Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

May 10, 2019

LPS 10/10

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Ralf Zielske
GVO Oldenburg
5 (5/0) 30 (20/10)
67%
70
2 Florian Stegemann
TuS BW Lohne
5 (4/1) 29 (19/10)
66%
50
3 Tobias Espelage
5 (3/2) 25 (12/13)
48%
35
3 Uwe Kohorst
5 (3/2) 27 (15/12)
56%
35
5 Thorsten Bischof
TuS BW Lohne
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
25
5 Josef Lüske
TuS BW Lohne
5 (3/2) 22 (11/11)
50%
25
7 Christian Benken
3 (1/2) 13 (4/9)
31%
20
7 Benjamin Elfert
4 (2/2) 18 (10/8)
56%
20
9 Christian Hilgefort
TuS BW Lohne
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
15
9 Michael Willenborg
3 (1/2) 17 (8/9)
47%
15
9 Axel Kläne
3 (1/2) 17 (7/10)
41%
15
9 Martin Hefkaluk
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
15
13 Christian Kröger
TuS BW Lohne
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
10
13 Alexander Reichel
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
10
Entry deadline May 10, 2019, 8:00 PM (local time)
Starts May 10, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (14 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Lohner Pool Series 2018/19
Organizer TuS BW Lohne
Contact Administrator TuS BW Lohne (pbc.lohne@gmail.com)
More info
...
Ausschreibung, Infos, Datenschutz etc. (*.pdf):
https://1drv.ms/b/s!AjR_3QmQ8JhNhPpA9LA2ohFRyLhjOQ

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Thorsten Bischof
Walk Over
 
2   
Germany
Martin Hefkaluk
Germany
Christian Hilgefort
Fri 19:43  Table 6
3   
Germany
Florian Stegemann
Germany
Benjamin Eifert
Fri 19:43  Table 1
4   
Germany
Alexander Reichel
Germany
Josef Lüske
Fri 19:43  Table 2
5   
Germany
Christian Kröger
Germany
Uwe Kohorst
Fri 19:44  Table 5
6   
Germany
Axel Kläne
Germany
Michael Willenborg
Fri 19:44  Table 3
7   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Christian Benken
Fri 19:44  Table 4
8   
Walk Over
Germany
Tobias Espelage
 

Winner round 1

Race to 4
9   
Germany
Thorsten Bischof
Germany
Christian Hilgefort
Fri 21:19  Table 5
10   
Germany
Florian Stegemann
Germany
Josef Lüske
Fri 20:23  Table 2
11   
Germany
Uwe Kohorst
Germany
Axel Kläne
Fri 21:03  Table 1
12   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Tobias Espelage
Fri 20:21  Table 1

Loser round 1

Race to 3
13   
Walk Over
Germany
Martin Hefkaluk
 
14   
Germany
Benjamin Eifert
Germany
Alexander Reichel
Fri 21:03  Table 2
15   
Germany
Christian Kröger
Germany
Michael Willenborg
Fri 21:03  Table 3
16   
Germany
Christian Benken
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
17   
Germany
Martin Hefkaluk
Germany
Tobias Espelage
Fri 21:20  Table 2
18   
Germany
Benjamin Eifert
Germany
Axel Kläne
Fri 22:44  Table 1
19   
Germany
Michael Willenborg
Germany
Josef Lüske
Fri 21:49  Table 3
20   
Germany
Christian Benken
Germany
Christian Hilgefort
Fri 21:57  Table 4

Winners qualification

Race to 4
21   
Germany
Thorsten Bischof
Germany
Florian Stegemann
Fri 21:53  Table 5
22   
Germany
Uwe Kohorst
Germany
Ralf Zielske
Fri 22:44  Table 3

Loser round 3

Race to 3
23   
Germany
Tobias Espelage
Germany
Benjamin Eifert
Fri 23:23  Table 1
24   
Germany
Josef Lüske
Germany
Christian Benken
Fri 22:31  Table 2

Losers qualification

Race to 3
25   
Germany
Tobias Espelage
Germany
Thorsten Bischof
Sat 00:04  Table 1
26   
Germany
Josef Lüske
Germany
Uwe Kohorst
Fri 23:52  Table 2

Semi final

Race to 4
27   
Germany
Florian Stegemann
Germany
Uwe Kohorst
Sat 00:50  Table 2
28   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Tobias Espelage
Sat 00:50  Table 1

Final

Race to 4
29   
Germany
Florian Stegemann
Germany
Ralf Zielske
Sat 01:34  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants