Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 31, 2021

OLYBET PÜRAMIIDI MEISTRILIIGA V ETAPP

Russian pyramid

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageAvg Points
1 Aleksandr Anikin
4 (4/0) 28 (19/9)
68%
0 500
2 Maksim Filatov
4 (3/1) 26 (16/10)
62%
0 420
3 Semjon Urban
4 (3/1) 18 (11/7)
61%
0 360
3 Andrei Sokolov
3 (2/1) 19 (11/8)
58%
0 360
5 Dmitri Palivoda
4 (2/2) 16 (8/8)
50%
0 320
5 Aleksandr Tsernuhha
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
0 320
5 Maksim Lapteyko
3 (1/2) 20 (10/10)
50%
0 320
5 Vassili Kuznetsov
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
0 320
9 Jaano Loberg
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
0 280
9 Ilja Nikolajev
3 (1/2) 17 (6/11)
35%
0 280
9 Mattias Raun
2 (0/2) 9 (1/8)
11%
0 280
9 Denis Gorozanin
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
0 280
Entry deadline Jul 31, 2021, 10:04 AM (local time)
Starts Jul 31, 2021, 10:05 AM (local time)
Format Double elimination (12 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Dresscode
Rankings OlyBet Püramiidi meistriliiga 2021
Organizer Estonian Billiard Association

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Estonia
Aleksandr Tsernuhha
Walk Over
 
2   
Estonia
Vassili Kuznetsov
Estonia
Semjon Urban
Sat 11:34 
3   
Estonia
Maksim Lapteyko
Estonia
Dmitri Palivoda
Sat 11:34 
4   
Walk Over
Estonia
Aleksandr Anikin
 
5   
Estonia
Andrei Sokolov
Walk Over
 
6   
Estonia
Ilja Nikolajev
Estonia
Denis Gorozanin
Sat 11:34 
7   
Estonia
Jaano Loberg
Estonia
Mattias Raun
Sat 11:34 
8   
Walk Over
Estonia
Maksim Filatov
 

Winners qualification

Race to 4
9   
Estonia
Aleksandr Tsernuhha
Estonia
Semjon Urban
Sat 11:39 
10   
Estonia
Dmitri Palivoda
Estonia
Aleksandr Anikin
Sat 12:06 
11   
Estonia
Andrei Sokolov
Estonia
Ilja Nikolajev
Sat 11:44 
12   
Estonia
Jaano Loberg
Estonia
Maksim Filatov
Sat 11:35 

Loser round 1

Race to 4
13   
Walk Over
Estonia
Vassili Kuznetsov
 
14   
Estonia
Maksim Lapteyko
Walk Over
 
15   
Walk Over
Estonia
Denis Gorozanin
 
16   
Estonia
Mattias Raun
Walk Over
 

Losers qualification

Race to 4
17   
Estonia
Vassili Kuznetsov
Estonia
Jaano Loberg
Sat 12:20 
18   
Estonia
Maksim Lapteyko
Estonia
Ilja Nikolajev
Sat 12:06 
19   
Estonia
Denis Gorozanin
Estonia
Dmitri Palivoda
Sat 13:01 
20   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Aleksandr Tsernuhha
Sat 13:44 

Quarter final

Race to 4
21   
Estonia
Semjon Urban
Estonia
Dmitri Palivoda
Sat 14:54 
22   
Estonia
Aleksandr Anikin
Estonia
Aleksandr Tsernuhha
Sat 14:54 
23   
Estonia
Andrei Sokolov
Estonia
Maksim Lapteyko
Sat 14:54 
24   
Estonia
Maksim Filatov
Estonia
Vassili Kuznetsov
Sat 14:54 

Semi final

Race to 4
25   
Estonia
Semjon Urban
Estonia
Aleksandr Anikin
Sat 16:04 
26   
Estonia
Andrei Sokolov
Estonia
Maksim Filatov
Sat 16:27 

Final

Race to 4
27   
Estonia
Aleksandr Anikin
Estonia
Maksim Filatov
Sat 18:23 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants