Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 27, 2021

LPS 01 von 10

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Marc Löchte
5 (5/0) 29 (20/9)
69%
95
2 Michael Kampers
8 (6/2) 41 (26/15)
63%
70
3 Bernd Janßen
GVO Oldenburg
4 (3/1) 22 (14/8)
64%
50
3 Frank Hermann
7 (5/2) 35 (19/16)
54%
50
5 Michael Karns
5 (3/2) 22 (11/11)
50%
35
5 Florian Stegemann
TuS BW Lohne
4 (3/1) 22 (13/9)
59%
35
5 Christian Kröger
TuS BW Lohne
5 (3/2) 19 (10/9)
53%
35
5 Gunther Marten
4 (3/1) 23 (15/8)
65%
35
9 Ralf Zielske
GVO Oldenburg
4 (2/2) 23 (13/10)
57%
20
Show more
9 Albair Matloub
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
20
9 Axel Kläne
3 (1/2) 16 (8/8)
50%
20
9 Nils Schumacher
Heidmühler FC Billard
4 (2/2) 22 (11/11)
50%
20
13 Thorsten Bischof
TuS BW Lohne
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
15
13 Andre Buschermöhle
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
15
13 Christian Benken
3 (1/2) 14 (5/9)
36%
15
13 Benjamin Elfert
3 (1/2) 10 (3/7)
30%
15
17 Alex Reichel
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
10
17 Naci Yilmaz
3 (1/2) 16 (7/9)
44%
10
17 Alex Mirandah
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
10
17 Uwe Kohorst
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
10
17 Jan Mehrens
Heidmühler FC Billard
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
10
17 Holger Hannekum
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
10
17 Eberhard Rutenberg
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
10
17 Alfred Wilke
2 (0/2) 9 (2/7)
22%
10
Starts Aug 27, 2021, 7:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (24 Participants)
Race to 4
Handicap No handicap
Rankings Lohner Pool Series 2021/22
Organizer TuS BW Lohne
Contact Administrator TuS BW Lohne (pbc.lohne@gmail.com)
More info

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Marc Löchte
Walk Over
 
2   
Germany
Michael Karns
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 20:10  Table 4
3   
Germany
Nils Schumacher
Germany
Andre Buschermöhle
Fri 19:31  Table 1
4   
Walk Over
Germany
Holger Hannekum
 
5   
Germany
Bernd Janßen
Walk Over
 
6   
Germany
Frank Hermann
Germany
Benjamin Elfert
Fri 19:31  Table 2
7   
Germany
Jan Mehrens
Germany
Ralf Zielske
Fri 19:31  Table 3
8   
Walk Over
Germany
Christian Benken
 
9   
Germany
Albair Matloub
Walk Over
 
10   
Germany
Alex Mirandah
Germany
Michael Kampers
Fri 19:32  Table 4
11   
Germany
Florian Stegemann
Germany
Alexander Reichel
Fri 19:33  Table 5
12   
Walk Over
Germany
Eberhard Rutenberg
 
13   
Germany
Axel Kläne
Walk Over
 
14   
Germany
Christian Kröger
Germany
Uwe Kohorst
Fri 19:56  Table 5
15   
Germany
Gunther Marten
Germany
Thorsten Bischof
Fri 19:33  Table 6
16   
Walk Over
Germany
Alfred Wilke
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Marc Löchte
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 21:22  Table 4
18   
Germany
Nils Schumacher
Germany
Holger Hannekum
Fri 20:19  Table 6
19   
Germany
Bernd Janßen
Germany
Frank Hermann
Fri 20:29  Table 5
20   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Christian Benken
Fri 20:23  Table 3
21   
Germany
Albair Matloub
R2
Germany
Michael Kampers
Fri 20:20  Table 1
22   
Germany
Florian Stegemann
Germany
Eberhard Rutenberg
Fri 20:10  Table 2
23   
Germany
Axel Kläne
Germany
Uwe Kohorst
Fri 20:57  Table 3
24   
Germany
Gunther Marten
Germany
Alfred Wilke
Fri 21:01  Table 1

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Germany
Michael Karns
 
26   
Germany
Andre Buschermöhle
Walk Over
 
27   
Walk Over
Germany
Benjamin Elfert
 
28   
Germany
Jan Mehrens
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Alex Mirandah
 
30   
Germany
Alexander Reichel
Walk Over
 
31   
Walk Over
Germany
Christian Kröger
 
32   
Germany
Thorsten Bischof
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Germany
Michael Karns
Germany
Alfred Wilke
Fri 22:08  Table 1
34   
Germany
Andre Buschermöhle
Germany
Uwe Kohorst
Fri 22:15  Table 5
35   
Germany
Benjamin Elfert
Germany
Eberhard Rutenberg
Fri 21:29  Table 6
36   
Germany
Jan Mehrens
Germany
Michael Kampers
Fri 21:05  Table 2
37   
Germany
Alex Mirandah
Germany
Christian Benken
Fri 21:08  Table 5
38   
Germany
Alexander Reichel
Germany
Frank Hermann
Fri 21:33  Table 2
39   
Germany
Christian Kröger
Germany
Holger Hannekum
Fri 21:36  Table 5
40   
Germany
Thorsten Bischof
Turkey
Naci Yilmaz
Fri 22:24  Table 2

Winners qualification

Race to 4
41   
Germany
Marc Löchte
Germany
Nils Schumacher
Fri 22:44  Table 4
42   
Germany
Bernd Janßen
Germany
Ralf Zielske
Fri 22:03  Table 6
43   
Germany
Albair Matloub
R1
Germany
Florian Stegemann
Fri 22:04  Table 3
44   
Germany
Axel Kläne
Germany
Gunther Marten
Fri 22:54  Table 2

Loser round 3

Race to 3
45   
Germany
Michael Karns
Germany
Andre Buschermöhle
Fri 22:51  Table 5
46   
Germany
Benjamin Elfert
Germany
Michael Kampers
Fri 22:24  Table 4
47   
Germany
Christian Benken
Germany
Frank Hermann
Fri 22:47  Table 1
48   
Germany
Christian Kröger
Germany
Thorsten Bischof
Fri 23:03  Table 6

Losers qualification

Race to 3
49   
Germany
Michael Karns
Germany
Ralf Zielske
Fri 23:12  Table 3
50   
Germany
Michael Kampers
Germany
Nils Schumacher
Fri 23:25  Table 5
51   
Germany
Frank Hermann
Germany
Axel Kläne
Sat 00:09  Table 1
52   
Germany
Christian Kröger
Germany
Albair Matloub
Fri 23:51  Table 4

Quarter final

Race to 4
53   
Germany
Marc Löchte
Germany
Michael Karns
Sat 00:56  Table 1
54   
Germany
Bernd Janßen
Germany
Christian Kröger
Sat 00:56  Table 2
55   
Germany
Florian Stegemann
Germany
Michael Kampers
Sat 00:56  Table 3
56   
Germany
Gunther Marten
Germany
Frank Hermann
Sat 00:56  Table 4

Semi final

Race to 4
57   
Germany
Marc Löchte
Germany
Bernd Janßen
Sat 01:47  Table 1
58   
Germany
Michael Kampers
Germany
Frank Hermann
Sat 01:59  Table 3

Final

Race to 4
59   
Germany
Marc Löchte
Germany
Michael Kampers
Sat 02:43  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants