Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Who starts to play?

Runouts
Innings
Highbreaks

Set playing sequence

Write a comment

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

April 3, 2024

Konjan keskiviikkokisat, 9-pallo 3.4

9-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Finland sami harjumaaskola
4 (4/0) 17 (12/5)
71%
8
2 Finland Ari Pesonen
5 (3/2) 21 (12/9)
57%
6
3 Finland Joni Peltola
6 (4/2) 21 (14/7)
67%
5
4 Finland Jukka Salmela
4 (2/2) 16 (6/10)
38%
4
5 Finland Tuomas Kujala
3 (1/2) 12 (6/6)
50%
3
5 Finland Tomi Harjumaaskola
4 (2/2) 16 (7/9)
44%
3
7 Finland Heikki Uusitalo
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
2
7 Finland Mikko Tiainen
2 (0/2) 8 (2/6)
25%
2
9 Finland Tuomo Tirkkonen
2 (0/2) 9 (3/6)
33%
1
Starts Apr 3, 2024, 6:00 PM (local time)
Organizer Konja Grand Billiards
Rankings Konjan ranking kevät 2024
Format Double elimination (9 Participants)
Race to 3
Handicap With handicap
More info
9-palloa.
Kisat alkavat klo 18, lämmittely klo 17.
3 voittoon, tasoitukset -1 ja 0.
Voittaja aloittaa.
Osallistumismaksu: 15 euroa, josta 10 jakoon, 4 ranking-pottiin ja 1 seuralle.
Pöytinä 2x Diamond PRO AM ja 2x BCE-pöytiä.
Torikatu 4, Helsinki

Konjan kevään 2024 ranking alkaa! Kisat keskiviikkoisin klo 18 ja lauantaisin sekä sunnuntaisin klo 15. Ke/su 9-palloa ja la 8-palloa. Rankingfinaali on 25.5, johon pääsevät 16 eniten pisteitä keränneet ja vähintään 8 kisaa käyneet.

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 3
1   
Finland
Jukka Salmela
Walk Over
 
2   
Walk Over
Walk Over
 
3   
Finland
Joni Peltola
Walk Over
 
4   
Walk Over
Finland
Tomi Harjumaaskola
 
5   
Finland
sami harjumaaskola
Walk Over
 
6   
Walk Over
Walk Over
 
7   
Walk Over
Walk Over
 
8   
Walk Over
Finland
Heikki Uusitalo
 
9   
Finland
Tuomo Tirkkonen
Walk Over
 
10   
Walk Over
Walk Over
 
11   
Walk Over
Walk Over
 
12   
Walk Over
Finland
Ari Pesonen
 
13   
Finland
Mikko Tiainen
Walk Over
 
14   
Walk Over
Walk Over
 
15   
Walk Over
Walk Over
 
16   
Walk Over
Finland
Tuomas Kujala
 

Winner round 1

Race to 3
17   
Finland
Jukka Salmela
Walk Over
 
18   
Finland
Joni Peltola
Finland
Tomi Harjumaaskola
Wed 18:11 
19   
Finland
sami harjumaaskola
Walk Over
 
20   
Walk Over
Finland
Heikki Uusitalo
 
21   
Finland
Tuomo Tirkkonen
Walk Over
 
22   
Walk Over
Finland
Ari Pesonen
 
23   
Finland
Mikko Tiainen
Walk Over
 
24   
Walk Over
Finland
Tuomas Kujala
 

Loser round 1

Race to 3
25   
Walk Over
Walk Over
 
26   
Walk Over
Walk Over
 
27   
Walk Over
Walk Over
 
28   
Walk Over
Walk Over
 
29   
Walk Over
Walk Over
 
30   
Walk Over
Walk Over
 
31   
Walk Over
Walk Over
 
32   
Walk Over
Walk Over
 

Loser round 2

Race to 3
33   
Walk Over
Walk Over
 
34   
Walk Over
Walk Over
 
35   
Walk Over
Walk Over
 
36   
Walk Over
Walk Over
 
37   
Walk Over
Walk Over
 
38   
Walk Over
Walk Over
 
39   
Walk Over
Finland
Tomi Harjumaaskola
 
40   
Walk Over
Walk Over
 

Winner round 2

Race to 3
41   
Finland
Jukka Salmela
Finland
Joni Peltola
Wed 18:55 
42   
Finland
sami harjumaaskola
Finland
Heikki Uusitalo
Wed 18:11 
43   
Finland
Tuomo Tirkkonen
-1
Finland
Ari Pesonen
Wed 18:24 
44   
Finland
Mikko Tiainen
Finland
Tuomas Kujala
Wed 18:28 

Loser round 3

Race to 3
45   
Walk Over
Walk Over
 
46   
Walk Over
Walk Over
 
47   
Walk Over
Walk Over
 
48   
Finland
Tomi Harjumaaskola
Walk Over
 

Loser round 4

Race to 3
49   
Walk Over
Finland
Heikki Uusitalo
 
50   
Walk Over
Finland
Jukka Salmela
 
51   
Walk Over
Finland
Mikko Tiainen
 
52   
Finland
Tomi Harjumaaskola
Finland
Tuomo Tirkkonen
-1
Wed 19:04 

Winner round 3

Race to 3
53   
Finland
Joni Peltola
Finland
sami harjumaaskola
Wed 19:31 
54   
Finland
Ari Pesonen
Finland
Tuomas Kujala
Wed 19:20 

Loser round 5

Race to 3
55   
Finland
Heikki Uusitalo
Finland
Jukka Salmela
Wed 19:45 
56   
Finland
Mikko Tiainen
Finland
Tomi Harjumaaskola
Wed 19:52 

Loser round 6

Race to 3
57   
Finland
Jukka Salmela
Finland
Tuomas Kujala
Wed 20:42 
58   
Finland
Tomi Harjumaaskola
Finland
Joni Peltola
Wed 20:39 

Winners qualification

Race to 3
59   
Finland
sami harjumaaskola
Finland
Ari Pesonen
Wed 20:52 

Loser round 7

Race to 3
60   
Finland
Jukka Salmela
Finland
Joni Peltola
Wed 21:40 

Losers qualification

Race to 3
61   
Finland
Joni Peltola
Finland
Ari Pesonen
Wed 22:23 

Final

Race to 3
62   
Finland
sami harjumaaskola
Finland
Ari Pesonen
Wed 22:29 
63   
Finland
sami harjumaaskola
Finland
Ari Pesonen
 

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants