Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 12, 2019

LPS 09/10

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Michael Karns
5 (5/0) 33 (20/13)
61%
95
2 Michael Willenborg
8 (6/2) 44 (25/19)
57%
70
3 Olaf Meyer
6 (4/2) 28 (18/10)
64%
50
3 Florian Stegemann
TuS BW Lohne
4 (3/1) 21 (14/7)
67%
50
5 Josef Lüske
TuS BW Lohne
4 (2/2) 24 (12/12)
50%
35
5 Robin Bellal
4 (2/2) 19 (8/11)
42%
35
7 Thorsten Bischof
TuS BW Lohne
5 (3/2) 28 (14/14)
50%
25
7 Michael Kampers
5 (3/2) 21 (12/9)
57%
25
9 Tobias Espelage
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
20
Show more
9 Ralf Zielske
GVO Oldenburg
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
20
9 Theodor Buchsmann
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
20
9 Benjamin Elfert
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
20
13 Andre Buschermöhle
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
15
13 Axel Kläne
2 (0/2) 12 (5/7)
42%
15
13 Uwe Kohorst
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
15
13 Alexander Reichel
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
15
17 Christian Hilgefort
TuS BW Lohne
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
10
17 Martin Hefkaluk
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
10
Entry deadline Apr 12, 2019, 7:30 PM (local time)
Starts Apr 12, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (18 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Lohner Pool Series 2018/19
Organizer TuS BW Lohne
Contact Administrator TuS BW Lohne (pbc.lohne@gmail.com)
More info
...
Ausschreibung, Infos, Datenschutz etc. (*.pdf):
https://1drv.ms/b/s!AjR_3QmQ8JhNhPpA9LA2ohFRyLhjOQ

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Uwe Kohorst
Walk Over
 
2   
Germany
Michael Willenborg
Germany
Martin Hefkaluk
Fri 19:36  Table 1
3   
Germany
Robin Bellal Hassan
Walk Over
 
4   
Walk Over
Germany
Ralf Zielske
 
5   
Germany
Axel Kläne
Walk Over
 
6   
Walk Over
Germany
Benjamin Eifert
 
7   
Russia
Theodor Buchsmann
Walk Over
 
8   
Walk Over
Germany
Florian Stegemann
 
9   
Germany
Alexander Reichel
Walk Over
 
10   
Walk Over
Germany
Olaf Meyer
 
11   
Germany
Tobias Espelage
Walk Over
 
12   
Walk Over
Germany
Josef Lüske
 
13   
Germany
Andre Buschermöhle
Walk Over
 
14   
Walk Over
Germany
Michael Karns
 
15   
Germany
Christian Hilgefort
Germany
Thorsten Bischof
Fri 19:36  Table 2
16   
Walk Over
Germany
Michael Kampers
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Uwe Kohorst
Germany
Michael Willenborg
Fri 20:13  Table 1
18   
Germany
Robin Bellal Hassan
Germany
Ralf Zielske
Fri 19:37  Table 3
19   
Germany
Axel Kläne
Germany
Benjamin Eifert
Fri 19:37  Table 4
20   
Russia
Theodor Buchsmann
Germany
Florian Stegemann
Fri 19:37  Table 5
21   
Germany
Alexander Reichel
Germany
Olaf Meyer
Fri 19:38  Table 6
22   
Germany
Tobias Espelage
Germany
Josef Lüske
Fri 20:18  Table 5
23   
Germany
Andre Buschermöhle
Germany
Michael Karns
Fri 20:20  Table 6
24   
Germany
Thorsten Bischof
Germany
Michael Kampers
Fri 20:22  Table 2

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Germany
Martin Hefkaluk
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Walk Over
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Germany
Christian Hilgefort
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Germany
Martin Hefkaluk
Germany
Michael Kampers
Fri 21:06  Table 2
34   
Walk Over
Germany
Andre Buschermöhle
 
35   
Walk Over
Germany
Tobias Espelage
 
36   
Walk Over
Germany
Alexander Reichel
 
37   
Walk Over
Russia
Theodor Buchsmann
 
38   
Walk Over
Germany
Axel Kläne
 
39   
Walk Over
Germany
Ralf Zielske
 
40   
Germany
Christian Hilgefort
Germany
Uwe Kohorst
Fri 20:54  Table 1

Winner round 2

Race to 4
41   
Germany
Michael Willenborg
Germany
Robin Bellal Hassan
Fri 20:55  Table 4
42   
Germany
Benjamin Eifert
Germany
Florian Stegemann
Fri 20:33  Table 4
43   
Germany
Olaf Meyer
Germany
Josef Lüske
Fri 21:19  Table 5
44   
Germany
Michael Karns
Germany
Thorsten Bischof
Fri 21:14  Table 3

Loser round 3

Race to 3
45   
Germany
Michael Kampers
Germany
Andre Buschermöhle
Fri 21:26  Table 2
46   
Germany
Tobias Espelage
Germany
Alexander Reichel
Fri 21:20  Table 6
47   
Russia
Theodor Buchsmann
Germany
Axel Kläne
Fri 20:34  Table 3
48   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Uwe Kohorst
Fri 21:40  Table 1

Loser round 4

Race to 3
49   
Germany
Michael Kampers
Germany
Benjamin Eifert
Fri 21:50  Table 2
50   
Germany
Tobias Espelage
Germany
Michael Willenborg
Fri 21:54  Table 6
51   
Russia
Theodor Buchsmann
Germany
Thorsten Bischof
Fri 22:06  Table 3
52   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Olaf Meyer
Fri 22:14  Table 1

Winners qualification

Race to 4
53   
Germany
Robin Bellal Hassan
Germany
Florian Stegemann
  Table 4
54   
Germany
Josef Lüske
Germany
Michael Karns
Fri 22:14  Table 5

Loser round 5

Race to 3
55   
Germany
Michael Kampers
Germany
Michael Willenborg
Fri 22:32  Table 2
56   
Germany
Thorsten Bischof
Germany
Olaf Meyer
Fri 22:45  Table 1

Losers qualification

Race to 3
57   
Germany
Michael Willenborg
Germany
Josef Lüske
Fri 23:09  Table 5
58   
Germany
Olaf Meyer
Germany
Robin Bellal Hassan
Fri 23:08  Table 1

Semi final

Race to 4
59   
Germany
Florian Stegemann
Germany
Michael Willenborg
Fri 23:41  Table 5
60   
Germany
Michael Karns
Germany
Olaf Meyer
Fri 23:41  Table 1

Final

Race to 4
61   
Germany
Michael Willenborg
Germany
Michael Karns
Sat 00:34  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants