Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 29 - May 30, 2021

OLYBET PÜRAMIIDI MEISTRILIIGA I ETAPP

Russian pyramid

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageAvg Points
1 Andrei Sokolov
6 (5/1) 26 (21/5)
81%
0 560
2 Aleksandr Tsernuhha
7 (5/2) 35 (21/14)
60%
0 480
3 Dmitri Palivoda
6 (4/2) 26 (15/11)
58%
0 420
3 Konstantin Avizen
6 (4/2) 29 (16/13)
55%
0 420
5 Jaano Loberg
3 (2/1) 14 (6/8)
43%
0 380
5 Ilja Nikolajev
4 (3/1) 19 (11/8)
58%
0 380
5 Oleg Zorin
4 (3/1) 18 (9/9)
50%
0 380
5 Maksim Filatov
3 (2/1) 14 (9/5)
64%
0 380
9 Edgar Luzetski
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
0 340
Show more
9 Vitali Frolov
4 (2/2) 15 (8/7)
53%
0 340
9 Vladimir Davydov
5 (3/2) 17 (11/6)
65%
0 340
9 Vitali Gontšarov
4 (2/2) 18 (9/9)
50%
0 340
13 Dmitri Poljakov
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
0 320
13 Mattias Raun
3 (1/2) 10 (3/7)
30%
0 320
13 Pavel Jevstifejev
4 (2/2) 14 (6/8)
43%
0 320
13 Anton Bobkov
4 (2/2) 13 (6/7)
46%
0 320
17 Mihhail Divin
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
0 300
17 Aleksei Smirnov
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
0 300
17 Dmitri Tuominen
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
0 300
17 Sergei Gorozanin
3 (1/2) 12 (6/6)
50%
0 300
17 Anatoli Khavkin
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
0 300
17 Aliser Velman
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
0 300
17 Sergei Antonijevski
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
0 300
17 Oleg Baykov
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
0 300
25 Sergei Polishnin
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
0 280
25 Gennadi Sumilov
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
0 280
Entry deadline May 29, 2021, 10:09 AM (local time)
Starts May 29, 2021, 10:10 AM (local time)
Format Double elimination (26 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Dresscode
Rankings OlyBet Püramiidi meistriliiga 2021
Organizer Estonian Billiard Association

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Estonia
Maksim Filatov
Walk Over
 
2   
Estonia
Pavel Jevstifejev
Estonia
Aliser Velman
Sat 10:28  Table 1
3   
Estonia
Vladimir Davydov
Estonia
Gennadi Sumilov
Sat 10:28  Table 2
4   
Estonia
Anatoli Khavkin
Estonia
Vitali Gontšarov
Sat 10:28  Table 3
5   
Estonia
Dmitri Poljakov
Walk Over
 
6   
Estonia
Ilja Nikolajev
Estonia
Mattias Raun
Sat 10:28  Table 4
7   
Sweden
Oleg Baykov
Estonia
Konstantin Avizen
Sat 10:28  Table 5
8   
Walk Over
Estonia
Edgar Luzetski
 
9   
Estonia
Andrei Sokolov
Walk Over
 
10   
Estonia
Dmitri Tuominen
Estonia
Dmitri Palivoda
Sat 10:28  Table 6
11   
Estonia
Sergei Antonijevski
Estonia
Sergei Gorozanin
Sat 10:28  Table 8
12   
Walk Over
Estonia
Jaano Loberg
 
13   
Estonia
Sergei Polishnin
Ukraine
Anton Bobkov
Sat 10:28  Table 9
14   
Estonia
Vitali Frolov
Estonia
Mihhail Divin
Sat 10:28  Table 10
15   
Estonia
Oleg Zorin
Estonia
Aleksei Smirnov
Sat 10:28  Table 7
16   
Walk Over
Estonia
Aleksandr Tsernuhha
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Estonia
Maksim Filatov
Estonia
Pavel Jevstifejev
Sat 11:59 
18   
Estonia
Vladimir Davydov
Estonia
Vitali Gontšarov
Sat 11:50  Table 2
19   
Estonia
Dmitri Poljakov
Estonia
Ilja Nikolajev
Sat 11:17  Table 4
20   
Sweden
Oleg Baykov
Estonia
Edgar Luzetski
Sat 11:50  Table 5
21   
Estonia
Andrei Sokolov
Estonia
Dmitri Tuominen
Sat 11:50  Table 6
22   
Estonia
Sergei Gorozanin
Estonia
Jaano Loberg
Sat 11:50  Table 8
23   
Ukraine
Anton Bobkov
Estonia
Vitali Frolov
Sat 11:50 
24   
Estonia
Oleg Zorin
Estonia
Aleksandr Tsernuhha
Sat 11:59  Table 1

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Estonia
Aliser Velman
 
26   
Estonia
Gennadi Sumilov
Estonia
Anatoli Khavkin
Sat 11:50  Table 3
27   
Walk Over
Estonia
Mattias Raun
 
28   
Estonia
Konstantin Avizen
Walk Over
 
29   
Walk Over
Estonia
Dmitri Palivoda
 
30   
Estonia
Sergei Antonijevski
Walk Over
 
31   
Estonia
Sergei Polishnin
Estonia
Mihhail Divin
Sat 11:52  Table 9
32   
Estonia
Aleksei Smirnov
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Estonia
Aliser Velman
Estonia
Aleksandr Tsernuhha
Sat 14:26  Table 1
34   
Estonia
Anatoli Khavkin
Ukraine
Anton Bobkov
Sat 13:45  Table 3
35   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Sergei Gorozanin
Sat 15:01  Table 7
36   
Estonia
Konstantin Avizen
Estonia
Dmitri Tuominen
Sat 14:24  Table 6
37   
Estonia
Dmitri Palivoda
Sweden
Oleg Baykov
Sat 14:32  Table 5
38   
Estonia
Sergei Antonijevski
Estonia
Dmitri Poljakov
Sat 13:42  Table 4
39   
Estonia
Mihhail Divin
Estonia
Vladimir Davydov
Sat 14:33  Table 9
40   
Estonia
Aleksei Smirnov
Estonia
Pavel Jevstifejev
Sat 15:01  Table 10

Winners qualification

Race to 3
41   
Estonia
Maksim Filatov
Estonia
Vitali Gontšarov
Sat 14:40  Table 4
42   
Estonia
Ilja Nikolajev
Estonia
Edgar Luzetski
Sat 15:00  Table 8
43   
Estonia
Andrei Sokolov
Estonia
Jaano Loberg
Sat 15:02  Table 2
44   
Estonia
Vitali Frolov
Estonia
Oleg Zorin
Sat 15:02  Table 3

Loser round 3

Race to 3
45   
Estonia
Aleksandr Tsernuhha
Ukraine
Anton Bobkov
Sat 14:26  Table 1
46   
Estonia
Mattias Raun
Estonia
Konstantin Avizen
Sat 16:00  Table 2
47   
Estonia
Dmitri Palivoda
Estonia
Dmitri Poljakov
Sat 15:01  Table 5
48   
Estonia
Vladimir Davydov
Estonia
Pavel Jevstifejev
Sat 16:00  Table 9

Losers qualification

Race to 3
49   
Estonia
Aleksandr Tsernuhha
Estonia
Edgar Luzetski
Sat 15:01 
50   
Estonia
Konstantin Avizen
Estonia
Vitali Gontšarov
Sat 16:10  Table 2
51   
Estonia
Dmitri Palivoda
Estonia
Vitali Frolov
Sat 16:00  Table 3
52   
Estonia
Vladimir Davydov
Estonia
Andrei Sokolov
Sat 16:47 

Quarter final

Race to 4
53   
Estonia
Maksim Filatov
Estonia
Aleksandr Tsernuhha
Sun 10:07  Table 6
54   
Estonia
Ilja Nikolajev
Estonia
Konstantin Avizen
Sun 10:07  Table 4
55   
Estonia
Jaano Loberg
Estonia
Dmitri Palivoda
Sun 10:08  Table 3
56   
Estonia
Oleg Zorin
Estonia
Andrei Sokolov
Sun 10:08  Table 1

Semi final

Race to 4
57   
Estonia
Aleksandr Tsernuhha
Estonia
Konstantin Avizen
Sun 13:23  Table 4
58   
Estonia
Dmitri Palivoda
Estonia
Andrei Sokolov
Sun 13:23  Table 6

Final

Race to 5
59   
Estonia
Aleksandr Tsernuhha
Estonia
Andrei Sokolov
Sun 14:47  Table 6

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants