Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

July 7, 2022

NM FESTIVITIES - 1 frame Shootout

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Jul 7, 2022, 9:30 PM (local time)
Starts Jul 7, 2022, 9:40 PM (local time)
Format Double to Single elimination (43 Participants)
Race to 1
Handicap No handicap
Organizer CUE bar & biljard
Contact Kensi Kion (lionessprincess91@gmail.com, 92225939) and Mark McGauley (mmcgauley12@gmail.com)
More info
1 FRAME KNOCKOUT

Double Elimination
Entry fee included if you played the teams tournament. 150,- if you didn’t.
9 ball
No break rule
Lag for break
Buy back into the quarter finals

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 1
1   
Norway
Rudi Mathisen
United Kingdom
Mark McGauley
Thu 22:20 
2   
Norway
Odd Martin Asp
Walk Over
 
3   
Norway
Stig Nesvik
Norway
Gjermund Flage
Thu 21:50 
4   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Astrid Eiken Flage
Thu 22:01 
5   
Norway
Henrik Hagen
Greece
Vasileios Nikolaou
Thu 22:07 
6   
Philippines
Erol Dane
Walk Over
 
7   
Walk Over
Norway
Jack Nordby
 
8   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Norway
Kim Soo Garmark
Thu 21:48 
9   
Norway
Mona Søvold Sunde
Norway
Kjartan Maraas
Thu 21:47 
10   
Norway
Petter Rognlien
Walk Over
 
11   
Norway
Bjørn Bratteberg
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Thu 22:23 
12   
Norway
Emil André Gangfløt
Norway
Christoffer Sørensen
Thu 22:35 
13   
Norway
Kensi Kion
Norway
Tony Wangdu
Thu 22:57 
14   
Norway
Bernt Even Nilsen
Norway
Tina Lindvall
Thu 22:25 
15   
Walk Over
Norway
Øyvind Dale
 
16   
Norway
Egil Arne Sørensen
Norway
Didrik Vatne
Thu 22:40 

Winner round 1

Race to 1
17   
Norway
Hans Petter Ilstad
Norway
Rudi Mathisen
Thu 22:58 
18   
Norway
Odd Martin Asp
Norway
Gard Eiken Flage
Thu 21:53 
19   
Norway
Alexander Høva
Norway
Stig Nesvik
Thu 22:00 
20   
Norway
Astrid Eiken Flage
Norway
Marios Zalachas
Thu 22:25 
21   
Norway
Andreas Wahr-Hansen
Norway
Henrik Hagen
Thu 22:51 
22   
Philippines
Erol Dane
Kosovo
Nedzat Cimilji
Thu 21:48 
23   
Norway
Bastian Andreassen
Norway
Jack Nordby
Thu 22:25 
24   
Norway
Kim Soo Garmark
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
Thu 22:09 
25   
Norway
Eirik Tonning Hatløy
Norway
Kjartan Maraas
Thu 22:58 
26   
Norway
Petter Rognlien
Norway
Matteo Melera
Thu 22:04 
27   
Hungary
Bernadette Bodó
Norway
Bjørn Bratteberg
Thu 22:37 
28   
Norway
Emil André Gangfløt
Norway
Lars Harby
Thu 23:06 
29   
Norway
Steinar Moe
Norway
Kensi Kion
Thu 23:06 
30   
Norway
Bernt Even Nilsen
Greece
Pergantis Zalachas
Thu 22:49 
31   
Norway
Rune Fevang
Norway
Øyvind Dale
Thu 22:48 
32   
Norway
Didrik Vatne
Poland
Grzegorz Tabor
Thu 23:11 

Loser round 1

Race to 1
33   
United Kingdom
Mark McGauley
Norway
Didrik Vatne
Thu 23:38 
34   
Walk Over
Norway
Øyvind Dale
 
35   
Norway
Gjermund Flage
Greece
Pergantis Zalachas
Thu 23:07 
36   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Steinar Moe
Thu 23:10 
37   
Greece
Vasileios Nikolaou
Norway
Lars Harby
Thu 23:15 
38   
Walk Over
Hungary
Bernadette Bodó
 
39   
Walk Over
Norway
Matteo Melera
 
40   
South Korea
(Eivind) Yoo Yong Jae (Johansen)
Norway
Kjartan Maraas
Thu 23:07 
41   
Norway
Mona Søvold Sunde
Norway
Kim Soo Garmark
Thu 23:07 
42   
Walk Over
Norway
Jack Nordby
 
43   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Philippines
Erol Dane
Thu 23:06 
44   
Norway
Christoffer Sørensen
Norway
Andreas Wahr-Hansen
Thu 23:19 
45   
Walk Over
Norway
Marios Zalachas
 
46   
Norway
Tina Lindvall
Norway
Stig Nesvik
Thu 23:10 
47   
Walk Over
Norway
Gard Eiken Flage
 
48   
Norway
Egil Arne Sørensen
Norway
Hans Petter Ilstad
Thu 23:10 

Winner round 2

Race to 1
49   
Norway
Rudi Mathisen
Norway
Odd Martin Asp
Thu 23:46 
50   
Norway
Alexander Høva
Norway
Astrid Eiken Flage
Thu 23:14 
51   
Norway
Henrik Hagen
Kosovo
Nedzat Cimilji
Thu 23:17 
52   
Norway
Bastian Andreassen
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
 
53   
Norway
Eirik Tonning Hatløy
Norway
Petter Rognlien
Thu 23:36 
54   
Norway
Bjørn Bratteberg
Norway
Emil André Gangfløt
Thu 23:16 
55   
Norway
Kensi Kion
Norway
Bernt Even Nilsen
Thu 23:53 
56   
Norway
Rune Fevang
Poland
Grzegorz Tabor
Thu 23:13 

Loser round 2

Race to 1
57   
Norway
Didrik Vatne
Norway
Øyvind Dale
Thu 23:46 
58   
Norway
Gjermund Flage
Norway
Knut Inge Røstvold
 
59   
Greece
Vasileios Nikolaou
Hungary
Bernadette Bodó
Thu 23:35 
60   
Norway
Matteo Melera
Norway
Kjartan Maraas
Thu 23:33 
61   
Norway
Kim Soo Garmark
Norway
Jack Nordby
Thu 23:23 
62   
Norway
Mats Brujordet Schjetne
Norway
Christoffer Sørensen
Thu 23:58 
63   
Norway
Marios Zalachas
Norway
Stig Nesvik
Thu 23:30 
64   
Norway
Gard Eiken Flage
Norway
Egil Arne Sørensen
Thu 23:37 

Loser round 3

Race to 1
65   
Norway
Didrik Vatne
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
 
66   
Norway
Knut Inge Røstvold
Norway
Henrik Hagen
Thu 23:37 
67   
Hungary
Bernadette Bodó
Walk Over
 
68   
Norway
Matteo Melera
Norway
Odd Martin Asp
Thu 23:49 
69   
Norway
Kim Soo Garmark
Norway
Rune Fevang
Thu 23:49 
70   
Norway
Christoffer Sørensen
Norway
Kensi Kion
Fri 00:12 
71   
Norway
Stig Nesvik
Norway
Emil André Gangfløt
Thu 23:49 
72   
Norway
Egil Arne Sørensen
Norway
Eirik Tonning Hatløy
Thu 23:52 

Winners qualification

Race to 1
73   
Norway
Rudi Mathisen
Norway
Astrid Eiken Flage
Thu 23:50 
74   
Kosovo
Nedzat Cimilji
Norway
Bastian Andreassen
 
75   
Norway
Petter Rognlien
Norway
Bjørn Bratteberg
Thu 23:38 
76   
Norway
Bernt Even Nilsen
Poland
Grzegorz Tabor
Fri 00:15 

Loser round 4

Race to 1
77   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
Norway
Knut Inge Røstvold
Fri 00:17 
78   
Hungary
Bernadette Bodó
Norway
Odd Martin Asp
Fri 00:09 
79   
Norway
Kim Soo Garmark
Norway
Kensi Kion
Fri 00:32 
80   
Norway
Stig Nesvik
Norway
Eirik Tonning Hatløy
Fri 00:11 

Losers qualification

Race to 1
81   
Norway
Daniel Lorentzen-Styr
Norway
Petter Rognlien
Fri 00:18 
82   
Hungary
Bernadette Bodó
Norway
Bernt Even Nilsen
Fri 00:18 
83   
Norway
Kim Soo Garmark
Norway
Rudi Mathisen
Fri 17:38 
84   
Norway
Eirik Tonning Hatløy
Kosovo
Nedzat Cimilji
Fri 00:18 

Quarter final

Race to 1
85   
Norway
Astrid Eiken Flage
Drawn from match: 81-84
 
86   
Norway
Bastian Andreassen
Drawn from match: 81-84
 
87   
Norway
Bjørn Bratteberg
Drawn from match: 81-84
 
88   
Poland
Grzegorz Tabor
Drawn from match: 81-84
 

Semi final

Race to 1
89   
Winner of match 85
Winner of match 86
 
90   
Winner of match 87
Winner of match 88
 

Final

Race to 1
91   
Winner of match 89
Winner of match 90
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants