Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Winner of the lag

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

October 23, 2022

Kvarken Pool Cup VIII karsinta 1. Miehet

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Jonathan Nylen
6 (5/1) 42 (29/13)
69%
1
2 Timo Wolff
5 (4/1) 34 (20/14)
59%
0
3 Juha-Matti Järvinen
4 (3/1) 32 (18/14)
56%
767
3 Teemu Vähänen
4 (3/1) 28 (19/9)
68%
767
5 Jari Kauppinen
4 (2/2) 25 (13/12)
52%
517
5 Janne Lahti
4 (2/2) 23 (13/10)
57%
517
5 Konsta Kiviniemi
5 (3/2) 35 (18/17)
51%
517
5 Tomi Riiki
3 (2/1) 23 (14/9)
61%
517
9 Mikael Unger
3 (1/2) 16 (5/11)
31%
317
Show more
9 Jonne Welling
3 (1/2) 18 (8/10)
44%
317
9 André Näsi
3 (1/2) 24 (11/13)
46%
317
9 Christian Österberg
3 (1/2) 21 (8/13)
38%
317
13 Miika Korpela
2 (0/2) 12 (2/10)
17%
217
13 Binh Nguyen
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
217
13 Long Nguyen
3 (1/2) 22 (8/14)
36%
217
13 Kaj Johansson
2 (0/2) 11 (1/10)
9%
217
17 veli-matti mansikka-aho
2 (0/2) 16 (6/10)
38%
167
Entry deadline Oct 22, 2022, 9:00 PM (local time)
Starts Oct 23, 2022, 11:00 AM (local time)
Format Double to Single elimination (17 Participants)
Race to 5
Handicap No handicap
Rankings KvarkenPoolCup VIII karsinta miehet
Organizer The Club Vaasa
Contact Teemu Vähänen (t.vahanen@gmail.com) and Simo Korpela (koobra1970@gmail.com)
More info
KPC VIII pelataan 6 - 7.1.2022 Vaasa

MIEHET
Kisan voitosta saa paikan suoraan joukkueeseen ja voittaja ei saa tämän jälkeen osallistua muihin karsintoihin (jos turnauksen voittaneella pelaajalla on ranking pisteitä otetaan ne pois).
Kun paikkoja on jaossa 5 tulee viimeinen paikka ranking pisteillä (Tässä kolme parasta sijoitusta lasketaan). Kaikki miesten karsinnat pelataan The Clubilla.
Miesten karsintojen ilmoittautuminen tapahtuu CUESCORE.COMissa ja ilmoittautuminen umpeutuu karsinta päivää edeltävänä lauantaina kello 21.

Pelit pelataan 5 voittoon
Vuoro aloitus.
Ilman tasoituksia.
Osallistumismaksu 10€

Miehistä paikan joukkueeseen saanut
Stefan sellberg
Simo Korpela
Johan blomqvist


Pelaajan asuinpaikka tulee olla VAASA, MUSTASAARI TAI LAIHIA


KPC VIII karsinta päivämäärät:
Karsinta 1.
SU 23.10.2022 (10-pallo)
Karsinta 2.
SU 6.11.2022 (9-pallo)
Karsinta 3
SU 20.11.2022 (8-Pallo)
Karsinta 4.
SU 4.12.2022 (10-Pallo)

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 5
1   
Finland
Juha-Matti Järvinen
Walk Over
 
2   
Finland
veli-matti mansikka-aho
Vietnam
Long Nguyen
Sun 10:58  Table 8
3   
Finland
Jonathan Nylen
Walk Over
 
4   
Walk Over
Finland
Janne Lahti
 
5   
Finland
André Näsi
Walk Over
 
6   
Walk Over
Vietnam
Binh Nguyen
 
7   
Finland
Tomi Riiki
Walk Over
 
8   
Walk Over
Finland
Christian Österberg
 
9   
Finland
Kaj Johansson
Walk Over
 
10   
Walk Over
Finland
Timo Wolff
 
11   
Finland
Jonne Welling
Walk Over
 
12   
Walk Over
Finland
Mikael Unger
 
13   
Finland
Teemu Vähänen
Walk Over
 
14   
Walk Over
Finland
Miika Korpela
 
15   
Finland
Jari Kauppinen
Walk Over
 
16   
Walk Over
Finland
Konsta Kiviniemi
 

Winner round 1

Race to 5
17   
Finland
Juha-Matti Järvinen
Vietnam
Long Nguyen
Sun 12:40  Table 8
18   
Finland
Jonathan Nylen
R1
Finland
Janne Lahti
Sun 10:58  Table 7
19   
Finland
André Näsi
Vietnam
Binh Nguyen
Sun 10:58  Table 6
20   
Finland
Tomi Riiki
Finland
Christian Österberg
Sun 10:58  Table 3
21   
Finland
Kaj Johansson
Finland
Timo Wolff
Sun 10:58  Table 2
22   
Finland
Jonne Welling
Finland
Mikael Unger
Sun 10:58  Table 1
23   
Finland
Teemu Vähänen
Finland
Miika Korpela
Sun 11:49  Table 3
24   
Finland
Jari Kauppinen
Finland
Konsta Kiviniemi
Sun 11:51  Table 1

Loser round 1

Race to 5
25   
Walk Over
Finland
veli-matti mansikka-aho
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Walk Over
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 5
33   
Finland
veli-matti mansikka-aho
Finland
Konsta Kiviniemi
Sun 13:10  Table 3
34   
Walk Over
Finland
Miika Korpela
 
35   
Walk Over
Finland
Mikael Unger
 
36   
Walk Over
Finland
Kaj Johansson
 
37   
Walk Over
Finland
Christian Österberg
 
38   
Walk Over
Vietnam
Binh Nguyen
 
39   
Walk Over
Finland
Janne Lahti
 
40   
Walk Over
Vietnam
Long Nguyen
 

Winners qualification

Race to 5
41   
Finland
Juha-Matti Järvinen
Finland
Jonathan Nylen
Sun 14:01  Table 8
42   
Finland
André Näsi
Finland
Tomi Riiki
Sun 12:10  Table 6
43   
Finland
Timo Wolff
Finland
Jonne Welling
Sun 12:01  Table 2
44   
Finland
Teemu Vähänen
Finland
Jari Kauppinen
Sun 12:25  Table 1

Loser round 3

Race to 5
45   
Finland
Konsta Kiviniemi
Finland
Miika Korpela
Sun 14:08  Table 3
46   
Finland
Mikael Unger
Finland
Kaj Johansson
Sun 12:11  Table 7
47   
Finland
Christian Österberg
Vietnam
Binh Nguyen
Sun 12:22  Table 3
48   
Finland
Janne Lahti
Vietnam
Long Nguyen
Sun 14:01  Table 7

Losers qualification

Race to 5
49   
Finland
Konsta Kiviniemi
Finland
André Näsi
Sun 14:56  Table 6
50   
Finland
Mikael Unger
Finland
Jonathan Nylen
Sun 15:04  Table 8
51   
Finland
Christian Österberg
Finland
Jari Kauppinen
Sun 13:15  Table 1
52   
Finland
Janne Lahti
Finland
Jonne Welling
Sun 14:57  Table 7

Quarter final

Race to 5
53   
Finland
Juha-Matti Järvinen
Finland
Jari Kauppinen
Sun 16:06  Table 3
54   
Finland
Tomi Riiki
Finland
Jonathan Nylen
Sun 16:06  Table 6
55   
Finland
Timo Wolff
Finland
Janne Lahti
Sun 16:06  Table 7
56   
Finland
Teemu Vähänen
Finland
Konsta Kiviniemi
Sun 16:06  Table 8

Semi final

Race to 5
57   
Finland
Juha-Matti Järvinen
Finland
Jonathan Nylen
R1
Sun 17:14  Table 8
58   
Finland
Timo Wolff
R1
Finland
Teemu Vähänen
Sun 17:37  Table 7

Final

Race to 5
59   
Finland
Jonathan Nylen
R1
Finland
Timo Wolff
Sun 19:15  Table 8

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants