Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

January 1, 2017

Nyttårs turnering

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Fredrikstad BK
8 (7/1) 76 (47/29)
62%
100
2 Anders Lie
Fredrikstad BK
7 (5/2) 67 (35/32)
52%
87
3 Jan Morten Arnesen
Plankebyen BK
6 (4/2) 62 (31/31)
50%
77
3 Almir Mehic
6 (4/2) 63 (33/30)
52%
77
5 Eystein Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (3/1) 37 (21/16)
57%
64
5 Jonas Sanchez Gangfløt
Fredrikstad BK
3 (2/1) 29 (14/15)
48%
64
5 Philip Sanchez Gangfløt
Oslo BK
4 (3/1) 42 (23/19)
55%
64
5 Yaser Thaher Jano
Fredrikstad BK
3 (2/1) 30 (15/15)
50%
64
9 Emil André Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (2/2) 39 (20/19)
51%
44
Show more
9 Michael Gangfløt
Fredrikstad BK
4 (2/2) 38 (18/20)
47%
44
9 Roar Karlsen
Plankebyen BK
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
44
9 Ib Andersen
3 (1/2) 30 (14/16)
47%
44
13 Pål Andre Martinsen
Plankebyen BK
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
28
13 Raymond Kandola
Plankebyen BK
4 (2/2) 43 (22/21)
51%
28
13 Giena Tanilon
Fredrikstad BK
3 (1/2) 33 (16/17)
48%
28
13 Mailson Pereira
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
28
17 Hewar Tofik
Fredrikstad BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
16
17 John Ove Løvdal
Vestby BK
2 (0/2) 19 (7/12)
37%
16
17 Filip Endale
Fredrikstad BK
3 (1/2) 32 (15/17)
47%
16
17 Saba Comor
2 (0/2) 20 (8/12)
40%
16
17 Sandro Hasecic
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
16
17 Abdulla Fata
2 (0/2) 22 (10/12)
45%
16
17 Bastian Andreassen
Fredrikstad BK
2 (0/2) 21 (9/12)
43%
16
Entry deadline Jan 1, 2017, 6:00 PM (local time)
Starts Jan 1, 2017, 6:00 PM (local time)
Format Double elimination (23 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Rankings Klubbturneringer 2017
Organizer Fredrikstad BK
Contact Eystein Gangfløt (geystein@yahoo.com, 47232705)
More info
Salongen åpner kl. 17.00. Vi spiller puljespill, slik at alle får flest mulige kamper. Matservering ca fra kl. 17.30

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Bosnia and Herzegovina
Saba Comor
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sun 18:11 
2   
Norway
Roar Karlsen
Walk Over
 
3   
Norway
Philip Gangfløt
Bosnia and Herzegovina
Almir Mehic
Sun 18:11 
4   
Norway
Filip Endale
Bosnia and Herzegovina
Sandro Hasecic
Sun 18:11 
5   
Norway
Raymond Kandola
Brazil
Mailson Pereira
Sun 18:11 
6   
Norway
Michael Gangfløt
Norway
Hewar Tofik
Sun 18:11 
7   
Norway
John Ove Løvdal
Norway
Eystein Gangfløt
Sun 18:11 
8   
Norway
Bastian Andreassen
Norway
Emil Andrè Gangfløt
Sun 18:11 

Winner round 1

Race to 6
9   
Norway
Yaser Thaher Jano
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sun 18:35 
10   
Norway
Roar Karlsen
Norway
Giena Tanilon
Sun 18:16 
11   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Philip Gangfløt
Sun 19:09 
12   
Norway
Filip Endale
Denmark
Ib Andersen
Sun 18:36 
13   
Norway
Jonas Sanchez Gangfløt
Norway
Raymond Kandola
Sun 18:24 
14   
Norway
Michael Gangfløt
Iraq
Abdulla Fata
Sun 18:32 
15   
Norway
Pål Andre Martinsen
Norway
Eystein Gangfløt
Sun 18:28 
16   
Norway
Emil Andrè Gangfløt
Norway
Anders Lie
Sun 18:34 

Loser round 1

Race to 6
17   
Bosnia and Herzegovina
Saba Comor
Norway
Anders Lie
Sun 19:14 
18   
Walk Over
Norway
Pål Andre Martinsen
 
19   
Bosnia and Herzegovina
Almir Mehic
Iraq
Abdulla Fata
Sun 19:07 
20   
Bosnia and Herzegovina
Sandro Hasecic
Norway
Raymond Kandola
Sun 19:13 
21   
Brazil
Mailson Pereira
Norway
Filip Endale
Sun 19:06 
22   
Norway
Hewar Tofik
Norway
Jan Morten Arnesen
Sun 19:39 
23   
Norway
John Ove Løvdal
Norway
Giena Tanilon
Sun 19:14 
24   
Norway
Bastian Andreassen
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sun 19:23 

Loser round 2

Race to 6
25   
Norway
Anders Lie
Norway
Pål Andre Martinsen
Sun 20:04 
26   
Bosnia and Herzegovina
Almir Mehic
Norway
Raymond Kandola
Sun 19:39 
27   
Brazil
Mailson Pereira
Norway
Jan Morten Arnesen
Sun 20:03 
28   
Norway
Giena Tanilon
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sun 19:46 

Winners qualification

Race to 6
29   
Norway
Yaser Thaher Jano
Norway
Roar Karlsen
Sun 19:23 
30   
Norway
Philip Gangfløt
Denmark
Ib Andersen
Sun 19:41 
31   
Norway
Jonas Sanchez Gangfløt
Norway
Michael Gangfløt
Sun 19:41 
32   
Norway
Eystein Gangfløt
Norway
Emil Andrè Gangfløt
Sun 19:41 

Losers qualification

Race to 6
33   
Norway
Anders Lie
Denmark
Ib Andersen
Sun 20:51 
34   
Bosnia and Herzegovina
Almir Mehic
Norway
Roar Karlsen
Sun 20:26 
35   
Norway
Jan Morten Arnesen
Norway
Emil Andrè Gangfløt
Sun 20:48 
36   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Norway
Michael Gangfløt
Sun 20:29 

Quarter final

Race to 6
37   
Norway
Yaser Thaher Jano
Norway
Anders Lie
Sun 21:34 
38   
Norway
Philip Gangfløt
Norway
Jan Morten Arnesen
Sun 21:34 
39   
Norway
Jonas Sanchez Gangfløt
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sun 21:34 
40   
Norway
Eystein Gangfløt
Bosnia and Herzegovina
Almir Mehic
Sun 21:34 

Semi final

Race to 6
41   
Norway
Anders Lie
Norway
Jan Morten Arnesen
Sun 22:43 
42   
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Bosnia and Herzegovina
Almir Mehic
Sun 22:43 

Final

Race to 6
43   
Norway
Anders Lie
Norway
Ole Tobias Tanilon Gangfløt
Sun 23:27 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment