Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 26, 2022

LPS 01 von 10 Serie 2022/23

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Michael Kampers
7 (6/1) 28 (20/8)
71%
55
2 Marco Ripke
5 (4/1) 23 (14/9)
61%
50
3 Jens Unland
4 (3/1) 14 (11/3)
79%
40
3 Robert Hirschner
7 (5/2) 31 (19/12)
61%
40
5 Andre Buschermöhle
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
30
5 Tobias Espelage
4 (3/1) 14 (10/4)
71%
30
5 Florian Stegemann
TuS BW Lohne
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
30
5 Marc Löchte
4 (3/1) 19 (11/8)
58%
30
9 Frank Staubach
4 (2/2) 13 (7/6)
54%
20
Show more
9 Thorsten Bischof
TuS BW Lohne
3 (1/2) 11 (4/7)
36%
20
9 Ralf Zielske
GVO Oldenburg
3 (1/2) 10 (3/7)
30%
20
9 Sascha Edling
5 (3/2) 18 (11/7)
61%
20
13 Olaf Meyer
3 (1/2) 12 (5/7)
42%
15
13 Gunther Marten
4 (2/2) 15 (7/8)
47%
15
13 Christian Benken
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
15
13 Holger Hannekum
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
15
17 Przemysław Kurkiewicz
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
10
17 Julius Höffker
2 (0/2) 7 (1/6)
14%
10
17 Bunny Nordmann
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
10
17 Christian Kröger
TuS BW Lohne
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
10
17 Axel Kläne
2 (0/2) 10 (4/6)
40%
10
17 Eberhard Rutenberg
2 (0/2) 6 (0/6)
0%
10
Entry deadline Aug 26, 2022, 7:30 PM (local time)
Starts Aug 26, 2022, 7:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (22 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap
Rankings Lohner Pool Series 2022/23
Organizer TuS BW Lohne
Contact Administrator TuS BW Lohne (pbc.lohne@gmail.com)
More info

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Germany
Marco Ripke
Walk Over
 
2   
Germany
Przemysław Kurkiewicz
Germany
Sascha Edling
R1
Fri 20:00  Table 5
3   
Germany
Christian Benken
Walk Over
 
4   
Walk Over
Germany
Thorsten Bischof
 
5   
Germany
Olaf Meyer
Walk Over
 
6   
Germany
Marc Löchte
Germany
Axel Kläne
Fri 19:37  Table 1
7   
Germany
Frank Staubach
Germany
Christian Kröger
Fri 19:38  Table 6
8   
Walk Over
Germany
Eberhard Rutenberg
 
9   
Germany
Andre Buschermöhle
Walk Over
 
10   
Germany
Michael Kampers
Germany
Robert Hirschner
Fri 19:37  Table 2
11   
Germany
Julius Höffker
Germany
Tobias Espelage
Fri 19:37  Table 3
12   
Walk Over
Germany
Holger Hannekum
 
13   
Germany
Florian Stegemann
Walk Over
 
14   
Walk Over
Germany
Jens Unland
 
15   
Germany
Gunther Marten
Germany
Bunny Nordmann
Fri 19:38  Table 4
16   
Walk Over
Germany
Ralf Zielske
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Germany
Marco Ripke
Germany
Sascha Edling
Fri 20:26  Table 5
18   
Germany
Christian Benken
Germany
Thorsten Bischof
Fri 20:01  Table 3
19   
Germany
Olaf Meyer
Germany
Marc Löchte
Fri 20:11  Table 1
20   
Germany
Frank Staubach
Germany
Eberhard Rutenberg
Fri 20:09  Table 6
21   
Germany
Andre Buschermöhle
Germany
Robert Hirschner
Fri 20:16  Table 2
22   
Germany
Tobias Espelage
Germany
Holger Hannekum
Fri 20:12  Table 4
23   
Germany
Florian Stegemann
Germany
Jens Unland
Fri 19:38  Table 5
24   
Germany
Gunther Marten
Germany
Ralf Zielske
Fri 20:29  Table 3

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Germany
Przemysław Kurkiewicz
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Germany
Axel Kläne
 
28   
Germany
Christian Kröger
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Michael Kampers
 
30   
Germany
Julius Höffker
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Germany
Bunny Nordmann
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Germany
Przemysław Kurkiewicz
Germany
Gunther Marten
Fri 21:16  Table 1
34   
Walk Over
Germany
Florian Stegemann
 
35   
Germany
Axel Kläne
Germany
Holger Hannekum
Fri 20:40  Table 4
36   
Germany
Christian Kröger
Germany
Robert Hirschner
Fri 21:26  Table 5
37   
Germany
Michael Kampers
Germany
Eberhard Rutenberg
Fri 20:42  Table 6
38   
Germany
Julius Höffker
Germany
Olaf Meyer
Fri 20:47  Table 1
39   
Walk Over
Germany
Christian Benken
 
40   
Germany
Bunny Nordmann
Germany
Sascha Edling
Fri 21:43  Table 3

Winners qualification

Race to 3
41   
Germany
Marco Ripke
Germany
Thorsten Bischof
Fri 21:44  Table 6
42   
Germany
Marc Löchte
Germany
Frank Staubach
Fri 21:01  Table 6
43   
Germany
Andre Buschermöhle
Germany
Tobias Espelage
Fri 21:25  Table 2
44   
Germany
Jens Unland
Germany
Ralf Zielske
Fri 21:12  Table 3

Loser round 3

Race to 3
45   
Germany
Gunther Marten
Germany
Florian Stegemann
Fri 22:08  Table 1
46   
Germany
Holger Hannekum
Germany
Robert Hirschner
Fri 21:59  Table 5
47   
Germany
Michael Kampers
Germany
Olaf Meyer
Fri 21:25  Table 6
48   
Germany
Christian Benken
Germany
Sascha Edling
Fri 22:07  Table 3

Losers qualification

Race to 3
49   
Germany
Florian Stegemann
Germany
Frank Staubach
Fri 22:38  Table 6
50   
Germany
Robert Hirschner
Germany
Thorsten Bischof
Fri 23:03  Table 5
51   
Germany
Michael Kampers
Germany
Ralf Zielske
Fri 22:01  Table 4
52   
Germany
Sascha Edling
Germany
Andre Buschermöhle
Fri 22:47  Table 1

Quarter final

Race to 3
53   
Germany
Marco Ripke
Germany
Florian Stegemann
Fri 23:33  Table 1
54   
Germany
Marc Löchte
Germany
Robert Hirschner
Fri 23:33  Table 3
55   
Germany
Tobias Espelage
Germany
Michael Kampers
Fri 23:33  Table 5
56   
Germany
Jens Unland
Germany
Andre Buschermöhle
Fri 23:34  Table 6

Semi final

Race to 3
57   
Germany
Marco Ripke
Germany
Robert Hirschner
Sat 00:30  Table 1
58   
Germany
Michael Kampers
Germany
Jens Unland
Sat 00:10  Table 5

Final

Race to 3
59   
Germany
Marco Ripke
Germany
Michael Kampers
Sat 01:37  Table 5

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants