Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 18, 2020

PILJARDI NOORTELIIGA / RAHVALIIGA V ETAPP

8-Ball

Add players

Please wait...

New member

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Henri Tuulik
7 (6/1) 26 (19/7)
73%
520
2 Rainer Timmermann
5 (4/1) 20 (13/7)
65%
440
3 Janno Jalasto
4 (3/1) 18 (11/7)
61%
380
3 Lennart Mägi
4 (3/1) 16 (11/5)
69%
380
5 Ilmar Oit
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
340
5 Aleksandr Peuša
4 (2/2) 15 (6/9)
40%
340
5 Marek Steiner
4 (2/2) 17 (10/7)
59%
340
5 Kristjan Leinus
3 (2/1) 11 (6/5)
55%
340
9 Kaido Pungas
Break & Run
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
300
Show more
9 Margus Kala
3 (1/2) 11 (5/6)
45%
300
9 Sander Tamm
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
300
9 Riho Erik Kuldkepp
4 (2/2) 17 (9/8)
53%
300
13 Toomas Saarts
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
280
13 Mihkel Toomse
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
280
13 Kevin Daniel Koppel
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
280
13 Aleksander Sirotin
3 (1/2) 12 (4/8)
33%
280
17 Mati Torop
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
260
17 Georg-Henri Allas
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
260
Starts Oct 18, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (18 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Rankings Piljardi noorteliiga / rahvaliiga 2020 and Estonian Billiard Association ranking for members
Organizer Estonian Billiard Association
Contact Gert Gnadeberg (gertgnadeberg@gmail.com)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Estonia
Riho Erik Kuldkepp
Estonia
Sander Tamm
Sun 09:57  Table 8
2   
Estonia
Margus Kala
Walk Over
 
3   
Walk Over
Estonia
Aleksandr Peuša
 
4   
Estonia
Lennart Mägi
Walk Over
 
5   
Walk Over
Estonia
Kevin Daniel Koppel
 
6   
Estonia
Kristjan Leinus
Walk Over
 
7   
Walk Over
Estonia
Toomas Saarts
 
8   
Estonia
Aleksander Sirotin
Estonia
Henri Tuulik
Sun 09:57  Table 9

Winner round 1

Race to 3
9   
Estonia
Georg-Henri Allas
Estonia
Sander Tamm
Sun 10:57  Table 8
10   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Rainer Timmermann
Sun 09:57  Table 10
11   
Estonia
Mihkel Toomse
Estonia
Aleksandr Peuša
Sun 09:57  Table 11
12   
Estonia
Lennart Mägi
Estonia
Kaido Pungas
Sun 09:57  Table 12
13   
Estonia
Ilmar Oit
Estonia
Kevin Daniel Koppel
Sun 09:57  Table 13
14   
Estonia
Kristjan Leinus
Estonia
Marek Steiner
Sun 09:57  Table 14
15   
Estonia
Janno Jalasto
Estonia
Toomas Saarts
Sun 09:57  Table 15
16   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Mati Torop
Sun 10:30  Table 9

Loser round 1

Race to 3
17   
Estonia
Riho Erik Kuldkepp
Estonia
Mati Torop
Sun 10:58  Table 14
18   
Walk Over
Estonia
Toomas Saarts
 
19   
Walk Over
Estonia
Marek Steiner
 
20   
Walk Over
Estonia
Kevin Daniel Koppel
 
21   
Walk Over
Estonia
Kaido Pungas
 
22   
Walk Over
Estonia
Mihkel Toomse
 
23   
Walk Over
Estonia
Margus Kala
 
24   
Estonia
Aleksander Sirotin
Estonia
Georg-Henri Allas
Sun 11:32  Table 8

Loser round 2

Race to 3
25   
Estonia
Riho Erik Kuldkepp
Estonia
Toomas Saarts
Sun 12:12  Table 13
26   
Estonia
Marek Steiner
Estonia
Kevin Daniel Koppel
Sun 11:02  Table 14
27   
Estonia
Kaido Pungas
Estonia
Mihkel Toomse
Sun 10:42  Table 15
28   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Aleksander Sirotin
Sun 12:25  Table 8

Winners qualification

Race to 3
29   
Estonia
Sander Tamm
Estonia
Rainer Timmermann
Sun 11:32  Table 11
30   
Estonia
Aleksandr Peuša
Estonia
Lennart Mägi
Sun 10:43  Table 11
31   
Estonia
Ilmar Oit
Estonia
Kristjan Leinus
Sun 11:03  Table 10
32   
Estonia
Janno Jalasto
Estonia
Henri Tuulik
Sun 10:58  Table 9

Losers qualification

Race to 3
33   
Estonia
Riho Erik Kuldkepp
Estonia
Aleksandr Peuša
Sun 12:57  Table 13
34   
Estonia
Marek Steiner
Estonia
Sander Tamm
Sun 12:13  Table 14
35   
Estonia
Kaido Pungas
Estonia
Henri Tuulik
Sun 11:37  Table 9
36   
Estonia
Margus Kala
Estonia
Ilmar Oit
Sun 12:53  Table 8

Quarter final

Race to 3
37   
Estonia
Rainer Timmermann
Estonia
Aleksandr Peuša
Sun 14:02  Table 13
38   
Estonia
Lennart Mägi
Estonia
Ilmar Oit
Sun 14:02  Table 8
39   
Estonia
Kristjan Leinus
Estonia
Henri Tuulik
Sun 14:02  Table 9
40   
Estonia
Janno Jalasto
Estonia
Marek Steiner
Sun 14:30  Table 11

Semi final

Race to 3
41   
Estonia
Rainer Timmermann
Estonia
Lennart Mägi
Sun 14:48  Table 13
42   
Estonia
Henri Tuulik
Estonia
Janno Jalasto
Sun 15:02  Table 11

Final

Race to 3
43   
Estonia
Rainer Timmermann
Estonia
Henri Tuulik
Sun 15:54  Table 13

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment