michel mok
Thu 22:02  Table 2
48   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
David van Streepen
Thu 21:27  Table 6

Losers qualification

Race to 3
49   
Netherlands
Espen Falkenhaug
Netherlands
fahad aljuwaid
Thu 22:07  Table 3
50   
China
Anthony Cheung
Netherlands
Ritesh Badal
Thu 22:32  Table 6
51   
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Netherlands
Casper Verstegen
Thu 22:32  Table 1
52   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
richard van schooneveld
Thu 22:10  Table 6

Quarter final

Race to 4
53   
United Kingdom
Adam Clarke
China
Anthony Cheung
Thu 23:09  Table 2
54   
Netherlands
Floris Willaert
Netherlands
Casper Verstegen
Thu 23:09  Table 3
55   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
fahad aljuwaid
Thu 23:09  Table 6
56   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
David van Streepen
Thu 23:09  Table 7

Semi final

Race to 4
57   
China
Anthony Cheung
Netherlands
Floris Willaert
Thu 23:49  Table 2
58   
Netherlands
Gilliano Smit
Netherlands
Jur Kous
Thu 23:44  Table 6

Final

Race to 4
59   
Netherlands
Floris Willaert
Netherlands
Jur Kous
Fri 00:32  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment