Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 22 - August 28, 2022

La Stalla International Rules 2022 Series 1

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Starts Aug 22, 2022, 6:00 PM (local time)
Format Double to Single elimination (48 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Organizer Malta Pool Association
Contact Charles Peresso (charlesperesso@gmail.com, +356 77657756)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Malta
Chris Tabone
Malta
Nick Muscat
Mon 19:44  Table 4
2   
Malta
Rudolph Gellel
Malta
Raymond Caruana
Mon 19:50 
3   
Malta
Keith Caruana
Malta
Jesmond Falzon
Mon 19:40  Table 2
4   
Malta
Tony Drago
Malta
Dejan Mallia
Mon 20:06  Table 5
5   
Malta
Emerson Sciberras
Malta
Melo Zammit
Mon 20:25  Table 2
6   
Malta
Kerstin Vella
Malta
Chris Zaffarese
Mon 19:35  Table 5
7   
Malta
Dylan Cassar
R1
Malta
Gilmoure Scicluna
Mon 20:28  Table 3
8   
Malta
Dejan Grech
Malta
Clive Baldacchino
Mon 18:10  Table 3
9   
Malta
Daniel Grima
Malta
Nathaniel Palmier
Mon 20:30  Table 6
10   
Malta
Johan Attard
Malta
Gabriel Vella
Mon 20:49  Table 5
11   
Malta
Brendan Falzon
Malta
Nordai Desira
Mon 20:51  Table 1
12   
Malta
Dielyn Edwards
Malta
Ryan Pisani
Mon 18:28  Table 6
13   
Malta
Steven Muscat
Malta
Troy Zammit
Mon 18:28  Table 5
14   
Malta
Joseph Zammit
Malta
Ezio Fenech
Mon 18:16  Table 1
15   
Malta
Duncan Pisani
Malta
Jesmond Schembri
Mon 18:20  Table 2
16   
Malta
Pasquale Sciberras
Malta
Scott Muscat
Mon 18:15  Table 4

Winners qualification

Race to 5
17   
Malta
Tony Muscat
Malta
Chris Tabone
Mon 20:53  Table 4
18   
Malta
Raymond Caruana
Malta
Matthew Zammit
Mon 21:26  Table 6
19   
Malta
Kevin Mercieca
Malta
Keith Caruana
Mon 21:31  Table 3
20   
Malta
Tony Drago
Malta
Wayne Bonnici
Mon 21:24  Table 2
21   
Malta
Alessio Magro
Malta
Emerson Sciberras
Mon 21:36  Table 5
22   
Malta
Chris Zaffarese
Malta
Noel Cassar
Mon 22:12  Table 2
23   
Malta
Clint Grima
Malta
Dylan Cassar
Mon 21:40  Table 4
24   
Malta
Dejan Grech
Malta
Warren Falzon
Mon 19:32  Table 3
25   
Malta
Brian Grech
Malta
Daniel Grima
Mon 21:53  Table 1
26   
Malta
Johan Attard
Malta
Karl Caruana
Mon 22:00  Table 6
27   
Malta
Joseph Casha
Malta
Nordai Desira
Mon 22:12  Table 5
28   
Malta
Ryan Pisani
Malta
Alan Spiteri
Mon 19:10 
29   
Malta
Duncan Edwards
Malta
Troy Zammit
Mon 19:09  Table 4
30   
Malta
Joseph Zammit
Malta
Matthias Debono
Mon 19:38  Table 6
31   
Malta
Nicolò Agius Muscat
Malta
Jesmond Schembri
Mon 19:39  Table 1
32   
Malta
Scott Muscat
Malta
Tonio Cassar
Mon 19:10 

Losers qualification

Race to 5
33   
Malta
Nick Muscat
Malta
Tonio Cassar
Tue 18:25  Table 2
34   
Malta
Rudolph Gellel
Malta
Nicolò Agius Muscat
Tue 18:25  Table 3
35   
Malta
Jesmond Falzon
Malta
Joseph Zammit
Tue 18:22  Table 1
36   
Malta
Dejan Mallia
Malta
Duncan Edwards
Tue 18:58  Table 5
37   
Malta
Melo Zammit
Malta
Alan Spiteri
Tue 19:00  Table 4
38   
Malta
Kerstin Vella
Malta
Nordai Desira
Tue 20:15  Table 2
39   
Malta
Gilmoure Scicluna
Malta
Karl Caruana
Tue 20:30 
40   
Malta
Clive Baldacchino
Malta
Daniel Grima
Tue 18:28  Table 4
41   
Malta
Nathaniel Palmier
Malta
Warren Falzon
Tue 18:47 
42   
Malta
Gabriel Vella
Malta
Dylan Cassar
Tue 18:30 
43   
Malta
Brendan Falzon
Malta
Chris Zaffarese
Tue 18:59  Table 6
44   
Malta
Dielyn Edwards
Malta
Alessio Magro
Tue 20:00 
45   
Malta
Steven Muscat
Malta
Tony Drago
Tue 18:15  Table 5
46   
Malta
Ezio Fenech
Malta
Keith Caruana
Tue 19:15 
47   
Malta
Duncan Pisani
Malta
Matthew Zammit
Tue 20:09  Table 3
48   
Malta
Pasquale Sciberras
Malta
Tony Muscat
Tue 18:25  Table 6

Last thirtytwo

Race to 6
49   
Malta
Chris Tabone
Malta
Tony Drago
Wed 19:19  Table 2
50   
Malta
Raymond Caruana
Malta
Dielyn Edwards
Wed 18:14  Table 5
51   
Malta
Kevin Mercieca
Malta
Brendan Falzon
Wed 19:06  Table 1
52   
Malta
Wayne Bonnici
Malta
Joseph Zammit
Wed 18:18  Table 2
53   
Malta
Emerson Sciberras
Malta
Alan Spiteri
Wed 18:58  Table 3
54   
Malta
Noel Cassar
Malta
Karl Caruana
Wed 19:58  Table 3
55   
Malta
Clint Grima
Malta
Duncan Edwards
Wed 18:15  Table 6
56   
Malta
Dejan Grech
Malta
Rudolph Gellel
Wed 17:19  Table 3
57   
Malta
Brian Grech
Malta
Duncan Pisani
Wed 19:27  Table 6
58   
Malta
Johan Attard
Malta
Ezio Fenech
Wed 18:14  Table 3
59   
Malta
Joseph Casha
Malta
Tony Muscat
Wed 19:19  Table 5
60   
Malta
Ryan Pisani
Malta
Clive Baldacchino
Wed 20:08  Table 4
61   
Malta
Troy Zammit
Malta
Tonio Cassar
Wed 19:30 
62   
Malta
Matthias Debono
Malta
Warren Falzon
Wed 20:02  Table 2
63   
Malta
Jesmond Schembri
Malta
Dylan Cassar
Wed 18:14  Table 4
64   
Malta
Scott Muscat
Malta
Kerstin Vella
Wed 18:15  Table 1

Last sixteen

Race to 6
65   
Malta
Tony Drago
Malta
Raymond Caruana
Thu 18:58  Table 3
66   
Malta
Brendan Falzon
Malta
Wayne Bonnici
Thu 19:30 
67   
Malta
Alan Spiteri
Malta
Noel Cassar
Thu 18:58  Table 4
68   
Malta
Clint Grima
Malta
Dejan Grech
Thu 18:34  Table 2
69   
Malta
Duncan Pisani
Malta
Johan Attard
Thu 18:34  Table 1
70   
Malta
Joseph Casha
Malta
Ryan Pisani
Thu 17:53  Table 3
71   
Malta
Troy Zammit
Malta
Matthias Debono
Thu 20:19  Table 3
72   
Malta
Jesmond Schembri
Malta
Scott Muscat
Fri 17:00 

Quarter final

Race to 6
73   
Malta
Tony Drago
Malta
Brendan Falzon
Fri 18:35  Table 1
74   
Malta
Noel Cassar
Malta
Dejan Grech
Fri 20:55  Table 2
75   
Malta
Johan Attard
Malta
Joseph Casha
Fri 18:35  Table 3
76   
Malta
Troy Zammit
Malta
Scott Muscat
Fri 18:35  Table 4

Semi final

Race to 7
77   
Malta
Tony Drago
Malta
Dejan Grech
Sat 10:29  Table 2
78   
Malta
Johan Attard
Malta
Troy Zammit
Sat 10:29  Table 4

Final

Race to 8
79   
Malta
Dejan Grech
Malta
Johan Attard
Sun 17:36  Table 7

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants