Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 6, 2022

Make it happen Mai

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Jun 6, 2022, 6:30 PM (local time)
Format Round robin (12 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer BV Pool 2000 Herne e.V.
Contact Master BV Pool 2000

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kevin Köhle 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Claudia Neumann 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Jörg Westermeier 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Christopher Klatt 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Martin Schröder 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Udo Neumann 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Patrick Vollmerhaus 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Mark Ertel 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Patrick Fregin 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Ramin Khalili 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Erdinc Demir 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Christian Zielaff 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1-A   
Germany
Kevin Köhle
Germany
Udo Neumann
  Table 1
2-A   
Germany
Claudia Neumann
Germany
Martin Schröder
 
3-A   
Germany
Jörg Westermeier
Germany
Christopher Klatt
 
4-B   
Germany
Patrick Vollmerhaus
Germany
Christian Zielaff
 
5-B   
Germany
Mark Ertel
Germany
Erdinc Demir
 
6-B   
Germany
Patrick Fregin
Germany
Ramin Khalili
 

Round 2

Race to 3
7-A   
Germany
Kevin Köhle
Germany
Martin Schröder
 
8-A   
Germany
Udo Neumann
Germany
Christopher Klatt
 
9-A   
Germany
Claudia Neumann
Germany
Jörg Westermeier
 
10-B   
Germany
Patrick Vollmerhaus
Germany
Erdinc Demir
 
11-B   
Germany
Christian Zielaff
Germany
Ramin Khalili
 
12-B   
Germany
Mark Ertel
Germany
Patrick Fregin
 

Round 3

Race to 3
13-A   
Germany
Kevin Köhle
Germany
Christopher Klatt
 
14-A   
Germany
Martin Schröder
Germany
Jörg Westermeier
 
15-A   
Germany
Udo Neumann
Germany
Claudia Neumann
 
16-B   
Germany
Patrick Vollmerhaus
Germany
Ramin Khalili
 
17-B   
Germany
Erdinc Demir
Germany
Patrick Fregin
 
18-B   
Germany
Christian Zielaff
Germany
Mark Ertel
 

Round 4

Race to 3
19-A   
Germany
Kevin Köhle
Germany
Jörg Westermeier
 
20-A   
Germany
Christopher Klatt
Germany
Claudia Neumann
 
21-A   
Germany
Martin Schröder
Germany
Udo Neumann
 
22-B   
Germany
Patrick Vollmerhaus
Germany
Patrick Fregin
 
23-B   
Germany
Ramin Khalili
Germany
Mark Ertel
 
24-B   
Germany
Erdinc Demir
Germany
Christian Zielaff
 

Round 5

Race to 3
25-A   
Germany
Kevin Köhle
Germany
Claudia Neumann
 
26-A   
Germany
Jörg Westermeier
Germany
Udo Neumann
 
27-A   
Germany
Christopher Klatt
Germany
Martin Schröder
 
28-B   
Germany
Patrick Vollmerhaus
Germany
Mark Ertel
 
29-B   
Germany
Patrick Fregin
Germany
Christian Zielaff
 
30-B   
Germany
Ramin Khalili
Germany
Erdinc Demir
 

Quarter final

Race to 3
31   
Drawn from group standings
Drawn from group standings
 
32   
Drawn from group standings
Drawn from group standings
 
33   
Drawn from group standings
Drawn from group standings
 
34   
Drawn from group standings
Drawn from group standings
 

Semi final

Race to 3
35   
Winner of match 31
Winner of match 32
 
36   
Winner of match 33
Winner of match 34
 

Final

Race to 3
37   
Winner of match 35
Winner of match 36
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants