Shopping cart

Saving..

Edit match video

Edit match settings

Runouts
Innings

Set playing sequence

Write a comment

Edit handicap

Update handicap for :

Follow
You need to log in to perform this action

Share this page

September 21, 2019

Klubbmästerskap i 10-ball

10-Ball

Add players

Please wait...

Create player

Please wait...

New players will be added to your members section.

Results  

#NameMatches (won/lost)Frames (won/lost)Win percentage Points
1 Dario Rakic
Bjärnums Biljardklubb
5 (4/1) 45 (27/18)
60%
125
2 Alexx Krstic
Bjärnums Biljardklubb
4 (3/1) 40 (21/19)
53%
100
3 Torgny Nilsson
Bjärnums Biljardklubb
4 (2/2) 36 (21/15)
58%
75
4 Bojan Krstic
Bjärnums Biljardklubb
3 (2/1) 31 (17/14)
55%
75
5 Joacim Håkansson
5 (3/2) 41 (24/17)
59%
60
5 Alexander Martinsson
Bjärnums Biljardklubb
4 (2/2) 32 (16/16)
50%
60
7 Joakim Elfrid
4 (2/2) 34 (14/20)
41%
60
7 Anders Bergstrand
Bjärnums Biljardklubb
3 (1/2) 23 (7/16)
30%
60
9 Robin Krstic
Bjärnums Biljardklubb
3 (1/2) 25 (13/12)
52%
45
9 Leo Johannesen
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
45
9 Niclas Martinsson
Bjärnums Biljardklubb
2 (0/2) 18 (6/12)
33%
45
9 Kent Henriksson
Bjärnums Biljardklubb
3 (1/2) 31 (15/16)
48%
45
Entry deadline Sep 20, 2019, 8:00 PM (local time)
Starts Sep 21, 2019, 11:00 AM (local time)
Format Double elimination (12 Participants)
Race to 6
Handicap No handicap
Organizer Bjärnums Biljardklubb
Contact Dario Rakic (dariorakic@hotmail.com, 708336449)
More info
Kära klubbmedlemmar och biljardväner!
Årets sista klubbmästerskap kommer att spelas lördag den 21 september kl.11:00.
Det är 10-ball som gäller, distans 6, alternativ break, dubbelcup.
Start avgift 100 kr, spel om tredje plats, anmäl er via CueScore. Alla som har betalat medlemskap för säsong 2019/2020 och har profil på CueScore är välkomna att delta i KM. Alla som är intresserade av spännande biljard är välkomna att titta samt umgås under dagen. Kiosken är öppen som vanligt, vid lunch serverar vi kycklinggryta, pris 60 kr/port.
Hjärtligt välkomna.
Styrelsen

Schedule

Waiting
Playing
Finished

Round 1

Race to 6
1   
Sweden
Niclas Martinsson
Sweden
Joacim Håkansson
Sat 11:00  Table 1
2   
Sweden
Alexander Martinsson
Sweden
Kent Henriksson
Sat 11:08  Table 2
3   
Sweden
Anders Bergstrand
Sweden
Robin Krstic
Sat 11:08  Table 3
4   
Denmark
Leo Johannesen
Sweden
Joakim Elfrid
Sat 11:58  Table 3

Winner round 1

Race to 6
5   
Sweden
Dario Rakic
Sweden
Joacim Håkansson
Sat 12:11  Table 1
6   
Sweden
Kent Henriksson
Sweden
Alexx Krstic
Sat 12:28  Table 2
7   
Sweden
Bojan Krstic
Sweden
Robin Krstic
Sat 13:07  Table 1
8   
Sweden
Joakim Elfrid
Sweden
Torgny Nilsson
Sat 14:58  Table 1

Loser round 1

Race to 6
9   
Sweden
Niclas Martinsson
Sweden
Joakim Elfrid
Sat 16:04  Table 2
10   
Sweden
Alexander Martinsson
Sweden
Robin Krstic
Sat 14:58  Table 2
11   
Sweden
Anders Bergstrand
Sweden
Kent Henriksson
Sat 15:04  Table 3
12   
Denmark
Leo Johannesen
Sweden
Joacim Håkansson
Sat 15:37  Table 1

Loser round 2

Race to 6
13   
Sweden
Joakim Elfrid
Sweden
Alexander Martinsson
Sat 17:13  Table 2
14   
Sweden
Anders Bergstrand
Sweden
Joacim Håkansson
Sat 16:44  Table 3

Winners qualification

Race to 6
15   
Sweden
Dario Rakic
Sweden
Alexx Krstic
Sat 16:26  Table 1
16   
Sweden
Bojan Krstic
Sweden
Torgny Nilsson
Sat 17:22  Table 1

Losers qualification

Race to 6
17   
Sweden
Alexander Martinsson
Sweden
Dario Rakic
Sat 18:12  Table 2
18   
Sweden
Joacim Håkansson
Sweden
Torgny Nilsson
Sat 18:26  Table 1

Semi final

Race to 6
19   
Sweden
Alexx Krstic
Sweden
Torgny Nilsson
Sat 19:14  Table 2
20   
Sweden
Bojan Krstic
Sweden
Dario Rakic
Sat 19:14  Table 1

Final

Race to 6
21   
Sweden
Alexx Krstic
Sweden
Dario Rakic
Sat 20:29  Table 1

Comments

Chat ()
Last message from:
    Please log in to comment

    Participants