Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 17 - December 31, 2020

LIGA SNOOKEROWA - Jesień/Zima 2020 - Green Club Gdańsk

Snooker

Add players

Please wait...
Entry deadline Oct 17, 2020, 7:50 PM (local time)
Starts Oct 17, 2020, 10:00 AM (local time)
Format Round robin (16 Participants)
Race to 6
Handicap With handicap
Organizer Green Club
Contact Łukasz Guzowski (xchevyx@wp.pl, 530610510) and Leszek Pieśniak (piesniak.l@orange.pl)
More info
Nowa pilotażowa edycja Ligi Snookera w Green Club Gdańsk z handicapem.

Po ukończeniu pilotażu nastąpi weryfikacja systemu gry i handicapów (jeśli będzie taka konieczność).

Wpisowe: 150zł (100zł przeznaczone na pulę nagród, 50zł przechodzi na poczet klubu)

Pula nagród:
20% - 1 miejsce
15% - 2 miejsce
10% - 3 miejsce
5% - 4 miejsce
40% faza grupowa (płatne za każdy wygrany frejm - wypłacane jest gdy uczestnik uzbiera pełne 10zł (końcówki przechodzą na zwycięzcę)
10% najwyższy zgłoszony brejk (powyżej 20pkt)

Minimalna liczba uczestników do rozpoczęcia rozgrywek wynosi 12osób.

Termin rozegrania faz turnieju ligowego ogłaszany jest po zebraniu minimalnej liczby uczestników.

Liga rozgrywana jest w minimum 2 grupach. Następnie rozegrana zostanie runda pucharowa.

W grupie na mecz składa się 6 frejmów. W rundzie pucharowej mecz rozgrywany jest do 4 wygranych frejmów (lepszy z 7).

Zawodnik, który nie stawi się na mecz w ustalonym czasie po 20 minutach traci frejm. Następne frejmy traci co 10 minut.

Zawodnikom którzy nie rozegrają meczu grupowego w ustalonym terminie dla fazy grupowej zostaje przypisany wynik 0:0 za dany mecz.

Zawodnik wygrywa mecz poprzez w/o gdy wielokrotnie dąży do rozegrania meczu, a mimo to przeciwnik nie jest w stanie dopasować terminu.

W lidze obowiązuje ograniczona liczba chybień (miss) do trzech. Czyli gracz z pozycji snooker wychodzi maksymalnie cztery razy.

O wyborze stołu w rundzie pucharowej decyduje wyżej rozstawiony zawodnik po rozgrywkach grupowych lub losowanie.

O zajętym miejscu w grupie decyduje w kolejności:
- ilość wygranych frejmów
- bezpośredni pojedynek
- wyższy odnotowany brejk (powyżej 20pkt)
- rzuty karne na niebieskiej bili do 3 trafionych niebieskich bil (w przypadku remisu do uzyskania pierwszej przewagi). Niebieska na swoim punkcie, a biała bila z ręki w polu "D"
- losowanie (w przypadku kiedy zawodnikom nie uda się rozegrać rzutów karnych)

W rozgrywkach obowiązuje handicap w wymiarze punktowym przypadający na każdy rozgrywany frejm.

W rozgrywkach jest ustalonych pięć grup z określoną liczbą punktów handicapu, do których zostają przyporządkowani zgłoszeni uczestnicy.

Zawodnik z wyższej grupy handicapu jest zobowiązany w każdym rozgrywanym frejmie dodać zawodnikowi z niższej grupy odpowiednią ilość punktów zgodnie z zasadą, że najwyższą grupą jest grupa "Max Pro", a najniższą jest grupa "Amator".

Ilość punktów handicapu przydzielonych na każdy frejm zawodnikowi stanowi różnica punktów między grupami.

Podział grup:
Max Pro - 45pkt
Super Pro - 35pkt
Pro - 25pkt
Semi Pro - 15pkt
Amator - 0pkt

Uczestnik, który zostanie przydzielony do konkretnej grupy nie może w przyszłości przejść do grupy niższej. Natomiast dany uczestnik może zostać przydzielony do grupy wyższej w kolejnych edycjach ligi w przypadku zdobycia wyższych osiągnięć.

O przydzieleniu uczestnika do konkretnej grupy Handicapu decydują wyniki osiągnięte w poprzednich edycjach ligi na podstawie wyników rundy pucharowej, ilości wygranych frejmów w grupie oraz najwyższych brejków.

W przypadku gdy zgłoszony uczestnik nie brał udziału w poprzednich ligach decyzję o przydziale do odpowiedniej grupy podejmuje organizator ligi lub aktualnie wyznaczona przez niego osoba reprezentująca klub na podstawie ogólnych osiągnięć tego uczestnika w dyscyplinach/grach bilardowych.

Zawodnik z niższej grupy może dobrowolnie zrezygnować z przysługującego handicapu informując o tym przeciwnika bezpośrednio przed meczem.

Modus rozgrywek dla następującej liczby uczestników:

(12-16 uczestników) po rozpoczęciu rozgrywek maksymalna liczba uczestników 16 osób
2 grupy
Runda pucharowa 8 osób
4 osoby z najlepszym bilansem frejmów wychodzą z każdej grupy

(18-22 uczestników) po rozpoczęciu rozgrywek maksymalna liczba uczestników 22 osoby
3 grupy
Runda pucharowa 8 osób
2 osoby z najlepszym bilansem frejmów wychodzą z każdej grupy
plus 2 kolejne osoby (nie ma znaczenia z której grupy) z najlepszym bilansem wygranych frejmów.

Jeśli bilans frejmów byłby taki sam dla większej liczby osób decydują takie same zasady jak przy ustaleniu miejsc w grupach.

(24-32 uczestników) po rozpoczęciu rozgrywek maksymalna liczba uczestników 32 osoby
4 grupy
Runda pucharowa 16 osób
4 osoby z najlepszym bilansem frejmów wychodzą z każdej grupy


Przydział do grup handicapowych na podstawie ostatniej ligi snookera oraz innych osiągnięć snookerowych lub bilardowych.
Na indywidualną prośbę każda z wymienionych osób może zostać przeniesiona do grupy wyższej.

1. Max Pro
Łukasz Guzowski

2. Super Pro
Patryk Statkiewicz
Kamil Spicha
Andrzej Winogradow
Andrzej Pakuła

3. Pro
Robert Lech
Kamil Suszczyński
Krzysztof Wodecki
Paweł Boguszewski
Mirosław Murawski
Paweł Stuczyński

4. Semi Pro
Dawid Brzeziński
Michał Luther
Janusz Kiełbratowski
Henryk Krygier
Jarosław Krzymowski
Patryk Jełowicki

5. Amator
Artur Chmieliński
Karol Skrzyński
Paweł Malinowski
Krzysztof Romanow
Jakub Mocarski
Tomasz Jaks
Konrad Bem
Łukasz Mocarski
Mirosław Borowiec
Grzegorz Jankowski
Jakub Skóra

Rozgrywki grupowe trwają do 31 grudnia.

Zapraszamy serdecznie!

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Tomasz Jaks 1 1 0 0 6 0 6 0 0 0 1 0
2 Mirosław Murawski 1 1 0 0 4 2 2 0 0 0 0.667 0
3 Łukasz Guzowski 1 0 0 1 2 4 -2 0 0 0 0.333 0
4 Jakub Mocarski 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Konrad Bem 1 0 0 1 0 6 -6 0 0 0 0 0
4 Jarosław Krzymowski 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Mirosław Borowiec 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Jakub Skóra 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Patryk Jełowicki 3 1 2 0 12 6 6 0 0 0 0.667 0
2 Paweł Stuczyński 3 0 2 1 8 10 -2 0 0 0 0.444 0
3 Paweł Malinowski 3 1 1 1 7 11 -4 0 0 0 0.389 0
3 Łukasz Mocarski 2 1 1 0 7 5 2 0 0 0 0.583 0
5 Janusz Kiełbratowski 1 0 0 1 2 4 -2 0 0 0 0.333 0
6 Kamil Suszczyński 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Henryk Krygier 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Grzegorz Jankowski 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1-A   
Poland
Łukasz Guzowski
Poland
Jakub Skóra
 
2-A   
Poland
Mirosław Murawski
Poland
Konrad Bem
 
3-A   
Poland
Jakub Mocarski
Poland
Mirosław Borowiec
 
4-A   
Poland
Jarosław Krzymowski
Poland
Tomasz Jaks
 
5-B   
Poland
Kamil Suszczyński
Poland
Grzegorz Jankowski
 
6-B   
Poland
Łukasz Mocarski
Poland
Paweł Stuczyński
Nov 4, 2020, 4:56 PM  Table 1
7-B   
Poland
Paweł Malinowski
Poland
Janusz Kiełbratowski
Nov 7, 2020, 4:22 PM  Table 1
8-B   
Poland
Henryk Krygier
Poland
Patryk Jełowicki
 

Round 2

Race to 6
9-A   
Poland
Łukasz Guzowski
Poland
Konrad Bem
 
10-A   
Poland
Jakub Skóra
Poland
Mirosław Borowiec
 
11-A   
Poland
Mirosław Murawski
Poland
Tomasz Jaks
 
12-A   
Poland
Jakub Mocarski
Poland
Jarosław Krzymowski
 
13-B   
Poland
Kamil Suszczyński
Poland
Paweł Stuczyński
 
14-B   
Poland
Grzegorz Jankowski
Poland
Janusz Kiełbratowski
 
15-B   
Poland
Łukasz Mocarski
Poland
Patryk Jełowicki
Nov 18, 2020, 5:25 PM  Table 1
16-B   
Poland
Paweł Malinowski
Poland
Henryk Krygier
 

Round 3

Race to 6
17-A   
Poland
Łukasz Guzowski
Poland
Mirosław Borowiec
 
18-A   
Poland
Konrad Bem
Poland
Tomasz Jaks
Oct 21, 2020, 5:23 PM  Table 1
19-A   
Poland
Jakub Skóra
Poland
Jarosław Krzymowski
 
20-A   
Poland
Mirosław Murawski
Poland
Jakub Mocarski
 
21-B   
Poland
Kamil Suszczyński
Poland
Janusz Kiełbratowski
 
22-B   
Poland
Paweł Stuczyński
Poland
Patryk Jełowicki
Nov 24, 2020, 9:44 PM 
23-B   
Poland
Grzegorz Jankowski
Poland
Henryk Krygier
 
24-B   
Poland
Łukasz Mocarski
Poland
Paweł Malinowski
 

Round 4

Race to 6
25-A   
Poland
Łukasz Guzowski
Poland
Tomasz Jaks
 
26-A   
Poland
Mirosław Borowiec
Poland
Jarosław Krzymowski
 
27-A   
Poland
Konrad Bem
Poland
Jakub Mocarski
 
28-A   
Poland
Jakub Skóra
Poland
Mirosław Murawski
 
29-B   
Poland
Kamil Suszczyński
Poland
Patryk Jełowicki
 
30-B   
Poland
Janusz Kiełbratowski
Poland
Henryk Krygier
 
31-B   
Poland
Paweł Stuczyński
Poland
Paweł Malinowski
Nov 10, 2020, 5:16 PM  Table 2
32-B   
Poland
Grzegorz Jankowski
Poland
Łukasz Mocarski
 

Round 5

Race to 6
33-A   
Poland
Łukasz Guzowski
Poland
Jarosław Krzymowski
 
34-A   
Poland
Tomasz Jaks
Poland
Jakub Mocarski
 
35-A   
Poland
Mirosław Borowiec
Poland
Mirosław Murawski
 
36-A   
Poland
Konrad Bem
Poland
Jakub Skóra
 
37-B   
Poland
Kamil Suszczyński
Poland
Henryk Krygier
 
38-B   
Poland
Patryk Jełowicki
Poland
Paweł Malinowski
Nov 17, 2020, 5:02 PM  Table 1
39-B   
Poland
Janusz Kiełbratowski
Poland
Łukasz Mocarski
 
40-B   
Poland
Paweł Stuczyński
Poland
Grzegorz Jankowski
 

Round 6

Race to 6
41-A   
Poland
Łukasz Guzowski
Poland
Jakub Mocarski
 
42-A   
Poland
Jarosław Krzymowski
Poland
Mirosław Murawski
 
43-A   
Poland
Tomasz Jaks
Poland
Jakub Skóra
 
44-A   
Poland
Mirosław Borowiec
Poland
Konrad Bem
 
45-B   
Poland
Kamil Suszczyński
Poland
Paweł Malinowski
 
46-B   
Poland
Henryk Krygier
Poland
Łukasz Mocarski
 
47-B   
Poland
Patryk Jełowicki
Poland
Grzegorz Jankowski
 
48-B   
Poland
Janusz Kiełbratowski
Poland
Paweł Stuczyński
 

Round 7

Race to 6
49-A   
Poland
Łukasz Guzowski
Poland
Mirosław Murawski
Oct 21, 2020, 4:12 PM  Table 2
50-A   
Poland
Jakub Mocarski
Poland
Jakub Skóra
 
51-A   
Poland
Jarosław Krzymowski
Poland
Konrad Bem
 
52-A   
Poland
Tomasz Jaks
Poland
Mirosław Borowiec
  Table 1
53-B   
Poland
Kamil Suszczyński
Poland
Łukasz Mocarski
 
54-B   
Poland
Paweł Malinowski
Poland
Grzegorz Jankowski
 
55-B   
Poland
Henryk Krygier
Poland
Paweł Stuczyński
 
56-B   
Poland
Patryk Jełowicki
Poland
Janusz Kiełbratowski
 

Quarter final

Race to 7
57   
Drawn from group standings
Drawn from group standings
 
58   
Drawn from group standings
Drawn from group standings
 
59   
Drawn from group standings
Drawn from group standings
 
60   
Drawn from group standings
Drawn from group standings
 

Semi final

Race to 7
61   
Winner of match 57
Winner of match 58
 
62   
Winner of match 59
Winner of match 60
 

Final

Race to 7
63   
Winner of match 61
Winner of match 62
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment