Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 4, 2023

Mini Toernooi

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage
1 Netherlands Jordi Wattimena - Likumahuwa
5 (5/0) 31 (22/9)
71%
2 Netherlands Ton Stam
5 (3/2) 28 (16/12)
57%
3 Greece Kostas Gkourovanidis
5 (3/2) 25 (14/11)
56%
4 Netherlands Chaissa Stam
4 (2/2) 26 (12/14)
46%
5 Spain Roberto Gallego Diz
3 (1/2) 18 (10/8)
56%
5 Netherlands Michael Ruitenberg
3 (1/2) 20 (9/11)
45%
7 Netherlands Do Dijkhuizen
2 (0/2) 10 (0/10)
0%
7 Greece Christina Saakian
3 (1/2) 20 (8/12)
40%
9 Netherlands Greg Flanegin
2 (0/2) 12 (4/8)
33%
Starts Dec 4, 2023, 2:00 PM (local time)
Organizer Poolcafe Breda
Contact Roberto Gallego Diz (Elespanolito@live.nl, +31 06-43165891)
Format Double elimination (9 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Netherlands
Do Dijkhuizen
Walk Over
 
2   
Netherlands
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Netherlands
Greg Flanegin
Mon 13:40  Table 3
3   
Spain
Roberto Gallego Diz
Walk Over
 
4   
Walk Over
Greece
Kostas Gkourovanidis
 
5   
Netherlands
Ton Stam
Walk Over
 
6   
Walk Over
Netherlands
Chaissa Stam
 
7   
Greece
Christina Saakian
Walk Over
 
8   
Walk Over
Netherlands
Michael Ruitenberg
 

Winner round 1

Race to 5
9   
Netherlands
Do Dijkhuizen
Netherlands
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Mon 15:07  Table 3
10   
Spain
Roberto Gallego Diz
Greece
Kostas Gkourovanidis
Mon 14:13  Table 6
11   
Netherlands
Ton Stam
Netherlands
Chaissa Stam
Mon 14:13  Table 5
12   
Greece
Christina Saakian
Netherlands
Michael Ruitenberg
Mon 14:13  Table 4

Loser round 1

Race to 5
13   
Walk Over
Netherlands
Greg Flanegin
 
14   
Walk Over
Walk Over
 
15   
Walk Over
Walk Over
 
16   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
17   
Netherlands
Greg Flanegin
Greece
Christina Saakian
Mon 15:01  Table 4
18   
Walk Over
Netherlands
Chaissa Stam
 
19   
Walk Over
Greece
Kostas Gkourovanidis
 
20   
Walk Over
Netherlands
Do Dijkhuizen
 

Winner round 2

Race to 5
21   
Netherlands
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Spain
Roberto Gallego Diz
Mon 15:08  Table 3
22   
Netherlands
Ton Stam
Netherlands
Michael Ruitenberg
Mon 15:08  Table 5

Loser round 3

Race to 5
23   
Greece
Christina Saakian
Netherlands
Chaissa Stam
Mon 16:07  Table 4
24   
Greece
Kostas Gkourovanidis
Netherlands
Do Dijkhuizen
Mon 16:00  Table 6

Loser round 4

Race to 5
25   
Netherlands
Chaissa Stam
Spain
Roberto Gallego Diz
Mon 18:27  Table 3
26   
Greece
Kostas Gkourovanidis
Netherlands
Michael Ruitenberg
Mon 16:02  Table 6

Winners qualification

Race to 5
27   
Netherlands
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Netherlands
Ton Stam
Mon 16:03  Table 3

Loser round 5

Race to 5
28   
Netherlands
Chaissa Stam
Greece
Kostas Gkourovanidis
Mon 19:24 

Losers qualification

Race to 5
29   
Greece
Kostas Gkourovanidis
Netherlands
Ton Stam
Mon 19:52 

Final

Race to 5
30   
Netherlands
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Netherlands
Ton Stam
Mon 19:53  Table 3
31   
Netherlands
Jordi Wattimena - Likumahuwa
Netherlands
Ton Stam
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants