Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 17 - January 31, 2021

LIGA SNOOKEROWA - Jesień/Zima 2020 - Green Club Gdańsk

Snooker

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Entry deadline Oct 17, 2020, 7:50 PM (local time)
Starts Oct 17, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (16 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Organizer Green Club
Contact Łukasz Guzowski (xchevyx@wp.pl, 530610510) and Leszek Pieśniak (piesniak.l@orange.pl)
More info
Nowa pilotażowa edycja Ligi Snookera w Green Club Gdańsk z handicapem.

Po ukończeniu pilotażu nastąpi weryfikacja systemu gry i handicapów (jeśli będzie taka konieczność).

Wpisowe: 150zł (100zł przeznaczone na pulę nagród, 50zł przechodzi na poczet klubu)

Pula nagród:
20% - 1 miejsce
15% - 2 miejsce
10% - 3 miejsce
5% - 4 miejsce
40% faza grupowa (płatne za każdy wygrany frejm - wypłacane jest gdy uczestnik uzbiera pełne 10zł (końcówki przechodzą na zwycięzcę)
10% najwyższy zgłoszony brejk (powyżej 20pkt)

Minimalna liczba uczestników do rozpoczęcia rozgrywek wynosi 12osób.

Termin rozegrania faz turnieju ligowego ogłaszany jest po zebraniu minimalnej liczby uczestników.

Liga rozgrywana jest w minimum 2 grupach. Następnie rozegrana zostanie runda pucharowa.

W grupie na mecz składa się 6 frejmów. W rundzie pucharowej mecz rozgrywany jest do 4 wygranych frejmów (lepszy z 7).

Zawodnik, który nie stawi się na mecz w ustalonym czasie po 20 minutach traci frejm. Następne frejmy traci co 10 minut.

Zawodnikom którzy nie rozegrają meczu grupowego w ustalonym terminie dla fazy grupowej zostaje przypisany wynik 0:0 za dany mecz.

Zawodnik wygrywa mecz poprzez w/o gdy wielokrotnie dąży do rozegrania meczu, a mimo to przeciwnik nie jest w stanie dopasować terminu.

W lidze obowiązuje ograniczona liczba chybień (miss) do trzech. Czyli gracz z pozycji snooker wychodzi maksymalnie cztery razy.

O wyborze stołu w rundzie pucharowej decyduje wyżej rozstawiony zawodnik po rozgrywkach grupowych lub losowanie.

O zajętym miejscu w grupie decyduje w kolejności:
- ilość wygranych frejmów
- bezpośredni pojedynek
- wyższy odnotowany brejk (powyżej 20pkt)
- rzuty karne na niebieskiej bili do 3 trafionych niebieskich bil (w przypadku remisu do uzyskania pierwszej przewagi). Niebieska na swoim punkcie, a biała bila z ręki w polu "D"
- losowanie (w przypadku kiedy zawodnikom nie uda się rozegrać rzutów karnych)

W rozgrywkach obowiązuje handicap w wymiarze punktowym przypadający na każdy rozgrywany frejm.

W rozgrywkach jest ustalonych pięć grup z określoną liczbą punktów handicapu, do których zostają przyporządkowani zgłoszeni uczestnicy.

Zawodnik z wyższej grupy handicapu jest zobowiązany w każdym rozgrywanym frejmie dodać zawodnikowi z niższej grupy odpowiednią ilość punktów zgodnie z zasadą, że najwyższą grupą jest grupa "Max Pro", a najniższą jest grupa "Amator".

Ilość punktów handicapu przydzielonych na każdy frejm zawodnikowi stanowi różnica punktów między grupami.

Podział grup:
Max Pro - 45pkt
Super Pro - 35pkt
Pro - 25pkt
Semi Pro - 15pkt
Amator - 0pkt

Uczestnik, który zostanie przydzielony do konkretnej grupy nie może w przyszłości przejść do grupy niższej. Natomiast dany uczestnik może zostać przydzielony do grupy wyższej w kolejnych edycjach ligi w przypadku zdobycia wyższych osiągnięć.

O przydzieleniu uczestnika do konkretnej grupy Handicapu decydują wyniki osiągnięte w poprzednich edycjach ligi na podstawie wyników rundy pucharowej, ilości wygranych frejmów w grupie oraz najwyższych brejków.

W przypadku gdy zgłoszony uczestnik nie brał udziału w poprzednich ligach decyzję o przydziale do odpowiedniej grupy podejmuje organizator ligi lub aktualnie wyznaczona przez niego osoba reprezentująca klub na podstawie ogólnych osiągnięć tego uczestnika w dyscyplinach/grach bilardowych.

Zawodnik z niższej grupy może dobrowolnie zrezygnować z przysługującego handicapu informując o tym przeciwnika bezpośrednio przed meczem.

Modus rozgrywek dla następującej liczby uczestników:

(12-16 uczestników) po rozpoczęciu rozgrywek maksymalna liczba uczestników 16 osób
2 grupy
Runda pucharowa 8 osób
4 osoby z najlepszym bilansem frejmów wychodzą z każdej grupy

(18-22 uczestników) po rozpoczęciu rozgrywek maksymalna liczba uczestników 22 osoby
3 grupy
Runda pucharowa 8 osób
2 osoby z najlepszym bilansem frejmów wychodzą z każdej grupy
plus 2 kolejne osoby (nie ma znaczenia z której grupy) z najlepszym bilansem wygranych frejmów.

Jeśli bilans frejmów byłby taki sam dla większej liczby osób decydują takie same zasady jak przy ustaleniu miejsc w grupach.

(24-32 uczestników) po rozpoczęciu rozgrywek maksymalna liczba uczestników 32 osoby
4 grupy
Runda pucharowa 16 osób
4 osoby z najlepszym bilansem frejmów wychodzą z każdej grupy


Przydział do grup handicapowych na podstawie ostatniej ligi snookera oraz innych osiągnięć snookerowych lub bilardowych.
Na indywidualną prośbę każda z wymienionych osób może zostać przeniesiona do grupy wyższej.

1. Max Pro
Łukasz Guzowski

2. Super Pro
Patryk Statkiewicz
Kamil Spicha
Andrzej Winogradow
Andrzej Pakuła

3. Pro
Robert Lech
Kamil Suszczyński
Krzysztof Wodecki
Paweł Boguszewski
Mirosław Murawski
Paweł Stuczyński

4. Semi Pro
Dawid Brzeziński
Michał Luther
Janusz Kiełbratowski
Henryk Krygier
Jarosław Krzymowski
Patryk Jełowicki

5. Amator
Artur Chmieliński
Karol Skrzyński
Paweł Malinowski
Krzysztof Romanow
Jakub Mocarski
Tomasz Jaks
Konrad Bem
Łukasz Mocarski
Mirosław Borowiec
Grzegorz Jankowski
Jakub Skóra

Rozgrywki grupowe trwają do 31 grudnia.

Zapraszamy serdecznie!

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Jakub Mocarski 7 4 3 0 26 10 16 0 0 0 0.722 0
2 Paweł Boguszewski 7 4 2 1 24 12 12 0 0 0 0.667 0
3 Tomasz Jaks 7 4 1 2 22 14 8 0 0 0 0.611 0
4 Mirosław Borowiec 7 2 4 1 20 16 4 0 0 0 0.556 0
5 Łukasz Guzowski 7 1 2 4 16 20 -4 0 0 0 0.444 0
6 Mirosław Murawski 7 2 1 4 13 23 -10 0 0 0 0.361 0
7 Konrad Bem 7 0 2 5 5 31 -26 0 0 0 0.139 0
8 Jarosław Krzymowski 7 0 7 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Kamil Suszczyński 7 4 3 0 27 9 18 0 0 0 0.75 0
2 Patryk Jełowicki 7 3 3 1 25 17 8 0 0 0 0.595 0
3 Janusz Kiełbratowski 7 3 2 2 24 18 6 0 0 0 0.571 0
4 Łukasz Mocarski 7 2 3 2 22 20 2 0 0 0 0.524 0
5 Paweł Stuczyński 7 2 3 2 22 20 2 0 0 0 0.524 0
6 Henryk Krygier 7 2 2 3 20 22 -2 0 0 0 0.476 0
7 Paweł Malinowski 7 2 2 3 18 24 -6 0 0 0 0.429 0
8 Grzegorz Jankowski 7 0 2 5 4 32 -28 0 0 0 0.111 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1-A   
Poland
Łukasz Guzowski
Sierra Leone
Paweł Boguszewski
Dec 23, 2020, 4:59 PM  Table 2
2-A   
Poland
Mirosław Murawski
Poland
Konrad Bem
Dec 11, 2020, 6:21 PM  Table 1
3-A   
Poland
Jakub Mocarski
Poland
Mirosław Borowiec
Dec 12, 2020, 3:11 PM  Table 1
4-A   
Poland
Jarosław Krzymowski
Poland
Tomasz Jaks
Jan 25, 2021, 3:50 PM 
5-B   
Poland
Kamil Suszczyński
Poland
Grzegorz Jankowski
Jan 25, 2021, 3:50 PM 
6-B   
Poland
Łukasz Mocarski
Poland
Paweł Stuczyński
Nov 4, 2020, 4:56 PM  Table 1
7-B   
Poland
Paweł Malinowski
Poland
Janusz Kiełbratowski
Nov 7, 2020, 4:22 PM  Table 1
8-B   
Poland
Henryk Krygier
Poland
Patryk Jełowicki
Dec 6, 2020, 4:24 PM  Table 2

Round 2

Race to 6
9-A   
Poland
Łukasz Guzowski
Poland
Konrad Bem
Dec 15, 2020, 5:02 PM  Table 2
10-A   
Sierra Leone
Paweł Boguszewski
Poland
Mirosław Borowiec
Jan 22, 2021, 4:59 PM 
11-A   
Poland
Mirosław Murawski
Poland
Tomasz Jaks
Nov 25, 2020, 9:28 PM  Table 1
12-A   
Poland
Jakub Mocarski
Poland
Jarosław Krzymowski
Jan 25, 2021, 3:52 PM 
13-B   
Poland
Kamil Suszczyński
Poland
Paweł Stuczyński
Dec 1, 2020, 5:12 PM  Table 2
14-B   
Poland
Grzegorz Jankowski
Poland
Janusz Kiełbratowski
Jan 17, 2021, 3:06 PM  Table 2
15-B   
Poland
Łukasz Mocarski
Poland
Patryk Jełowicki
Nov 18, 2020, 5:25 PM  Table 1
16-B   
Poland
Paweł Malinowski
Poland
Henryk Krygier
Dec 9, 2020, 6:44 PM  Table 2

Round 3

Race to 6
17-A   
Poland
Łukasz Guzowski
Poland
Mirosław Borowiec
Jan 20, 2021, 4:57 PM  Table 2
18-A   
Poland
Konrad Bem
Poland
Tomasz Jaks
Oct 21, 2020, 5:23 PM  Table 1
19-A   
Sierra Leone
Paweł Boguszewski
Poland
Jarosław Krzymowski
Jan 25, 2021, 3:50 PM 
20-A   
Poland
Mirosław Murawski
Poland
Jakub Mocarski
Dec 10, 2020, 5:16 PM  Table 1
21-B   
Poland
Kamil Suszczyński
Poland
Janusz Kiełbratowski
Jan 5, 2021, 6:58 PM  Table 1
22-B   
Poland
Paweł Stuczyński
Poland
Patryk Jełowicki
Nov 24, 2020, 9:44 PM 
23-B   
Poland
Grzegorz Jankowski
Poland
Henryk Krygier
Jan 22, 2021, 9:25 AM  Table 2
24-B   
Poland
Łukasz Mocarski
Poland
Paweł Malinowski
Nov 27, 2020, 10:29 PM 

Round 4

Race to 6
25-A   
Poland
Łukasz Guzowski
Poland
Tomasz Jaks
Nov 26, 2020, 5:51 PM  Table 2
26-A   
Poland
Mirosław Borowiec
Poland
Jarosław Krzymowski
Jan 25, 2021, 3:51 PM 
27-A   
Poland
Konrad Bem
Poland
Jakub Mocarski
Dec 4, 2020, 5:07 PM  Table 1
28-A   
Sierra Leone
Paweł Boguszewski
Poland
Mirosław Murawski
Jan 6, 2021, 3:50 PM  Table 1
29-B   
Poland
Kamil Suszczyński
Poland
Patryk Jełowicki
Dec 8, 2020, 7:12 PM  Table 1
30-B   
Poland
Janusz Kiełbratowski
Poland
Henryk Krygier
Dec 29, 2020, 5:01 PM  Table 2
31-B   
Poland
Paweł Stuczyński
Poland
Paweł Malinowski
Nov 10, 2020, 5:16 PM  Table 2
32-B   
Poland
Grzegorz Jankowski
Poland
Łukasz Mocarski
Jan 25, 2021, 3:13 PM 

Round 5

Race to 6
33-A   
Poland
Łukasz Guzowski
Poland
Jarosław Krzymowski
Jan 25, 2021, 3:51 PM 
34-A   
Poland
Tomasz Jaks
Poland
Jakub Mocarski
Dec 5, 2020, 5:19 PM  Table 1
35-A   
Poland
Mirosław Borowiec
Poland
Mirosław Murawski
Jan 21, 2021, 5:11 PM  Table 1
36-A   
Poland
Konrad Bem
Sierra Leone
Paweł Boguszewski
Dec 18, 2020, 9:10 PM 
37-B   
Poland
Kamil Suszczyński
Poland
Henryk Krygier
Jan 12, 2021, 5:11 PM  Table 2
38-B   
Poland
Patryk Jełowicki
Poland
Paweł Malinowski
Nov 17, 2020, 5:02 PM  Table 1
39-B   
Poland
Janusz Kiełbratowski
Poland
Łukasz Mocarski
Dec 20, 2020, 2:58 PM  Table 1
40-B   
Poland
Paweł Stuczyński
Poland
Grzegorz Jankowski
Dec 12, 2020, 4:06 PM  Table 2

Round 6

Race to 6
41-A   
Poland
Łukasz Guzowski
Poland
Jakub Mocarski
Dec 2, 2020, 4:57 PM  Table 2
42-A   
Poland
Jarosław Krzymowski
Poland
Mirosław Murawski
Jan 25, 2021, 3:51 PM 
43-A   
Poland
Tomasz Jaks
Sierra Leone
Paweł Boguszewski
Dec 15, 2020, 6:23 PM  Table 1
44-A   
Poland
Mirosław Borowiec
Poland
Konrad Bem
Dec 17, 2020, 9:27 PM  Table 2
45-B   
Poland
Kamil Suszczyński
Poland
Paweł Malinowski
Jan 13, 2021, 5:08 PM  Table 1
46-B   
Poland
Henryk Krygier
Poland
Łukasz Mocarski
Dec 19, 2020, 3:54 PM  Table 2
47-B   
Poland
Patryk Jełowicki
Poland
Grzegorz Jankowski
Nov 29, 2020, 3:17 PM  Table 1
48-B   
Poland
Janusz Kiełbratowski
Poland
Paweł Stuczyński
Jan 9, 2021, 5:53 PM  Table 1

Round 7

Race to 6
49-A   
Poland
Łukasz Guzowski
Poland
Mirosław Murawski
Oct 21, 2020, 4:12 PM  Table 2
50-A   
Poland
Jakub Mocarski
Sierra Leone
Paweł Boguszewski
Jan 21, 2021, 5:13 PM  Table 2
51-A   
Poland
Jarosław Krzymowski
Poland
Konrad Bem
Jan 25, 2021, 3:51 PM 
52-A   
Poland
Tomasz Jaks
Poland
Mirosław Borowiec
Dec 10, 2020, 8:06 PM  Table 1
53-B   
Poland
Kamil Suszczyński
Poland
Łukasz Mocarski
Jan 8, 2021, 4:59 PM  Table 2
54-B   
Poland
Paweł Malinowski
Poland
Grzegorz Jankowski
Jan 25, 2021, 3:12 PM 
55-B   
Poland
Henryk Krygier
Poland
Paweł Stuczyński
Dec 20, 2020, 3:44 PM  Table 2
56-B   
Poland
Patryk Jełowicki
Poland
Janusz Kiełbratowski
Dec 19, 2020, 2:56 PM  Table 1

Quarter final

Race to 7
57   
Poland
Jakub Mocarski
Poland
Łukasz Mocarski
Feb 2, 2021, 10:06 PM 
58   
Poland
Tomasz Jaks
Poland
Patryk Jełowicki
Jan 31, 2021, 5:06 PM  Table 2
59   
Sierra Leone
Paweł Boguszewski
Poland
Janusz Kiełbratowski
Feb 10, 2021, 4:58 PM  Table 2
60   
Poland
Mirosław Borowiec
Poland
Kamil Suszczyński
Feb 12, 2021, 5:03 PM  Table 2

Semi final

Race to 7
61   
Poland
Jakub Mocarski
Poland
Patryk Jełowicki
Feb 16, 2021, 5:24 PM  Table 2
62   
Sierra Leone
Paweł Boguszewski
Poland
Kamil Suszczyński
Mar 22, 2021, 10:39 AM 

Final

Race to 3
63   
Poland
Jakub Mocarski
Sierra Leone
Paweł Boguszewski
Mar 22, 2021, 10:39 AM  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants