Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 2, 2019

NK Snooker kwalificatie Open Heren (zon 10.00)

Snooker

Add players

Please wait...

Results  

Qualified
#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentageHighest break
1 Ahmet Bozkurt
4 (3/1) 10 (7/3)
70%
35
1 Bram Hofland
2 (2/0) 5 (4/1)
80%
1 Aman Cheung
3 (2/1) 6 (4/2)
67%
1 Raymon Fabrie
3 (2/1) 7 (5/2)
71%
34, 30
5 Sebas De Vos
3 (2/1) 7 (4/3)
57%
5 John van Gorp
3 (2/1) 7 (4/3)
57%
5 Bas Herberigs
2 (1/1) 5 (2/3)
40%
47
5 Karma Dabla
4 (3/1) 8 (6/2)
75%
9 Arny de la Mar
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
Show more
9 Marinjo van der Ven
2 (0/2) 6 (2/4)
33%
9 Martijn Lesterhuis
4 (2/2) 9 (4/5)
44%
9 Maurice Rijk
3 (1/2) 7 (3/4)
43%
13 Bobby Jahangir
4 (1/3) 9 (3/6)
33%
13 Miguel Silva Rosso
3 (1/2) 7 (2/5)
29%
33
13 Andy Yiu
3 (1/2) 6 (2/4)
33%
16 Jack Hughes
4 (1/3) 8 (2/6)
25%
Starts Jun 2, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (17 Participants)
Race to 2
Handicap No handicap
Organizer Koninklijke Nederlandse Biljartbond
Contact Paul Swanenburg (P.swanenburg@ziggo.nl, +31 06-16223163)

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Ahmet Bozkurt 4 3 0 1 7 3 4 0 0 0 0.7 3
2 Karma Dabla 4 3 0 1 6 2 4 0 0 0 0.75 3
3 Martijn Lesterhuis 4 2 0 2 4 5 -1 0 0 0 0.444 2
4 Bobby Jahangir 4 1 0 3 3 6 -3 0 0 0 0.333 1
5 Jack Hughes 4 1 0 3 2 6 -4 0 0 0 0.25 1
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Bram Hofland 2 2 0 0 4 1 3 0 0 0 0.8 2
2 Bas Herberigs 2 1 0 1 2 3 -1 0 0 0 0.4 1
3 Marinjo van der Ven 2 0 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 0
4 Remko Boselie 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Aman Cheung 3 2 0 1 4 2 2 0 0 0 0.667 2
2 John van Gorp 3 2 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 2
3 Maurice Rijk 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Andy Yiu 3 1 0 2 2 4 -2 0 0 0 0.333 1
Group D Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Raymon Fabrie 3 2 0 1 5 2 3 0 0 0 0.714 2
2 Sebas De Vos 3 2 0 1 4 3 1 0 0 0 0.571 2
3 Arny de la Mar 3 1 0 2 3 4 -1 0 0 0 0.429 1
4 Miguel Silva Rosso 3 1 0 2 2 5 -3 0 0 0 0.286 1

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 2
1-A   
Netherlands
Jack Hughes
Netherlands
Martijn Lesterhuis
Sun 10:00  Table 1
2-A   
Netherlands
Bobby Jahangir
Netherlands
Karma Dabla
Sun 10:01  Table 2
3-B   
Netherlands
Marinjo van der Ven
Netherlands
Bas Herberigs
Sun 10:01  Table 3
4-B   
Netherlands
Bram Hofland
Netherlands
Remko Boselie
Sun 10:01  Table 4
5-C   
Netherlands
Maurice Rijk
Hong Kong
Andy Yiu
Sun 10:01  Table 5
6-C   
Netherlands
Aman Cheung
Netherlands
John van Gorp
Sun 10:01  Table 6
7-D   
Netherlands
Miguel Silva Rosso
Netherlands
Sebas De Vos
Sun 10:01  Table 7
8-D   
Netherlands
Raymon Fabrie
Netherlands
Arny de la Mar
Sun 10:01  Table 8

Round 2

Race to 2
9-A   
Netherlands
Martijn Lesterhuis
Netherlands
Karma Dabla
Sun 11:25  Table 7
10-A   
Netherlands
Jack Hughes
Netherlands
Ahmet Bozkurt
Sun 11:12  Table 8
11-B   
Netherlands
Marinjo van der Ven
Netherlands
Remko Boselie
 
12-B   
Netherlands
Bas Herberigs
Netherlands
Bram Hofland
Sun 11:31  Table 6
13-C   
Netherlands
Maurice Rijk
Netherlands
John van Gorp
Sun 11:42  Table 4
14-C   
Hong Kong
Andy Yiu
Netherlands
Aman Cheung
Sun 11:42  Table 3
15-D   
Netherlands
Miguel Silva Rosso
Netherlands
Arny de la Mar
Sun 10:55  Table 2
16-D   
Netherlands
Sebas De Vos
Netherlands
Raymon Fabrie
Sun 11:26  Table 1

Round 3

Race to 2
17-A   
Netherlands
Karma Dabla
Netherlands
Ahmet Bozkurt
Sun 14:02  Table 7
18-A   
Netherlands
Martijn Lesterhuis
Netherlands
Bobby Jahangir
Sun 14:02  Table 4
19-B   
Netherlands
Marinjo van der Ven
Netherlands
Bram Hofland
Sun 12:48  Table 7
20-B   
Netherlands
Remko Boselie
Netherlands
Bas Herberigs
 
21-C   
Netherlands
Maurice Rijk
Netherlands
Aman Cheung
Sun 13:26  Table 8
22-C   
Netherlands
John van Gorp
Hong Kong
Andy Yiu
Sun 13:26  Table 2
23-D   
Netherlands
Miguel Silva Rosso
Netherlands
Raymon Fabrie
Sun 12:28  Table 8
24-D   
Netherlands
Arny de la Mar
Netherlands
Sebas De Vos
Sun 12:28  Table 5

Round 4

Race to 2
25-A   
Netherlands
Ahmet Bozkurt
Netherlands
Bobby Jahangir
Sun 12:15  Table 1
26-A   
Netherlands
Karma Dabla
Netherlands
Jack Hughes
Sun 12:39  Table 2

Round 5

Race to 2
27-A   
Netherlands
Bobby Jahangir
Netherlands
Jack Hughes
Sun 15:16  Table 4
28-A   
Netherlands
Ahmet Bozkurt
Netherlands
Martijn Lesterhuis
Sun 15:16  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment