Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

June 28, 2024

Kreis- u. Bezirksliga 20240628

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Germany Thomas Wember
7 (6/1) 24 (20/4)
83%
20
2 Germany Maik Hischer
7 (6/1) 26 (18/8)
69%
18
3 Germany Mustafa Biyik
6 (5/1) 19 (15/4)
79%
17
3 Germany Markus Guntrum
6 (4/2) 22 (14/8)
64%
17
5 Germany Matthias Plotke
5 (3/2) 20 (9/11)
45%
16
5 Germany Miguel Gaspar
5 (3/2) 17 (9/8)
53%
16
5 Germany Momo Ahmedi
5 (2/3) 19 (8/11)
42%
16
5 Germany Thomas Güthoff
5 (2/3) 19 (8/11)
42%
16
9 Germany Lukas Schulz
4 (1/3) 17 (7/10)
41%
14
10 Germany Tom Guntrum
4 (2/2) 14 (7/7)
50%
14
10 Germany Torsten Meyer
4 (1/3) 18 (7/11)
39%
14
10 Germany Fred-Louis von Oettingen
4 (1/3) 15 (5/10)
33%
14
13 Germany Katja Gründer
4 (0/4) 16 (4/12)
25%
13
13 Germany Jürgen Schleifert
4 (0/4) 13 (1/12)
8%
13
13 Germany Dagmar Erger
4 (1/3) 15 (5/10)
33%
13
Starts Jun 28, 2024, 6:00 PM (local time)
Organizer PBC Schwerte 87
Rankings Kreis-Bezirksliga
Format Round robin (15 Participants)
Race to 3
Handicap No handicap

Round-robin standings

Group A Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Markus Guntrum 4 3 0 1 10 5 5 0 0 0 0.667 3
2 Thomas Wember 4 3 0 1 11 3 8 0 0 0 0.786 3
3 Thomas Güthoff 4 2 0 2 6 8 -2 0 0 0 0.429 2
4 Tom Guntrum 4 2 0 2 7 7 0 0 0 0 0.5 2
5 Jürgen Schleifert 4 0 0 4 1 12 -11 0 0 0 0.077 0
Group B Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Mustafa Biyik 4 4 0 0 12 1 11 0 0 0 0.923 4
2 Matthias Plotke 4 3 0 1 9 8 1 0 0 0 0.529 3
3 Momo Ahmedi 4 2 0 2 8 8 0 0 0 0 0.5 2
4 Torsten Meyer 4 1 0 3 7 11 -4 0 0 0 0.389 1
5 Katja Gründer 4 0 0 4 4 12 -8 0 0 0 0.25 0
Group C Ranking method
Pos Name Played Win Tie Lose fw fl fs RO Lags Bonus avg Points
1 Maik Hischer 4 4 0 0 12 3 9 0 0 0 0.8 4
2 Miguel Gaspar 4 3 0 1 9 5 4 0 0 0 0.643 3
3 Lukas Schulz 4 1 0 3 7 10 -3 0 0 0 0.412 1
4 Fred-Louis von Oettingen 4 1 0 3 5 10 -5 0 0 0 0.333 1
5 Dagmar Erger 4 1 0 3 5 10 -5 0 0 0 0.333 1

Schedule

BETA Try the new playing schedule (beta). Try now!
Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1-A   
Germany
Jürgen Schleifert
Germany
Thomas Wember
Fri 17:56  Table 1
2-A   
Germany
Markus Guntrum
Germany
Thomas Güthoff
Fri 17:56  Table 4
3-B   
Germany
Katja Gründer
Germany
Mustafa Biyik
Fri 17:56  Table 2
4-B   
Germany
Momo Ahmedi
Germany
Torsten Meyer
Fri 18:29  Table 2
5-C   
Germany
Dagmar Erger
Germany
Maik Hischer
Fri 17:56  Table 3
6-C   
Germany
Miguel Gaspar
Germany
Fred-Louis von Oettingen
Fri 18:30  Table 3

Round 2

Race to 3
7-A   
Germany
Thomas Wember
Germany
Thomas Güthoff
Fri 19:10  Table 1
8-A   
Germany
Jürgen Schleifert
Germany
Tom Guntrum
Fri 18:34  Table 1
9-B   
Germany
Mustafa Biyik
Germany
Torsten Meyer
Fri 19:23  Table 3
10-B   
Germany
Katja Gründer
Germany
Matthias Plotke
Fri 18:37  Table 4
11-C   
Germany
Maik Hischer
Germany
Fred-Louis von Oettingen
Fri 19:24  Table 4
12-C   
Germany
Dagmar Erger
Germany
Lukas Schulz
Fri 18:59  Table 2

Round 3

Race to 3
13-A   
Germany
Thomas Güthoff
Germany
Tom Guntrum
Fri 19:50  Table 4
14-A   
Germany
Thomas Wember
Germany
Markus Guntrum
Fri 19:44  Table 1
15-B   
Germany
Torsten Meyer
Germany
Matthias Plotke
Fri 19:51  Table 3
16-B   
Germany
Mustafa Biyik
Germany
Momo Ahmedi
Fri 19:52  Table 2
17-C   
Germany
Fred-Louis von Oettingen
Germany
Lukas Schulz
Fri 20:18  Table 2
18-C   
Germany
Maik Hischer
Germany
Miguel Gaspar
Fri 20:29  Table 1

Round 4

Race to 3
19-A   
Germany
Tom Guntrum
Germany
Markus Guntrum
Fri 20:41  Table 4
20-A   
Germany
Thomas Güthoff
Germany
Jürgen Schleifert
Fri 20:42  Table 3
21-B   
Germany
Matthias Plotke
Germany
Momo Ahmedi
Fri 20:51  Table 1
22-B   
Germany
Torsten Meyer
Germany
Katja Gründer
Fri 20:59  Table 2
23-C   
Germany
Lukas Schulz
Germany
Miguel Gaspar
Fri 21:27  Table 3
24-C   
Germany
Fred-Louis von Oettingen
Germany
Dagmar Erger
Fri 21:11  Table 4

Round 5

Race to 3
25-A   
Germany
Markus Guntrum
Germany
Jürgen Schleifert
Fri 21:30  Table 1
26-A   
Germany
Tom Guntrum
Germany
Thomas Wember
Fri 21:53  Table 1
27-B   
Germany
Momo Ahmedi
Germany
Katja Gründer
Fri 22:03  Table 2
28-B   
Germany
Matthias Plotke
Germany
Mustafa Biyik
Fri 21:56  Table 4
29-C   
Germany
Miguel Gaspar
Germany
Dagmar Erger
Fri 22:12  Table 3
30-C   
Germany
Lukas Schulz
Germany
Maik Hischer
Fri 22:20  Table 1

Quarter final

Race to 3
31   
Germany
Markus Guntrum
Germany
Momo Ahmedi
Fri 23:00  Table 3
32   
Germany
Miguel Gaspar
Germany
Thomas Wember
Fri 22:58  Table 1
33   
Germany
Mustafa Biyik
R1
Germany
Matthias Plotke
Fri 23:01  Table 2
34   
Germany
Thomas Güthoff
Germany
Maik Hischer
Fri 23:00  Table 4

Semi final

Race to 3
35   
Germany
Markus Guntrum
Germany
Thomas Wember
Fri 23:49  Table 3
36   
Germany
Mustafa Biyik
Germany
Maik Hischer
Fri 23:49  Table 4

Final

Race to 3
37   
Germany
Thomas Wember
Germany
Maik Hischer
Sat 00:29  Table 3

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants