Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 29 - October 5, 2022

La Stalla International Rules 2022 Series 3

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Sep 29, 2022, 6:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (48 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Malta Pool Association
Contact Charles Peresso (charlesperesso@gmail.com, +356 77657756)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Malta
Keith Caruana
Malta
Dylan Cassar
Thu 18:45 
2   
Malta
Stephen Falzon
Malta
Wayne Bonnici
Thu 19:15  Table 2
3   
Malta
Ryan Pisani
Malta
Clive Baldacchino
Thu 18:33  Table 1
4   
Malta
Jesmond Schembri
Malta
Troy Zammit
Thu 18:29  Table 2
5   
Malta
Jesmond Falzon
Malta
Duncan Pisani
Thu 18:48 
6   
Malta
Scott Muscat
Malta
Warren Falzon
Thu 18:24  Table 3
7   
Malta
Wayne Pace
Malta
Nick Muscat
Thu 18:48  Table 6
8   
Malta
Dejan Grech
Malta
Kevin Mercieca
Thu 17:58  Table 3
9   
Malta
Chris Zaffarese
Malta
Matthias Debono
Thu 18:17  Table 4
10   
Malta
BYE
Malta
Steven Muscat
 
11   
Malta
Dejan Mallia
Malta
Dielyn Edwards
Thu 19:01  Table 3
12   
Malta
Gilmoure Scicluna
R3
Malta
Emerson Sciberras
Thu 18:41  Table 5
13   
Malta
Kerstin Vella
Malta
Matthew Zammit
Thu 19:45  Table 5
14   
Malta
BYE
Malta
Karl Caruana
 
15   
Malta
Alan Spiteri
Malta
Charles Peresso
Thu 19:50 
16   
Malta
Nordai Desira
Malta
Melo Zammit
Thu 19:49  Table 6

Winners qualification

Race to 5
17   
Malta
Clint Grima
Malta
Keith Caruana
Thu 19:44  Table 4
18   
Malta
Wayne Bonnici
Malta
Joseph Casha
Thu 20:04  Table 2
19   
Malta
Ezio Fenech
Malta
Ryan Pisani
Thu 20:04  Table 1
20   
Malta
Jesmond Schembri
Malta
Sacha Gauci
Thu 20:41  Table 4
21   
Malta
Daniel Grima
Malta
Jesmond Falzon
Thu 20:12  Table 3
22   
Malta
Warren Falzon
Malta
Gabriel Vella
Thu 20:16  Table 5
23   
Malta
Noel Cassar
Malta
Wayne Pace
Thu 20:53  Table 2
24   
Malta
Dejan Grech
Malta
Nathaniel Palmier
Thu 19:11  Table 4
25   
Malta
Clayton Castaldi
Malta
Matthias Debono
Thu 21:23  Table 2
26   
Malta
Steven Muscat
Malta
Lydan Debono
Thu 20:58  Table 1
27   
Malta
Nicolò Agius Muscat
Malta
Dielyn Edwards
Thu 21:10 
28   
Malta
Emerson Sciberras
Malta
Joseph Zammit
Thu 20:42  Table 6
29   
Malta
Brendan Falzon
Malta
Kerstin Vella
Thu 21:06  Table 3
30   
Malta
Karl Caruana
Malta
Brian Grech
Thu 21:32  Table 5
31   
Malta
Tonio Cassar
Malta
Charles Peresso
Thu 21:30 
32   
Malta
Nordai Desira
Malta
Chris Tabone
Thu 21:30 

Losers qualification

Race to 5
33   
Malta
Dylan Cassar
Malta
Chris Tabone
Fri 20:22 
34   
Malta
Stephen Falzon
Malta
Tonio Cassar
Fri 19:05  Table 1
35   
Malta
Clive Baldacchino
Malta
Karl Caruana
Fri 18:26  Table 3
36   
Malta
Troy Zammit
Malta
Kerstin Vella
Fri 19:06  Table 2
37   
Malta
Duncan Pisani
Malta
Joseph Zammit
Fri 19:41 
38   
Malta
Scott Muscat
Malta
Nicolò Agius Muscat
Fri 18:30 
39   
Malta
Nick Muscat
Malta
Lydan Debono
Fri 17:30 
40   
Malta
Kevin Mercieca
Malta
Matthias Debono
Fri 18:21  Table 4
41   
Malta
Chris Zaffarese
Malta
Nathaniel Palmier
Fri 19:50 
42   
Malta
BYE
Malta
Noel Cassar
 
43   
Malta
Dejan Mallia
Malta
Gabriel Vella
Fri 19:06  Table 4
44   
Malta
Gilmoure Scicluna
Malta
Jesmond Falzon
Fri 19:06  Table 6
45   
Malta
Matthew Zammit
Malta
Sacha Gauci
Fri 18:35  Table 5
46   
Malta
BYE
Malta
Ezio Fenech
 
47   
Malta
Alan Spiteri
Malta
Wayne Bonnici
Wed 19:10 
48   
Malta
Melo Zammit
Malta
Clint Grima
Fri 18:30  Table 6

Last thirtytwo

Race to 6
49   
Malta
Keith Caruana
Malta
Dylan Cassar
Mon 18:48  Table 4
50   
Malta
Joseph Casha
Malta
Matthew Zammit
Mon 19:08  Table 6
51   
Malta
Ryan Pisani
Malta
Troy Zammit
Mon 18:26  Table 2
52   
Malta
Jesmond Schembri
Malta
Chris Zaffarese
Mon 18:27  Table 5
53   
Malta
Daniel Grima
Malta
Nick Muscat
Mon 18:27  Table 6
54   
Malta
Warren Falzon
Malta
Scott Muscat
Mon 19:12  Table 1
55   
Malta
Wayne Pace
Malta
Karl Caruana
Mon 20:00  Table 4
56   
Malta
Dejan Grech
Malta
Gilmoure Scicluna
Mon 18:20  Table 3
57   
Malta
Clayton Castaldi
Malta
Melo Zammit
Mon 20:10 
58   
Malta
Steven Muscat
Malta
Joseph Zammit
Mon 18:24  Table 3
59   
Malta
Dielyn Edwards
Malta
Gabriel Vella
Mon 19:15  Table 3
60   
Malta
Emerson Sciberras
Malta
Stephen Falzon
Mon 18:27  Table 4
61   
Malta
Brendan Falzon
Malta
Noel Cassar
Mon 19:41  Table 2
62   
Malta
Brian Grech
Malta
Wayne Bonnici
Mon 19:55  Table 6
63   
Malta
Charles Peresso
Malta
Kevin Mercieca
Mon 18:24  Table 1
64   
Malta
Nordai Desira
Malta
Ezio Fenech
Mon 19:20 

Last sixteen

Race to 6
65   
Malta
Keith Caruana
Malta
Matthew Zammit
Tue 18:26  Table 3
66   
Malta
Ryan Pisani
Malta
Jesmond Schembri
Tue 18:26  Table 1
67   
Malta
Daniel Grima
Malta
Warren Falzon
Tue 18:26  Table 4
68   
Malta
Wayne Pace
Malta
Dejan Grech
Tue 18:25  Table 2
69   
Malta
Clayton Castaldi
Malta
Steven Muscat
Tue 19:34  Table 5
70   
Malta
Gabriel Vella
Malta
Emerson Sciberras
Tue 18:30  Table 5
71   
Malta
Brendan Falzon
Malta
Wayne Bonnici
Tue 19:05  Table 2
72   
Malta
Kevin Mercieca
Malta
Nordai Desira
Tue 19:42  Table 1

Quarter final

Race to 6
73   
Malta
Matthew Zammit
Malta
Ryan Pisani
Tue 19:55  Table 3
74   
Malta
Warren Falzon
Malta
Dejan Grech
Tue 19:55  Table 4
75   
Malta
Clayton Castaldi
Malta
Gabriel Vella
Tue 21:01  Table 1
76   
Malta
Brendan Falzon
Malta
Kevin Mercieca
Tue 20:40  Table 2

Semi final

Race to 7
77   
Malta
Ryan Pisani
Malta
Warren Falzon
Wed 18:30  Table 3
78   
Malta
Clayton Castaldi
Malta
Kevin Mercieca
Wed 18:30  Table 4

Final

Race to 8
79   
Malta
Ryan Pisani
Malta
Clayton Castaldi
Wed 20:01  Table 7

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants