Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 15 - August 16, 2020

OlyBet püramiidi meistriliiga VI etapp

Russian pyramid

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageAvg Points
1 Kristjan Sihvonen
5 (5/0) 27 (22/5)
81%
0 520
2 Aleksandr Anikin
5 (4/1) 29 (20/9)
69%
0 440
3 Edgar Luzetski
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
0 380
3 Aleksandr Tsernuhha
4 (3/1) 21 (13/8)
62%
0 380
5 Aleksandr Peresada
4 (2/2) 22 (9/13)
41%
0 340
5 Dmitri Palivoda
4 (2/2) 19 (8/11)
42%
0 340
5 Dmitri Poljakov
4 (2/2) 19 (8/11)
42%
0 340
5 Maksim Filatov
3 (2/1) 17 (10/7)
59%
0 340
9 Viačėslav Andrejev
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
0 300
Show more
9 Aleksei Smirnov
3 (1/2) 18 (10/8)
56%
0 300
9 Dmitri Tuominen
4 (2/2) 20 (11/9)
55%
0 300
9 Sergei Gorozanin
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
0 300
13 Vasili Kuznetsov
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
0 280
13 Mattias Raun
2 (0/2) 10 (2/8)
20%
0 280
13 Deniss Saveljev
2 (0/2) 11 (3/8)
27%
0 280
13 Denis Gorozanin
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
0 280
17 Sergei Antonijevski
2 (0/2) 8 (0/8)
0%
0 260
Entry deadline Aug 15, 2020, 10:30 AM (local time)
Starts Aug 15, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (17 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings OlyBet Püramiidi meistriliiga 2020
Organizer Estonian Billiard Association

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Estonia
Dmitri Tuominen
Estonia
Vasili Kuznetsov
Sat 10:10 
2   
Estonia
Dmitri Poljakov
Walk Over
 
3   
Walk Over
Estonia
Deniss Saveljev
 
4   
Estonia
Aleksandr Anikin
Walk Over
 
5   
Walk Over
Estonia
Aleksei Smirnov
 
6   
Estonia
Denis Gorozanin
Walk Over
 
7   
Walk Over
Estonia
Sergei Gorozanin
 
8   
Estonia
Sergei Antonijevski
Walk Over
 

Winner round 1

Race to 4
9   
Estonia
Maksim Filatov
Estonia
Vasili Kuznetsov
Sat 12:06 
10   
Estonia
Dmitri Poljakov
Estonia
Dmitri Palivoda
Sat 10:10 
11   
Estonia
Edgar Luzetski
Estonia
Deniss Saveljev
Sat 10:10 
12   
Estonia
Aleksandr Anikin
Estonia
Aleksandr Peresada
Sat 10:11 
13   
Estonia
Aleksandr Tsernuhha
Estonia
Aleksei Smirnov
Sat 10:11 
14   
Estonia
Denis Gorozanin
Estonia
Viačėslav Andrejev
Sat 10:11 
15   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Sergei Gorozanin
Sat 10:12 
16   
Estonia
Sergei Antonijevski
Estonia
Kristjan Sihvonen
Sat 10:12 

Loser round 1

Race to 4
17   
Estonia
Dmitri Tuominen
Estonia
Sergei Antonijevski
Sat 12:10 
18   
Walk Over
Estonia
Mattias Raun
 
19   
Walk Over
Estonia
Denis Gorozanin
 
20   
Walk Over
Estonia
Aleksei Smirnov
 
21   
Walk Over
Estonia
Aleksandr Peresada
 
22   
Walk Over
Estonia
Deniss Saveljev
 
23   
Walk Over
Estonia
Dmitri Palivoda
 
24   
Walk Over
Estonia
Vasili Kuznetsov
 

Loser round 2

Race to 4
25   
Estonia
Dmitri Tuominen
Estonia
Mattias Raun
Sat 13:05 
26   
Estonia
Denis Gorozanin
Estonia
Aleksei Smirnov
Sat 12:01 
27   
Estonia
Aleksandr Peresada
Estonia
Deniss Saveljev
Sat 12:02 
28   
Estonia
Dmitri Palivoda
Estonia
Vasili Kuznetsov
Sat 14:09 

Winners qualification

Race to 4
29   
Estonia
Maksim Filatov
Estonia
Dmitri Poljakov
Sat 14:09 
30   
Estonia
Edgar Luzetski
Estonia
Aleksandr Anikin
Sat 12:02 
31   
Estonia
Aleksandr Tsernuhha
Estonia
Viačėslav Andrejev
Sat 12:01 
32   
Estonia
Sergei Gorozanin
Estonia
Kristjan Sihvonen
Sat 12:03 

Losers qualification

Race to 4
33   
Estonia
Dmitri Tuominen
Estonia
Edgar Luzetski
Sat 15:08 
34   
Estonia
Aleksei Smirnov
Estonia
Dmitri Poljakov
Sat 15:05 
35   
Estonia
Aleksandr Peresada
Estonia
Sergei Gorozanin
Sat 14:25 
36   
Estonia
Dmitri Palivoda
Estonia
Viačėslav Andrejev
Sat 15:45 

Quarter final

Race to 4
37   
Estonia
Maksim Filatov
Estonia
Edgar Luzetski
Sun 10:02 
38   
Estonia
Aleksandr Anikin
Estonia
Dmitri Palivoda
Sun 10:02 
39   
Estonia
Aleksandr Tsernuhha
Estonia
Dmitri Poljakov
Sun 10:02 
40   
Estonia
Kristjan Sihvonen
Estonia
Aleksandr Peresada
Sun 10:02 

Semi final

Race to 4
41   
Estonia
Edgar Luzetski
Estonia
Aleksandr Anikin
Sun 11:53 
42   
Estonia
Aleksandr Tsernuhha
Estonia
Kristjan Sihvonen
Sun 11:43 

Final

Race to 4
43   
Estonia
Aleksandr Anikin
Estonia
Kristjan Sihvonen
Sun 21:49 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment