Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 18, 2019

LPS 03/10

10-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Michael Kampers
5 (5/0) 25 (20/5)
80%
70
2 Florian Stegemann
TuS BW Lohne
7 (5/2) 32 (19/13)
59%
50
3 Naci Yilmaz
5 (3/2) 22 (12/10)
55%
35
4 Thorsten Bischof
TuS BW Lohne
4 (2/2) 20 (9/11)
45%
35
5 Otto Scheper-Stuke
4 (2/2) 24 (11/13)
46%
25
5 Alexander Reichel
4 (2/2) 20 (10/10)
50%
25
7 Andre Buschermöhle
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
20
7 Eberhard Rutenberg
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
20
9 Christian Kröger
TuS BW Lohne
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
15
9 Ralf Zielske
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
15
9 Christian Benken
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
15
9 Benjamin Elfert
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
15
Entry deadline Oct 18, 2019, 7:55 PM (local time)
Starts Oct 18, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (12 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Lohner Pool Series 2019/20 (canceled)
Organizer TuS BW Lohne
Contact Administrator TuS BW Lohne (pbc.lohne@gmail.com)
More info

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Christian Kröger
Walk Over
 
2   
Germany
Christian Benken
Germany
Michael Kampers
Fri 19:42  Table 1
3   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Alexander Reichel
Fri 19:42  Table 2
4   
Walk Over
Germany
Thorsten Bischof
 
5   
Germany
Benjamin Eifert
Walk Over
 
6   
Turkey
Naci Yilmaz
Germany
Andre Buschermöhle
Fri 19:43  Table 3
7   
Germany
Florian Stegemann
Germany
Otto Scheper-Stuke
Fri 19:43  Table 4
8   
Walk Over
Eberhard Rutenberg
 

Winner round 1

Race to 4
9   
Germany
Christian Kröger
Germany
Michael Kampers
Fri 20:06  Table 1
10   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Thorsten Bischof
Fri 20:26  Table 2
11   
Germany
Benjamin Eifert
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 20:27  Table 3
12   
Germany
Otto Scheper-Stuke
Eberhard Rutenberg
Fri 20:19  Table 4

Loser round 1

Race to 4
13   
Walk Over
Germany
Christian Benken
 
14   
Germany
Alexander Reichel
Walk Over
 
15   
Walk Over
Germany
Andre Buschermöhle
 
16   
Germany
Florian Stegemann
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
17   
Germany
Christian Benken
Eberhard Rutenberg
Fri 21:13  Table 4
18   
Germany
Alexander Reichel
Germany
Benjamin Eifert
Fri 21:11  Table 2
19   
Germany
Andre Buschermöhle
Germany
Ralf Zielske
Fri 21:12  Table 3
20   
Germany
Florian Stegemann
Germany
Christian Kröger
Fri 20:48  Table 1

Winner round 2

Race to 4
21   
Germany
Michael Kampers
Germany
Thorsten Bischof
Fri 21:14  Table 1
22   
Turkey
Naci Yilmaz
Germany
Otto Scheper-Stuke
Fri 21:15  Table 5

Loser round 3

Race to 3
23   
Eberhard Rutenberg
Germany
Alexander Reichel
Fri 21:52  Table 1
24   
Germany
Andre Buschermöhle
Germany
Florian Stegemann
Fri 21:41  Table 3

Loser round 4

Race to 3
25   
Germany
Alexander Reichel
Germany
Thorsten Bischof
Fri 22:45  Table 1
26   
Germany
Florian Stegemann
Germany
Otto Scheper-Stuke
Fri 22:11  Table 3

Winners qualification

Race to 4
27   
Germany
Michael Kampers
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 21:54  Table 2

Loser round 5

Race to 3
28   
Germany
Thorsten Bischof
Germany
Florian Stegemann
Fri 23:10  Table 1

Losers qualification

Race to 3
29   
Germany
Florian Stegemann
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 23:25  Table 1

Final

Race to 4
30   
Germany
Michael Kampers
Germany
Florian Stegemann
Fri 23:51  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment