Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

August 28, 2020

LPS 01/10

8-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Michael Karns
7 (6/1) 34 (20/14)
59%
95
2 Michael Kampers
5 (4/1) 27 (19/8)
70%
70
3 Tobias Espelage
5 (3/2) 29 (17/12)
59%
50
3 Florian Stegemann
TuS BW Lohne
4 (3/1) 24 (13/11)
54%
50
5 Christian Kröger
TuS BW Lohne
6 (4/2) 28 (15/13)
54%
35
5 Marco Ripke
5 (3/2) 26 (15/11)
58%
35
7 Josef Lüske
TuS BW Lohne
5 (3/2) 23 (13/10)
57%
25
7 Uwe Kohorst
5 (3/2) 22 (12/10)
55%
25
9 Ralf Zielske
GVO Oldenburg
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
20
Show more
9 Alex Mirandah
3 (1/2) 14 (6/8)
43%
20
9 Axel Kläne
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
20
9 Marc Löchte
3 (1/2) 17 (9/8)
53%
20
13 Alex Reichel
3 (1/2) 13 (5/8)
38%
15
13 Christian Hilgefort
TuS BW Lohne
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
15
13 Eberhard Rutenberg
2 (0/2) 12 (5/7)
42%
15
13 Petra Lammers
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
15
17 Thorsten Bischof
TuS BW Lohne
2 (0/2) 8 (1/7)
13%
10
17 Andre Buschermöhle
3 (1/2) 15 (6/9)
40%
10
17 Manfred Sobing
2 (0/2) 10 (3/7)
30%
10
Entry deadline Aug 28, 2020, 7:30 PM (local time)
Starts Aug 28, 2020, 7:30 PM (local time)
Format Double to Single elimination (19 Participants)
Race to 4
Handicap With handicap
Rankings Lohner Pool Series 2020/21 (canceled)
Organizer TuS BW Lohne
Contact Administrator TuS BW Lohne (pbc.lohne@gmail.com)
More info

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 4
1   
Germany
Tobias Espelage
Walk Over
 
2   
Germany
Andre Buschermöhle
Germany
Josef Lüske
Fri 19:47  Table 1
3   
Germany
Marc Löchte
Walk Over
 
4   
Walk Over
Germany
Petra Lammers
 
5   
Germany
Axel Kläne
Walk Over
 
6   
Walk Over
Germany
Eberhard Rutenberg
 
7   
Germany
Manfred Sobing
Walk Over
 
8   
Walk Over
Germany
Florian Stegemann
 
9   
Germany
Ralf Zielske
Walk Over
 
10   
Germany
Uwe Kohorst
Germany
Alexander Reichel
Fri 19:48  Table 2
11   
Germany
Michael Karns
Walk Over
 
12   
Walk Over
Germany
Michael Kampers
 
13   
Germany
Alex Mirandah
Walk Over
 
14   
Walk Over
Germany
Christian Hilgefort
 
15   
Germany
Marco Ripke
Germany
Christian Kröger
Fri 19:48  Table 3
16   
Walk Over
Germany
Thorsten Bischof
 

Winner round 1

Race to 4
17   
Germany
Tobias Espelage
Germany
Andre Buschermöhle
Fri 21:00  Table 1
18   
Germany
Marc Löchte
Germany
Petra Lammers
Fri 19:48  Table 4
19   
Germany
Axel Kläne
Germany
Eberhard Rutenberg
Fri 19:49  Table 5
20   
Germany
Manfred Sobing
Germany
Florian Stegemann
Fri 19:49  Table 6
21   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Alexander Reichel
Fri 20:38  Table 4
22   
Germany
Michael Karns
Germany
Michael Kampers
Fri 20:29  Table 6
23   
Germany
Alex Mirandah
Germany
Christian Hilgefort
Fri 20:36  Table 2
24   
Germany
Marco Ripke
Germany
Thorsten Bischof
Fri 21:00  Table 3

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Germany
Josef Lüske
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Germany
Uwe Kohorst
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Germany
Christian Kröger
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Germany
Josef Lüske
Germany
Thorsten Bischof
Fri 21:44  Table 3
34   
Walk Over
Germany
Christian Hilgefort
 
35   
Walk Over
Germany
Michael Karns
 
36   
Walk Over
Germany
Alexander Reichel
 
37   
Germany
Uwe Kohorst
Germany
Manfred Sobing
Fri 20:54  Table 6
38   
Walk Over
Germany
Eberhard Rutenberg
 
39   
Walk Over
Germany
Petra Lammers
 
40   
Germany
Christian Kröger
Germany
Andre Buschermöhle
Fri 21:38  Table 5

Winner round 2

Race to 4
41   
Germany
Tobias Espelage
R1
Germany
Marc Löchte
R2
Fri 21:39  Table 1
42   
Germany
Axel Kläne
Germany
Florian Stegemann
Fri 21:04  Table 5
43   
Germany
Ralf Zielske
Germany
Michael Kampers
Fri 21:19  Table 2
44   
Germany
Alex Mirandah
Germany
Marco Ripke
Fri 21:46  Table 2

Loser round 3

Race to 3
45   
Germany
Josef Lüske
Germany
Christian Hilgefort
Fri 22:05  Table 3
46   
Germany
Michael Karns
Germany
Alexander Reichel
Fri 21:19  Table 4
47   
Germany
Uwe Kohorst
Germany
Eberhard Rutenberg
Fri 21:33  Table 6
48   
Germany
Petra Lammers
Germany
Christian Kröger
Fri 22:28  Table 5

Loser round 4

Race to 3
49   
Germany
Josef Lüske
Germany
Axel Kläne
Fri 22:36  Table 1
50   
Germany
Michael Karns
Germany
Marc Löchte
Fri 22:26  Table 4
51   
Germany
Uwe Kohorst
Germany
Alex Mirandah
Fri 22:55  Table 6
52   
Germany
Christian Kröger
Germany
Ralf Zielske
Fri 23:03  Table 5

Winners qualification

Race to 4
53   
Germany
Tobias Espelage
Germany
Florian Stegemann
Fri 22:43  Table 3
54   
Germany
Michael Kampers
Germany
Marco Ripke
Fri 23:11  Table 2

Loser round 5

Race to 3
55   
Germany
Josef Lüske
Germany
Michael Karns
Fri 23:24  Table 1
56   
Germany
Uwe Kohorst
Germany
Christian Kröger
Fri 23:56  Table 5

Losers qualification

Race to 3
57   
Germany
Michael Karns
Germany
Marco Ripke
Sat 00:15  Table 1
58   
Germany
Christian Kröger
Germany
Tobias Espelage
Sat 00:58  Table 5

Semi final

Race to 4
59   
Germany
Florian Stegemann
Germany
Michael Karns
Sat 01:24  Table 1
60   
Germany
Michael Kampers
Germany
Tobias Espelage
Sat 01:25  Table 2

Final

Race to 4
61   
Germany
Michael Karns
Germany
Michael Kampers
Sat 02:11  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants