Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

December 13, 2019

LPS 05/10

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Michael Kampers
6 (5/1) 31 (22/9)
71%
95
2 Naci Yilmaz
5 (4/1) 27 (16/11)
59%
70
3 Josef Lüske
TuS BW Lohne
4 (3/1) 22 (12/10)
55%
50
3 Wolfgang Zumbrägel
4 (3/1) 21 (13/8)
62%
50
5 Ralf Zielske
4 (2/2) 19 (10/9)
53%
35
5 Christian Benken
5 (3/2) 24 (14/10)
58%
35
5 Friedrich Siekmeier
3 (2/1) 15 (10/5)
67%
35
5 Vinzenz Seep
5 (3/2) 28 (15/13)
54%
35
9 Thorsten Bischof
TuS BW Lohne
3 (1/2) 13 (6/7)
46%
20
Show more
9 Christian Kröger
TuS BW Lohne
5 (3/2) 22 (10/12)
45%
20
9 Alex Mirandah
3 (1/2) 14 (7/7)
50%
20
9 Axel Kläne
4 (2/2) 17 (7/10)
41%
20
13 Andre Buschermöhle
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
15
13 Martin Hefkaluk
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
15
13 Eberhard Rutenberg
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
15
13 Nicole Scherler
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
15
17 Christian Hilgefort
TuS BW Lohne
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
10
17 Ralph Scherler
3 (1/2) 15 (7/8)
47%
10
17 Sven Langnese
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
10
Entry deadline Dec 13, 2019, 7:30 PM (local time)
Starts Dec 13, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (19 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Lohner Pool Series 2019/20 (canceled)
Organizer TuS BW Lohne
Contact Administrator TuS BW Lohne (pbc.lohne@gmail.com)
More info

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Wolfgang Zumbrägel
Walk Over
 
2   
Germany
Christian Kröger
Vinzenz Seep
Fri 19:32  Table 3
3   
Germany
Michael Kampers
Walk Over
 
4   
Walk Over
Germany
Nicole Scherler
 
5   
Germany
Andre Buschermöhle
Walk Over
 
6   
Walk Over
Germany
Thorsten Bischof
 
7   
Germany
Sven Langnese
Walk Over
 
8   
Walk Over
Germany
Friedrich Siekmeier
 
9   
Eberhard Rutenberg
Walk Over
 
10   
Germany
Axel Kläne
Germany
Christian Benken
Fri 19:32  Table 1
11   
Germany
Alex Mirandah
Walk Over
 
12   
Walk Over
Turkey
Naci Yilmaz
 
13   
Germany
Josef Lüske
Walk Over
 
14   
Walk Over
Germany
Martin Hefkaluk
 
15   
Germany
Christian Hilgefort
Germany
Ralph Scherler
Fri 19:32  Table 2
16   
Walk Over
Germany
Ralf Zielske
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Wolfgang Zumbrägel
Germany
Christian Kröger
Fri 20:45  Table 6
18   
Germany
Michael Kampers
Germany
Nicole Scherler
Fri 19:33  Table 6
19   
Germany
Andre Buschermöhle
Germany
Thorsten Bischof
Fri 19:33  Table 4
20   
Germany
Sven Langnese
Germany
Friedrich Siekmeier
Fri 19:33  Table 5
21   
Eberhard Rutenberg
Germany
Christian Benken
Fri 19:51  Table 6
22   
Germany
Alex Mirandah
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 19:51  Table 1
23   
Germany
Josef Lüske
Germany
Martin Hefkaluk
Fri 19:51  Table 4
24   
Germany
Ralph Scherler
Germany
Ralf Zielske
Fri 20:05  Table 2

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Vinzenz Seep
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Axel Kläne
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Germany
Christian Hilgefort
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Vinzenz Seep
Germany
Ralph Scherler
Fri 20:48  Table 3
34   
Walk Over
Germany
Martin Hefkaluk
 
35   
Walk Over
Germany
Alex Mirandah
 
36   
Walk Over
Eberhard Rutenberg
 
37   
Germany
Axel Kläne
Germany
Sven Langnese
Fri 19:57  Table 5
38   
Walk Over
Germany
Andre Buschermöhle
 
39   
Walk Over
Germany
Nicole Scherler
 
40   
Germany
Christian Hilgefort
Germany
Christian Kröger
Fri 21:16  Table 3

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Wolfgang Zumbrägel
Germany
Michael Kampers
Fri 21:12  Table 6
42   
Germany
Thorsten Bischof
Germany
Friedrich Siekmeier
Fri 20:32  Table 5
43   
Germany
Christian Benken
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 20:51  Table 1
44   
Germany
Josef Lüske
Germany
Ralf Zielske
Fri 20:38  Table 4

Loser round 3

Race to 3
45   
Vinzenz Seep
Germany
Martin Hefkaluk
Fri 21:17  Table 2
46   
Germany
Alex Mirandah
Eberhard Rutenberg
Fri 21:06  Table 5
47   
Germany
Axel Kläne
Germany
Andre Buschermöhle
Fri 20:39  Table 2
48   
Germany
Nicole Scherler
Germany
Christian Kröger
Fri 21:49  Table 5

Losers qualification

Race to 3
49   
Vinzenz Seep
Germany
Thorsten Bischof
Fri 22:09  Table 1
50   
Germany
Alex Mirandah
Germany
Michael Kampers
Fri 22:01  Table 6
51   
Germany
Axel Kläne
Germany
Ralf Zielske
Fri 21:21  Table 4
52   
Germany
Christian Kröger
Germany
Christian Benken
Fri 22:36  Table 3

Quarter final

Race to 4
53   
Germany
Wolfgang Zumbrägel
Germany
Ralf Zielske
Fri 22:50  Table 1
54   
Germany
Friedrich Siekmeier
Germany
Michael Kampers
Fri 22:50  Table 2
55   
Turkey
Naci Yilmaz
Vinzenz Seep
Fri 22:50  Table 3
56   
Germany
Josef Lüske
Germany
Christian Benken
Fri 22:52  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Germany
Wolfgang Zumbrägel
Germany
Michael Kampers
Fri 23:47  Table 1
58   
Turkey
Naci Yilmaz
Germany
Josef Lüske
Sat 00:00  Table 3

Final

Race to 4
59   
Germany
Michael Kampers
Turkey
Naci Yilmaz
Sat 00:32  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment