Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 16, 2022

PBC Dreieich-Sprendlingen Montagsturnier

Multiball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Rattapol Sassmann
Infinity of Pool
5 (5/0) 34 (23/11)
68%
100
2 Thomas Kirsch
6 (4/2) 38 (23/15)
61%
70
3 Cengiz Aldemir
5 (4/1) 37 (20/17)
54%
50
3 Mala Malla
5 (3/2) 34 (19/15)
56%
50
5 Robin Momsen
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
40
5 Clé Ment
3 (2/1) 18 (10/8)
56%
40
5 René Kreher
3 (2/1) 23 (12/11)
52%
40
5 Mario Zorn
4 (2/2) 30 (17/13)
57%
40
9 Andreas Wallner
3 (1/2) 20 (11/9)
55%
30
Show more
9 Markus Schwarz
Infinity of Pool
3 (1/2) 20 (11/9)
55%
30
9 Eugen-Stefan Weber
3 (1/2) 23 (11/12)
48%
30
9 Marcel März
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
30
13 Hamid Pahlavani
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
30
13 Achim Braunbeck
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
30
13 VENIAMINS TERENTJEVS
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
30
13 Norbert Schliewe
2 (0/2) 10 (1/9)
10%
30
17 Fahro Fejzovic
2 (0/2) 12 (3/9)
25%
30
Starts May 16, 2022, 7:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (17 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Infinity of Pool
Contact Markus Schwarz (01795940514), PBC Dreieich - Sprendlingen e.V. (06103699640) and Norbert Schliewe (norbertschliewe@web.de)
More info
7 Termine
(4.4. .. 2.5. .. 16.5. .. 30.5. .. 13.6. .. 27.6. .. 11.7.)

10 Euro Startgeld .. volle Ausschüttung abzgl. 2 Euro in den Jackpot .. 50 Euro sind dort garantiert .. je 25 Euro im Jackpot wird eine Person gezogen.

Doppel KO bis VF, ab dort Einfach KO .. 10-Ball auf 4 Gewinnspiele .. 9-Ball auf 5 Gewinnspiele .. Wechselbreak.

Start ist um 19:30 Uhr .. mindestens eine Stunde vorher ist der Club geöffnet.

Noch Fragen ? Dann fragen 😉

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Serbia
Mala Malla
Walk Over
 
2   
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
Germany
Cengiz Aldemir
Mon 19:48  Table 1
3   
Germany
Hamid Pahlavani
Walk Over
 
4   
Walk Over
Germany
Andreas Wallner
 
5   
Germany
Marcel März
Walk Over
 
6   
Walk Over
Thailand
Rattapol Sassmann
 
7   
Germany
Norbert Schliewe
Walk Over
 
8   
Walk Over
Germany
Markus Schwarz
 
9   
Germany
Eugen-Stefan Weber
Walk Over
 
10   
Walk Over
Germany
Thomas Kirsch
 
11   
Germany
Clé Ment
Walk Over
 
12   
Walk Over
Germany
Achim Braunbeck
 
13   
Germany
Robin Momsen
Walk Over
 
14   
Walk Over
Germany
René Kreher
 
15   
Germany
Mario Zorn
Walk Over
 
16   
Walk Over
Serbia
Fahro Fejzovic
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Serbia
Mala Malla
Germany
Cengiz Aldemir
Mon 20:18  Table 5
18   
Germany
Hamid Pahlavani
Germany
Andreas Wallner
Mon 19:48  Table 2
19   
Germany
Marcel März
Thailand
Rattapol Sassmann
Mon 19:49  Table 3
20   
Germany
Norbert Schliewe
Germany
Markus Schwarz
Mon 20:13  Table 3
21   
Germany
Eugen-Stefan Weber
Germany
Thomas Kirsch
Mon 19:48  Table 4
22   
Germany
Clé Ment
Germany
Achim Braunbeck
Mon 19:48  Table 5
23   
Germany
Robin Momsen
Germany
René Kreher
Mon 20:19  Table 2
24   
Germany
Mario Zorn
Serbia
Fahro Fejzovic
Mon 20:14  Table 1

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Walk Over
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
33   
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
Serbia
Fahro Fejzovic
Mon 21:41  Table 1
34   
Walk Over
Germany
Robin Momsen
 
35   
Walk Over
Germany
Achim Braunbeck
 
36   
Walk Over
Germany
Thomas Kirsch
 
37   
Walk Over
Germany
Norbert Schliewe
 
38   
Walk Over
Germany
Marcel März
 
39   
Walk Over
Germany
Hamid Pahlavani
 
40   
Walk Over
Serbia
Mala Malla
 

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Cengiz Aldemir
Germany
Andreas Wallner
Mon 21:41  Table 1
42   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Markus Schwarz
Mon 20:45  Table 3
43   
Germany
Eugen-Stefan Weber
Germany
Clé Ment
Mon 20:33  Table 4
44   
Germany
René Kreher
Germany
Mario Zorn
Mon 21:39  Table 5

Loser round 3

Race to 4
45   
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
Germany
Robin Momsen
Mon 21:55  Table 2
46   
Germany
Achim Braunbeck
Germany
Thomas Kirsch
Mon 21:36  Table 2
47   
Germany
Norbert Schliewe
Germany
Marcel März
Mon 21:37  Table 4
48   
Germany
Hamid Pahlavani
Serbia
Mala Malla
Mon 21:41  Table 3

Losers qualification

Race to 4
49   
Germany
Robin Momsen
Germany
Markus Schwarz
Mon 22:18  Table 4
50   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
Andreas Wallner
Mon 22:55  Table 3
51   
Germany
Marcel März
Germany
Mario Zorn
Mon 22:43  Table 5
52   
Serbia
Mala Malla
Germany
Eugen-Stefan Weber
Mon 22:42  Table 2

Quarter final

Race to 4
53   
Germany
Cengiz Aldemir
Germany
Mario Zorn
Mon 23:26  Table 2
54   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Robin Momsen
Mon 23:26  Table 1
55   
Germany
Clé Ment
Germany
Thomas Kirsch
Mon 23:26  Table 3
56   
Germany
René Kreher
Serbia
Mala Malla
Mon 23:26  Table 5

Semi final

Race to 4
57   
Germany
Cengiz Aldemir
Thailand
Rattapol Sassmann
Tue 00:40  Table 5
58   
Germany
Thomas Kirsch
Serbia
Mala Malla
Tue 00:05  Table 5

Final

Race to 4
59   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Thomas Kirsch
Tue 00:41 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants