Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 23, 2020

LPS 03/10

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Marco Ripke
5 (5/0) 28 (20/8)
71%
95
2 Josef Lüske
TuS BW Lohne
5 (4/1) 26 (18/8)
69%
70
3 Michael Karns
7 (5/2) 35 (21/14)
60%
50
3 Ralf Zielske
GVO Oldenburg
5 (3/2) 27 (15/12)
56%
50
5 Thorsten Bischof
TuS BW Lohne
3 (2/1) 17 (9/8)
53%
35
5 Michael Kampers
3 (2/1) 16 (10/6)
63%
35
5 Christian Kröger
TuS BW Lohne
5 (3/2) 25 (13/12)
52%
35
5 Ralph Scherler
4 (2/2) 17 (7/10)
41%
35
9 Tobias Espelage
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
20
Show more
9 Alex Mirandah
4 (2/2) 20 (11/9)
55%
20
9 Eberhard Rutenberg
3 (1/2) 15 (5/10)
33%
20
9 Victor da Costa
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
20
13 Christian Hilgefort
TuS BW Lohne
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
15
13 Uwe Kohorst
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
15
13 Nicole Scherler
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
15
13 Benjamin Elfert
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
15
17 Alex Reichel
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
10
17 Andre Buschermöhle
3 (1/2) 14 (4/10)
29%
10
17 Tim Halsinger
2 (0/2) 11 (4/7)
36%
10
Entry deadline Oct 23, 2020, 7:30 PM (local time)
Starts Oct 23, 2020, 7:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (19 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Lohner Pool Series 2020/21 (canceled)
Organizer TuS BW Lohne
Contact Administrator TuS BW Lohne (pbc.lohne@gmail.com)
More info

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Michael Kampers
Walk Over
 
2   
Germany
Michael Karns
Germany
Christian Kröger
Fri 19:31  Table 3
3   
Germany
Ralph Scherler
Walk Over
 
4   
Walk Over
Germany
Uwe Kohorst
 
5   
Portugal
Victor da Costa
Walk Over
 
6   
Walk Over
Germany
Christian Hilgefort
 
7   
Germany
Tobias Espelage
Walk Over
 
8   
Walk Over
Germany
Josef Lüske
 
9   
Germany
Marco Ripke
Walk Over
 
10   
Germany
Alexander Reichel
Germany
Alex Mirandah
Fri 19:31  Table 1
11   
Germany
Eberhard Rutenberg
Walk Over
 
12   
Walk Over
Germany
Nicole Scherler
 
13   
Germany
Benjamin Elfert
Walk Over
 
14   
Walk Over
Germany
Thorsten Bischof
 
15   
Germany
Tim Halsinger
Germany
Andre Buschermöhle
Fri 19:32  Table 2
16   
Walk Over
Germany
Ralf Zielske
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Michael Kampers
Germany
Michael Karns
Fri 20:33  Table 3
18   
Germany
Ralph Scherler
Germany
Uwe Kohorst
Fri 19:35  Table 4
19   
Portugal
Victor da Costa
Germany
Christian Hilgefort
Fri 19:35  Table 5
20   
Germany
Tobias Espelage
Germany
Josef Lüske
Fri 20:02  Table 4
21   
Germany
Marco Ripke
Germany
Alex Mirandah
Fri 20:26  Table 2
22   
Germany
Eberhard Rutenberg
Germany
Nicole Scherler
Fri 19:35  Table 6
23   
Germany
Benjamin Elfert
Germany
Thorsten Bischof
Fri 20:05  Table 1
24   
Germany
Andre Buschermöhle
Germany
Ralf Zielske
Fri 20:35  Table 5

Loser round 1

Race to 4
25   
Walk Over
Germany
Christian Kröger
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Alexander Reichel
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Germany
Tim Halsinger
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Germany
Christian Kröger
Germany
Andre Buschermöhle
Fri 21:04  Table 5
34   
Walk Over
Germany
Benjamin Elfert
 
35   
Walk Over
Germany
Nicole Scherler
 
36   
Walk Over
Germany
Alex Mirandah
 
37   
Germany
Alexander Reichel
Germany
Tobias Espelage
Fri 21:05  Table 6
38   
Walk Over
Germany
Christian Hilgefort
 
39   
Walk Over
Germany
Uwe Kohorst
 
40   
Germany
Tim Halsinger
Germany
Michael Karns
Fri 21:08  Table 4

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Michael Kampers
Germany
Ralph Scherler
Fri 21:08  Table 3
42   
Portugal
Victor da Costa
Germany
Josef Lüske
Fri 21:25  Table 2
43   
Germany
Marco Ripke
Germany
Eberhard Rutenberg
Fri 21:32  Table 3
44   
Germany
Thorsten Bischof
Germany
Ralf Zielske
Fri 21:04  Table 1

Loser round 3

Race to 3
45   
Germany
Christian Kröger
Germany
Benjamin Elfert
Fri 21:41  Table 6
46   
Germany
Nicole Scherler
Germany
Alex Mirandah
Fri 21:35  Table 5
47   
Germany
Tobias Espelage
Germany
Christian Hilgefort
Fri 21:51  Table 1
48   
Germany
Uwe Kohorst
Germany
Michael Karns
Fri 21:57  Table 4

Losers qualification

Race to 3
49   
Germany
Christian Kröger
Portugal
Victor da Costa
Fri 22:23  Table 3
50   
Germany
Alex Mirandah
Germany
Ralph Scherler
Fri 21:57  Table 5
51   
Germany
Tobias Espelage
Germany
Ralf Zielske
Fri 22:35  Table 1
52   
Germany
Michael Karns
Germany
Eberhard Rutenberg
Fri 22:35  Table 2

Quarter final

Race to 4
53   
Germany
Michael Kampers
Germany
Ralf Zielske
Fri 23:22  Table 1
54   
Germany
Josef Lüske
Germany
Ralph Scherler
Fri 23:23  Table 2
55   
Germany
Marco Ripke
Germany
Christian Kröger
Fri 23:23  Table 3
56   
Germany
Thorsten Bischof
Germany
Michael Karns
Fri 23:23  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Josef Lüske
Sat 00:12  Table 1
58   
Germany
Marco Ripke
Germany
Michael Karns
Sat 00:12  Table 3

Final

Race to 4
59   
Germany
Josef Lüske
Germany
Marco Ripke
Sat 01:01  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants