Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 27, 2019

LPS 02/10

9-Ball

Add players

Please wait...

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Florian Stegemann
5 (5/0) 27 (20/7)
74%
70
2 Ralf Zielske
5 (4/1) 27 (19/8)
70%
50
3 Thorsten Bischof
TuS BW Lohne
5 (3/2) 21 (10/11)
48%
35
3 Wolfgang Zumbrägel
6 (4/2) 23 (13/10)
57%
35
5 Michael Karns
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
25
5 Benjamin Eifert
3 (1/2) 16 (6/10)
38%
25
7 Otto Scheper-Stuke
4 (2/2) 19 (12/7)
63%
20
7 Eberhard Rutenberg
4 (2/2) 21 (10/11)
48%
20
9 Christian Kröger
TuS BW Lohne
3 (1/2) 14 (4/10)
29%
15
9 Axel Kläne
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
15
9 Uwe Kohorst
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
15
9 Wolfgang Siemer
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
15
13 Andre Buschermöhle
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
10
13 Petra Lammers
2 (0/2) 12 (5/7)
42%
10
Entry deadline Sep 27, 2019, 7:55 PM (local time)
Starts Sep 27, 2019, 7:30 PM (local time)
Format Double elimination (14 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Lohner Pool Series 2019/20
Organizer TuS BW Lohne
Contact Administrator TuS BW Lohne (pbc.lohne@gmail.com)
More info

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Thorsten Bischof
Walk Over
 
2   
Wolfgang Siemer
Germany
Florian Stegemann
Fri 19:44  Table 2
3   
Germany
Andre Buschermöhle
Germany
Otto Scheper-Stuke
Fri 19:44  Table 3
4   
Germany
Michael Karns
Germany
Wolfgang Zumbrägel
Fri 19:44  Table 1
5   
Germany
Petra Lammers
Germany
Christian Kröger
Fri 19:45  Table 6
6   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Uwe Kohorst
Fri 19:44  Table 4
7   
Germany
Axel Kläne
Eberhard Rutenberg
Fri 19:45  Table 5
8   
Walk Over
Germany
Benjamin Eifert
 

Winner round 1

Race to 4
9   
Germany
Thorsten Bischof
Germany
Florian Stegemann
Fri 20:18  Table 3
10   
Germany
Otto Scheper-Stuke
Germany
Michael Karns
Fri 20:55  Table 1
11   
Germany
Christian Kröger
Germany
Ralf Zielske
Fri 20:43  Table 6
12   
Eberhard Rutenberg
Germany
Benjamin Eifert
Fri 20:42  Table 5

Loser round 1

Race to 3
13   
Walk Over
Wolfgang Siemer
 
14   
Germany
Andre Buschermöhle
Germany
Wolfgang Zumbrägel
Fri 20:55  Table 2
15   
Germany
Petra Lammers
Germany
Uwe Kohorst
Fri 20:51  Table 3
16   
Germany
Axel Kläne
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
17   
Wolfgang Siemer
Eberhard Rutenberg
Fri 21:37  Table 5
18   
Germany
Wolfgang Zumbrägel
Germany
Christian Kröger
Fri 21:36  Table 6
19   
Germany
Uwe Kohorst
Germany
Otto Scheper-Stuke
Fri 21:49  Table 3
20   
Germany
Axel Kläne
Germany
Thorsten Bischof
Fri 20:51  Table 4

Winners qualification

Race to 4
21   
Germany
Florian Stegemann
Germany
Michael Karns
Fri 21:49  Table 1
22   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Benjamin Eifert
Fri 21:37  Table 2

Loser round 3

Race to 3
23   
Eberhard Rutenberg
Germany
Wolfgang Zumbrägel
Fri 22:42  Table 2
24   
Germany
Otto Scheper-Stuke
Germany
Thorsten Bischof
Fri 22:04  Table 6

Losers qualification

Race to 3
25   
Germany
Wolfgang Zumbrägel
Germany
Michael Karns
Fri 22:57  Table 2
26   
Germany
Thorsten Bischof
Germany
Benjamin Eifert
Fri 22:39  Table 1

Semi final

Race to 4
27   
Germany
Florian Stegemann
Germany
Thorsten Bischof
Fri 23:22  Table 1
28   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Wolfgang Zumbrägel
Fri 23:22  Table 2

Final

Race to 4
29   
Germany
Florian Stegemann
Germany
Ralf Zielske
Fri 23:58  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment