Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 22, 2019

PLAN B AMSTERDAM // HOUSE TOURNEY 9-BALL PRO 10EU P.P.

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Jur Kous
Plan B
6 (6/0) 32 (25/7)
78%
2 Gilliano Smit
6 (4/2) 32 (21/11)
66%
3 David van Streepen
5 (4/1) 28 (16/12)
57%
3 Joeri Reisig
5 (4/1) 24 (16/8)
67%
5 Arny de la Mar
4 (3/1) 21 (13/8)
62%
5 Michael Verbeek
Plan B
5 (3/2) 29 (15/14)
52%
5 Kendrew Oei
4 (2/2) 22 (10/12)
45%
5 Jasper Stoppelenburg
5 (3/2) 32 (16/16)
50%
9 Randy Wattimena
4 (2/2) 22 (12/10)
55%
Show more
9 Jeroen Hoosemans
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
9 Sten van Schaik
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
9 Kevin Oei
5 (3/2) 26 (15/11)
58%
13 Diana Meijer
Plan B
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
13 Damir Zorcic
3 (1/2) 11 (3/8)
27%
13 Duke Boerboom
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
13 richard van schooneveld
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
17 Jeroen van Dokkum
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
17 Tim Ouw
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
17 Arthur Sieger
Plan B
2 (0/2) 7 (0/7)
0%
17 Bart specialpool Amsterdam. van der Maarel
2 (0/2) 7 (0/7)
0%
17 Massimiliano Donini
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
17 Perry Jansen
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
17 Callum Austin
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
Starts Aug 22, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (23 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Plan B
Contact Plann Bee

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Netherlands
Callum Austin
Walk Over
 
2   
Netherlands
Bart van der Maarel
Netherlands
Jur Kous
Thu 19:39  Table 5
3   
Netherlands
Damir Zorcic
Walk Over
 
4   
Walk Over
Netherlands
Gilliano Smit
 
5   
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Walk Over
 
6   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
David van Streepen
Thu 19:39  Table 1
7   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Sten van Schaik
Thu 19:42  Table 7
8   
Walk Over
Netherlands
Jeroen van Dokkum
 
9   
Netherlands
Tim Ouw
Walk Over
 
10   
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Netherlands
Diana Meijer
Thu 20:15  Table 1
11   
Netherlands
Joeri Reisig
Italy
Massimiliano Donini
Thu 19:39  Table 2
12   
Walk Over
Netherlands
Arthur Sieger
 
13   
Netherlands
Duke Boerboom
Walk Over
 
14   
Netherlands
Arny de la Mar
Netherlands
Perry Jansen
Thu 19:39  Table 3
15   
Netherlands
Kevin Oei
Netherlands
Randy Wattimena
Thu 19:39  Table 6
16   
Walk Over
Netherlands
Kendrew Oei
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Netherlands
Callum Austin
Netherlands
Jur Kous
Thu 20:06  Table 2
18   
Netherlands
Damir Zorcic
Netherlands
Gilliano Smit
Thu 20:00  Table 5
19   
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Netherlands
David van Streepen
Thu 20:20  Table 7
20   
Netherlands
Michael Verbeek
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Thu 20:29  Table 6
21   
Netherlands
Tim Ouw
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Thu 20:51  Table 1
22   
Netherlands
Joeri Reisig
Netherlands
Arthur Sieger
Thu 20:18  Table 3
23   
Netherlands
Duke Boerboom
Netherlands
Arny de la Mar
Thu 20:29  Table 5
24   
Netherlands
Kevin Oei
Netherlands
Kendrew Oei
Thu 20:29  Table 2

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Netherlands
Bart van der Maarel
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Netherlands
richard van schooneveld
 
28   
Netherlands
Sten van Schaik
Walk Over
 
29   
Walk Over
Netherlands
Diana Meijer
 
30   
Italy
Massimiliano Donini
Walk Over
 
31   
Walk Over
Netherlands
Perry Jansen
 
32   
Netherlands
Randy Wattimena
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Netherlands
Bart van der Maarel
Netherlands
Kevin Oei
Thu 21:08  Table 5
34   
Walk Over
Netherlands
Duke Boerboom
 
35   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Arthur Sieger
Thu 20:38  Table 3
36   
Netherlands
Sten van Schaik
Netherlands
Tim Ouw
Thu 21:30  Table 5
37   
Netherlands
Diana Meijer
Netherlands
Jeroen van Dokkum
Thu 21:09  Table 2
38   
Italy
Massimiliano Donini
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Thu 20:59  Table 7
39   
Netherlands
Perry Jansen
Netherlands
Damir Zorcic
Thu 20:54  Table 3
40   
Netherlands
Randy Wattimena
Netherlands
Callum Austin
Thu 20:54  Table 6

Winners qualification

Race to 4
41   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
Gilliano Smit
Thu 21:19  Table 3
42   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
Michael Verbeek
Thu 21:19  Table 6
43   
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Netherlands
Joeri Reisig
Thu 21:43  Table 6
44   
Netherlands
Arny de la Mar
Netherlands
Kendrew Oei
Thu 21:29  Table 7

Loser round 3

Race to 3
45   
Netherlands
Kevin Oei
Netherlands
Duke Boerboom
Thu 21:31  Table 1
46   
Netherlands
richard van schooneveld
Netherlands
Sten van Schaik
Thu 21:57  Table 3
47   
Netherlands
Diana Meijer
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Thu 21:54  Table 1
48   
Netherlands
Damir Zorcic
Netherlands
Randy Wattimena
Thu 21:27  Table 2

Losers qualification

Race to 4
49   
Netherlands
Kevin Oei
Netherlands
Michael Verbeek
Thu 21:54  Table 2
50   
Netherlands
Sten van Schaik
Netherlands
Gilliano Smit
Thu 22:28  Table 2
51   
Netherlands
Jeroen Hoosemans
Netherlands
Kendrew Oei
Thu 22:20  Table 1
52   
Netherlands
Randy Wattimena
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Thu 22:20  Table 6

Quarter final

Race to 4
53   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
Michael Verbeek
Thu 23:13  Table 1
54   
Netherlands
David van Streepen
Netherlands
Jasper Stoppelenburg
Thu 23:13  Table 2
55   
Netherlands
Joeri Reisig
Netherlands
Kendrew Oei
Thu 23:13  Table 3
56   
Netherlands
Arny de la Mar
Netherlands
Gilliano Smit
Thu 23:13  Table 6

Semi final

Race to 4
57   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
David van Streepen
Thu 23:44  Table 1
58   
Netherlands
Joeri Reisig
Netherlands
Gilliano Smit
Thu 23:44  Table 2

Final

Race to 4
59   
Netherlands
Jur Kous
Netherlands
Gilliano Smit
Fri 01:12  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment