Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

March 26, 2021

MOO CUE SPORT FRIDAY COMP #8

Blackball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Mar 26, 2021, 6:00 PM (local time)
Format Single elimination (24 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Organizer Agile Sports
Contact Annelise Van Vuuren (annelisevn@hotmail.com, 0829219186)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
South Africa
Nathi Mahlangu
Walk Over
 
2   
South Africa
Brian Shiburi
South Africa
Ian Currie
Fri 16:25  Table 1
3   
South Africa
Paul Khumalo
South Africa
Stanley Mashiane
Fri 16:25  Table 2
4   
Walk Over
South Africa
Peter Nwaila (Panda's)
 
5   
South Africa
Annemarie Wilson
Walk Over
 
6   
South Africa
Jacobus Le Roux
South Africa
Annelise Van Vuuren
Fri 16:25  Table 3
7   
South Africa
Fezile Kweza
South Africa
Mandi Mente
Fri 16:58  Table 1
8   
Walk Over
South Africa
Kagiso Komape
 
9   
South Africa
Tower Skosana
Walk Over
 
10   
South Africa
Sfiso Skosana
South Africa
Gerrie Muller
Fri 17:29  Table 3
11   
South Africa
Nicolas Muller
South Africa
Elaine Muller
Fri 16:55  Table 3
12   
Walk Over
South Africa
Felix Nkosi
 
13   
South Africa
Themba Mahlangu
Walk Over
 
14   
South Africa
Chris Madonsela
South Africa
Lesh Maela
Fri 17:32  Table 1
15   
South Africa
Hendry Erasmus
South Africa
Jannie Schnell
Fri 17:36  Table 2
16   
Walk Over
South Africa
Frans Muller
 

Round 2

Race to 3
17   
South Africa
Nathi Mahlangu
South Africa
Ian Currie
Fri 18:04  Table 3
18   
South Africa
Stanley Mashiane
South Africa
Peter Nwaila (Panda's)
Fri 18:05  Table 1
19   
South Africa
Annemarie Wilson
South Africa
Jacobus Le Roux
Fri 18:18  Table 2
20   
South Africa
Fezile Kweza
South Africa
Kagiso Komape
Fri 18:44  Table 3
21   
South Africa
Tower Skosana
South Africa
Sfiso Skosana
Fri 18:32  Table 1
22   
South Africa
Nicolas Muller
South Africa
Felix Nkosi
Fri 18:35  Table 2
23   
South Africa
Themba Mahlangu
South Africa
Lesh Maela
Fri 19:04  Table 3
24   
South Africa
Hendry Erasmus
South Africa
Frans Muller
Fri 19:05  Table 1

Quarter final

Race to 3
25   
South Africa
Ian Currie
South Africa
Peter Nwaila (Panda's)
Fri 19:30  Table 2
26   
South Africa
Jacobus Le Roux
South Africa
Fezile Kweza
Fri 19:50  Table 2
27   
South Africa
Sfiso Skosana
South Africa
Nicolas Muller
Fri 19:35  Table 3
28   
South Africa
Themba Mahlangu
South Africa
Hendry Erasmus
Fri 19:57  Table 1

Semi final

Race to 3
29   
South Africa
Peter Nwaila (Panda's)
South Africa
Jacobus Le Roux
Fri 20:18  Table 2
30   
South Africa
Sfiso Skosana
South Africa
Themba Mahlangu
Fri 20:33  Table 1

Final

Race to 3
31   
South Africa
Jacobus Le Roux
South Africa
Themba Mahlangu
Fri 20:56  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants