Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 27 - April 28, 2019

Murphys Doncaster Invitational

Blackball

Add players

Please wait...
Starts Apr 27, 2019, 10:00 AM (local time)
Format Double elimination (32 Participants)
Race to 11
Handicap No handicap
Organizer Murphys Sports Bar

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 11
1   
Ireland
Kristi Caulfield
England
Dion James Owen
Sat 10:04  Table 2
2   
England
Shane Webster
Scotland
Martin McIntosh
Sat 10:04  Table 6
3   
England
rob wilson
R1
England
John Patrick
Sat 10:04  Table 1
4   
England
Dan Eaton-Lees
England
Steve Nesden
R1
Sat 10:04  Table 3
5   
United Kingdom
Stuart Rawlings
England
Jack Heckingbottom
Sat 10:04  Table 5
6   
Wales
Nathan James
R1
Scotland
David Rooney
Sat 10:04  Table 7
7   
England
Mark White
England
Vik Makh
Sat 10:04  Table 4
8   
England
Hassan Miah
England
Matty Rowland
Sat 10:04  Table 8
9   
England
Rikki Jones
England
dave sanderson
Sat 11:44  Table 4
10   
United Kingdom
Sam Bircher
England
Dom Cooney
Sat 11:59  Table 8
11   
Ireland
Shaun Sharkey
United Kingdom
Graeme Witton
Sat 12:14  Table 6
12   
England
chris rushton
Wales
Alex Lewis
Sat 12:00  Table 2
13   
United Kingdom
Jordan Sillett
England
joe hutton
Sat 12:12  Table 1
14   
England
Matt Steeper
England
Andy Cragg
Sat 12:37  Table 3
15   
Scotland
Steven Campbell
England
Ricky Popat
Sat 12:38  Table 5
16   
England
anthony tedds
United Kingdom
Seb Web
Sat 13:08  Table 7

Winner round 1

Race to 11
17   
Ireland
Kristi Caulfield
England
Shane Webster
Sat 16:08  Table 7
18   
England
rob wilson
England
Dan Eaton-Lees
Sat 15:50  Table 6
19   
United Kingdom
Stuart Rawlings
Scotland
David Rooney
Sat 16:19  Table 5
20   
England
Mark White
England
Matty Rowland
Sat 15:50  Table 2
21   
England
Rikki Jones
England
Dom Cooney
Sat 16:19  Table 1
22   
United Kingdom
Graeme Witton
R1
Wales
Alex Lewis
R1
Sat 15:50  Table 4
23   
United Kingdom
Jordan Sillett
England
Matt Steeper
Sat 15:50  Table 8
24   
Scotland
Steven Campbell
United Kingdom
Seb Web
Sat 16:19  Table 3

Loser round 1

Race to 8
25   
England
Dion James Owen
Scotland
Martin McIntosh
Sat 14:14  Table 2
26   
England
John Patrick
R1
England
Steve Nesden
Sat 14:15  Table 3
27   
England
Jack Heckingbottom
Wales
Nathan James
Sat 14:14  Table 4
28   
England
Vik Makh
R2
England
Hassan Miah
Sat 14:27  Table 7
29   
England
dave sanderson
United Kingdom
Sam Bircher
Sat 14:28  Table 6
30   
Ireland
Shaun Sharkey
England
chris rushton
Sat 14:28  Table 8
31   
England
joe hutton
England
Andy Cragg
Sat 15:32  Table 1
32   
England
Ricky Popat
England
anthony tedds
Sat 14:55  Table 5

Loser round 2

Race to 8
33   
Scotland
Martin McIntosh
Scotland
Steven Campbell
Sat 18:15  Table 2
34   
England
Steve Nesden
United Kingdom
Jordan Sillett
Sat 18:31  Table 1
35   
England
Jack Heckingbottom
Wales
Alex Lewis
Sat 18:30  Table 5
36   
England
Hassan Miah
England
Rikki Jones
Sat 18:15  Table 4
37   
United Kingdom
Sam Bircher
England
Mark White
Sat 18:14  Table 6
38   
Ireland
Shaun Sharkey
Scotland
David Rooney
Sat 18:31  Table 7
39   
England
Andy Cragg
England
rob wilson
Sat 18:31  Table 3
40   
England
Ricky Popat
England
Shane Webster
Sat 18:31  Table 8

Winners qualification

Race to 11
41   
Ireland
Kristi Caulfield
England
Dan Eaton-Lees
Sat 20:21  Table 8
42   
United Kingdom
Stuart Rawlings
England
Matty Rowland
Sat 20:21  Table 6
43   
England
Dom Cooney
R1
United Kingdom
Graeme Witton
R2
Sat 20:21  Table 7
44   
England
Matt Steeper
United Kingdom
Seb Web
Sat 20:21  Table 3

Loser round 3

Race to 8
45   
Scotland
Steven Campbell
United Kingdom
Jordan Sillett
Sat 20:21  Table 4
46   
Wales
Alex Lewis
England
Hassan Miah
Sat 20:21  Table 2
47   
United Kingdom
Sam Bircher
Scotland
David Rooney
Sat 20:21  Table 5
48   
England
rob wilson
England
Ricky Popat
Sat 20:21  Table 1

Losers qualification

Race to 8
49   
United Kingdom
Jordan Sillett
United Kingdom
Stuart Rawlings
Sun 11:02  Table 5
50   
Wales
Alex Lewis
Ireland
Kristi Caulfield
Sun 11:02  Table 6
51   
United Kingdom
Sam Bircher
England
Matt Steeper
Sun 11:02  Table 4
52   
England
rob wilson
England
Dom Cooney
Sun 11:02  Table 3

Quarter final

Race to 11
53   
England
Dan Eaton-Lees
Drawn from match: 49-52
Sun 13:00 
54   
England
Matty Rowland
Drawn from match: 49-52
Sun 13:00 
55   
United Kingdom
Graeme Witton
Drawn from match: 49-52
Sun 13:00 
56   
United Kingdom
Seb Web
Drawn from match: 49-52
Sun 13:00 

Semi final

Race to 11
57   
Winner of match 53
Winner of match 54
Sun 15:00 
58   
Winner of match 55
Winner of match 56
Sun 15:00 

Final

Race to 11
59   
Winner of match 57
Winner of match 58
Sun 17:30 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment