Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 25, 2021

PBC Dreieich- Sprendlingen Weihnachtsturnier

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Patrick Gast
6 (6/0) 41 (27/14)
66%
2 Thomas Kirsch
6 (5/1) 36 (23/13)
64%
3 Markus Schwarz
Infinity of Pool
6 (4/2) 39 (24/15)
62%
3 Sezer Aktun
5 (4/1) 31 (19/12)
61%
5 Harald Lazar
6 (4/2) 38 (20/18)
53%
5 Rattapol Sassmann
Infinity of Pool
4 (3/1) 22 (14/8)
64%
5 Vitali Schnur
6 (4/2) 35 (20/15)
57%
5 Patrick Mossal
7 (5/2) 41 (24/17)
59%
9 Vadim Spigun
4 (2/2) 25 (12/13)
48%
Show more
9 David Vu
4 (2/2) 25 (14/11)
56%
9 David Martic
5 (3/2) 26 (17/9)
65%
9 Bekir Hancar
4 (2/2) 24 (10/14)
42%
13 Jens Kornalewicz
4 (2/2) 26 (13/13)
50%
13 Carlo Sabatino
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
13 Marco Schmidt
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
13 Erdus Erdus
4 (2/2) 17 (8/9)
47%
17 Christopher Voss
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
17 Jürgen Liehr
3 (1/2) 9 (4/5)
44%
17 Aziz Al Kaduri
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
17 Hans-Jürgen Eigler
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
17 Torsten Müller
3 (1/2) 18 (9/9)
50%
17 Christian Herdt
3 (1/2) 15 (4/11)
27%
17 Ariyan Velayati
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
17 Hakan Kaya
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
25 Florian Arndt
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
25 Magdi Hassanin
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
25 Adem Aydin
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
25 René Kreher
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
25 Werner Mollner
3 (1/2) 18 (10/8)
56%
25 Michael Debold
3 (1/2) 19 (8/11)
42%
25 VENIAMINS TERENTJEVS
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
25 Norbert Schliewe
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
33 Nabil Ibdah
2 (0/2) 14 (6/8)
43%
33 Heinz Najack
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
33 Olaf Matthias
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
Starts Dec 25, 2021, 8:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (35 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Organizer Infinity of Pool
Contact Markus Schwarz (01795940514)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Heinz Najack
Walk Over
 
2   
Germany
Olaf Matthias
Germany
Patrick Mossal
Sat 19:58  Table 1
3   
Germany
Hans-Jürgen Eigler
Walk Over
 
4   
Walk Over
Germany
Markus Schwarz
 
5   
Germany
René Kreher
Walk Over
 
6   
Walk Over
Germany
Jürgen Liehr
 
7   
Germany
Patrick Gast
Walk Over
 
8   
Walk Over
Germany
Harald Lazar
 
9   
Turkey
Hakan Kaya
Walk Over
 
10   
Walk Over
Russia
Vitali Schnur
 
11   
Thailand
Rattapol Sassmann
Walk Over
 
12   
Walk Over
Germany
Norbert Schliewe
 
13   
Germany
Marco Schmidt
Walk Over
 
14   
Walk Over
Turkey
Bekir Hancar
 
15   
Iran
Ariyan Velayati
Walk Over
 
16   
Walk Over
Germany
Adem Aydin
 
17   
Germany
Vadim Spigun
Walk Over
 
18   
Germany
Michael Debold
Germany
Nabil Ibdah
Sat 19:58  Table 2
19   
Germany
Torsten Müller
Walk Over
 
20   
Walk Over
Germany
Jens Kornalewicz
 
21   
Germany
Aziz Al Kaduri
Walk Over
 
22   
Walk Over
Germany
Florian Arndt
 
23   
Germany
Erdus Erdus
Walk Over
 
24   
Walk Over
Germany
Sezer Aktun
 
25   
Croatia
David Martic
Walk Over
 
26   
Walk Over
Germany
Christian Herdt
 
27   
Germany
David Vu
Walk Over
 
28   
Walk Over
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
 
29   
Germany
Thomas Kirsch
Walk Over
 
30   
Walk Over
Germany
Carlo Zeinawi
 
31   
Germany
Magdi Hassanin
Germany
Christopher Voss
Sat 19:58  Table 3
32   
Walk Over
Germany
Werner Mollner
 

Winner round 1

Race to 4
33   
Germany
Heinz Najack
Germany
Patrick Mossal
Sat 21:56  Table 2
34   
Germany
Hans-Jürgen Eigler
Germany
Markus Schwarz
Sat 19:58  Table 5
35   
Germany
René Kreher
Germany
Jürgen Liehr
Sat 19:58  Table 4
36   
Germany
Patrick Gast
Germany
Harald Lazar
Sat 20:33  Table 1
37   
Turkey
Hakan Kaya
Russia
Vitali Schnur
Sat 20:37  Table 4
38   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Norbert Schliewe
R1
Sat 20:34  Table 5
39   
Germany
Marco Schmidt
Turkey
Bekir Hancar
Sat 20:42  Table 3
40   
Iran
Ariyan Velayati
Germany
Adem Aydin
Sat 21:09  Table 1
41   
Germany
Vadim Spigun
Germany
Michael Debold
Sat 21:59  Table 4
42   
Germany
Torsten Müller
Germany
Jens Kornalewicz
R1
Sat 21:08  Table 5
43   
Germany
Aziz Al Kaduri
Germany
Florian Arndt
Sat 21:11  Table 4
44   
Germany
Erdus Erdus
Germany
Sezer Aktun
Sat 21:14  Table 2
45   
Croatia
David Martic
Germany
Christian Herdt
Sat 21:20  Table 3
46   
Germany
David Vu
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
Sat 21:52  Table 5
47   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
Carlo Zeinawi
Sat 21:54  Table 1
48   
Germany
Christopher Voss
Germany
Werner Mollner
Sat 21:55  Table 3

Loser round 1

Race to 4
49   
Walk Over
Germany
Olaf Matthias
 
50   
Walk Over
Walk Over
 
51   
Walk Over
Walk Over
 
52   
Walk Over
Walk Over
 
53   
Walk Over
Walk Over
 
54   
Walk Over
Walk Over
 
55   
Walk Over
Walk Over
 
56   
Walk Over
Walk Over
 
57   
Walk Over
Germany
Nabil Ibdah
 
58   
Walk Over
Walk Over
 
59   
Walk Over
Walk Over
 
60   
Walk Over
Walk Over
 
61   
Walk Over
Walk Over
 
62   
Walk Over
Walk Over
 
63   
Walk Over
Walk Over
 
64   
Germany
Magdi Hassanin
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 4
65   
Germany
Olaf Matthias
Germany
Werner Mollner
Sat 23:03  Table 2
66   
Walk Over
Germany
Carlo Zeinawi
 
67   
Walk Over
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
 
68   
Walk Over
Germany
Christian Herdt
 
69   
Walk Over
Germany
Erdus Erdus
 
70   
Walk Over
Germany
Florian Arndt
 
71   
Walk Over
Germany
Torsten Müller
 
72   
Walk Over
Germany
Michael Debold
 
73   
Germany
Nabil Ibdah
Germany
Adem Aydin
Sat 22:53  Table 1
74   
Walk Over
Germany
Marco Schmidt
 
75   
Walk Over
Germany
Norbert Schliewe
 
76   
Walk Over
Turkey
Hakan Kaya
 
77   
Walk Over
Germany
Harald Lazar
 
78   
Walk Over
Germany
René Kreher
 
79   
Walk Over
Germany
Hans-Jürgen Eigler
 
80   
Germany
Magdi Hassanin
Germany
Heinz Najack
Sat 22:51  Table 3

Winner round 2

Race to 4
81   
Germany
Patrick Mossal
Germany
Markus Schwarz
Sat 22:47  Table 4
82   
Germany
Jürgen Liehr
Germany
Patrick Gast
Sat 22:20  Table 5
83   
Russia
Vitali Schnur
Thailand
Rattapol Sassmann
Sat 23:17  Table 4
84   
Turkey
Bekir Hancar
Iran
Ariyan Velayati
Sat 22:22  Table 2
85   
Germany
Vadim Spigun
Germany
Jens Kornalewicz
Sat 23:34  Table 2
86   
Germany
Aziz Al Kaduri
Germany
Sezer Aktun
Sat 22:22  Table 1
87   
Croatia
David Martic
Germany
David Vu
Sat 22:52  Table 5
88   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
Christopher Voss
Sat 23:40  Table 4

Loser round 3

Race to 4
89   
Germany
Werner Mollner
Germany
Carlo Zeinawi
Sat 23:49  Table 3
90   
Latvia
VENIAMINS TERENTJEVS
Germany
Christian Herdt
Sat 23:51  Table 1
91   
Germany
Erdus Erdus
Germany
Florian Arndt
Sun 00:19  Table 2
92   
Germany
Torsten Müller
Germany
Michael Debold
Sun 00:38  Table 5
93   
Germany
Adem Aydin
Germany
Marco Schmidt
Sun 00:09  Table 4
94   
Germany
Norbert Schliewe
Turkey
Hakan Kaya
Sun 00:41  Table 2
95   
Germany
Harald Lazar
Germany
René Kreher
Sun 00:44  Table 4
96   
Germany
Hans-Jürgen Eigler
Germany
Magdi Hassanin
Sun 00:04  Table 5

Loser round 4

Race to 4
97   
Germany
Carlo Zeinawi
Iran
Ariyan Velayati
Sun 00:49  Table 3
98   
Germany
Christian Herdt
Russia
Vitali Schnur
Sun 01:07  Table 4
99   
Germany
Erdus Erdus
Germany
Jürgen Liehr
Sun 00:59 
100   
Germany
Torsten Müller
Germany
Patrick Mossal
Sun 01:47  Table 4
101   
Germany
Marco Schmidt
Germany
Christopher Voss
Sun 01:15  Table 2
102   
Turkey
Hakan Kaya
Croatia
David Martic
Sun 01:15  Table 3
103   
Germany
Harald Lazar
Germany
Aziz Al Kaduri
Sun 01:20  Table 1
104   
Germany
Hans-Jürgen Eigler
Germany
Jens Kornalewicz
Sun 00:45  Table 1

Winners qualification

Race to 4
105   
Germany
Markus Schwarz
Germany
Patrick Gast
Sun 01:51  Table 3
106   
Thailand
Rattapol Sassmann
Turkey
Bekir Hancar
Sun 01:29  Table 4
107   
Germany
Vadim Spigun
Germany
Sezer Aktun
Sun 01:21  Table 5
108   
Germany
David Vu
Germany
Thomas Kirsch
Sun 02:21  Table 1

Loser round 5

Race to 4
109   
Germany
Carlo Zeinawi
Russia
Vitali Schnur
Sun 02:20  Table 2
110   
Germany
Erdus Erdus
Germany
Patrick Mossal
Sun 02:26  Table 4
111   
Germany
Marco Schmidt
Croatia
David Martic
R1
Sun 02:31  Table 5
112   
Germany
Harald Lazar
Germany
Jens Kornalewicz
Sun 02:45  Table 3

Losers qualification

Race to 4
113   
Russia
Vitali Schnur
Germany
Vadim Spigun
Sun 03:01  Table 4
114   
Germany
Patrick Mossal
Germany
David Vu
Sun 03:10  Table 1
115   
Croatia
David Martic
Germany
Markus Schwarz
Sun 03:02  Table 5
116   
Germany
Harald Lazar
Turkey
Bekir Hancar
Sun 03:28  Table 4

Quarter final

Race to 5
117   
Germany
Patrick Gast
Germany
Patrick Mossal
Sun 04:01  Table 1
118   
Thailand
Rattapol Sassmann
Germany
Markus Schwarz
Sun 04:01  Table 4
119   
Germany
Sezer Aktun
Russia
Vitali Schnur
Sun 03:47  Table 5
120   
Germany
Thomas Kirsch
Germany
Harald Lazar
Sun 04:01  Table 3

Semi final

Race to 5
121   
Germany
Patrick Gast
Germany
Markus Schwarz
Sun 05:06  Table 5
122   
Germany
Sezer Aktun
Germany
Thomas Kirsch
Sun 05:40  Table 1

Final

Race to 5
123   
Germany
Patrick Gast
Germany
Thomas Kirsch
Sun 06:18  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants